Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Клотримазол (Clotrimazole) *, **

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяАндрологія, сексопатологія. Лікарські засобиПротимікробні та антисептичні засобиПохідні імідазолуКлотримазол

Клотримазол (Clotrimazole) *, **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • КЛОТРИМАЗОЛ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
 • КЛОТРИМАЗОЛ-ФІТОФАРМ, ВАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
 • КАНДІБЕНЕ, Меркле ГмбХ, Німеччина
 • КАНДІД, Гленмарк Фармасьютикалз ЛТД., Індія
 • КАНЕСТЕН®, Байєр АГ/Байєр Хелскер АГ/Тропонверке ГмбХ, Німеччина/Німеччина/Німеччина
 • КАНЕСТЕН®, Байєр Хелскер АГ/Керн Фарма С.Л./Керн Фарма С.Л., Німеччина/Іспанія/Іспанія
 • КАНЕСТЕН®, Керн Фарма С.Л./Байєр АГ/Керн Фарма С.Л., Іспанія/Німеччина/Іспанія
 • КЛОТРИМАЗОЛ, БЕЛКО ФАРМА, Індія
 • КЛОТРИМАЗОЛ, ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А., Польща
 • КЛОТРИМАЗОЛ, Елегант Індія, Індія
 • КЛОТРИМАЗОЛ, Сінмедик Лабораторіз, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Клотримазол (Clotrimazole)

Фармакотерапевтична група: D01AC01 - протигрибкові препарати для лікування захворювань шкіри. Похідні імідазолу.

Основна фармакотерапевтична дія: належить до групи протигрибкових засобів широкого спектра дії: діє на дерматофіти (Epidermophyton floccosum, Microspporum spp, Trichophyton spp.), дріжджові та плісняві гриби (Candida spp., Torulopsis spp., Rhodotorula spp., Cryptococcus neoformans, Asppergillus spp., Cladospporium spp., Madurella spp.), диморфні гриби (Blastomyces dermatitidis, Coccidiodes immitis, Histoplasma capsulatum) та актиноміцети роду Nocardia; має фунгістатичний, а відносно дерматофітів та грибів роду Candida - фунгіцидний ефект (при концентрації клотримазолу не нижче 10 - 20 мг/л).; механізм дії препарату полягає у блокуванні синтезу нуклеїнових кислот, протеїнів та ергостеролу у клітинах грибів, результатом чого є ушкодження клітинної оболонки та загибель грибкових клітин; системна дія препарату практично відсутня.

Показання для застосування ЛЗ: інфекції шкіри, спричинені дерматофітами, дріжджовими грибами БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) або коринебактеріями.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: тонкий шар мазі наноситься на уражену ділянку шкіри 2-3 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) до зникнення симптомів патологічного процесу та негативних мікологічних досліджень; загальна тривалість лікування кандидозного вульвіту та баланіту становить 1 - 2 тижні.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: місцеві реакції - печіння, поколювання, почервоніння.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: крем 1 % по 15 г, по 20 г; крем для зовнішнього застосування 1% по 20 г; мазь 1 % по 20 г. (Гострий) по 25 г; мазь для зовнішнього застосування 1% по 15 г, 25 г; порошок для зовнішнього застосування 1% по 30 г у фл. (Флакон); порошок нашкірний, 10 мг/г по 30 г у фл. (Флакон); р-н для зовнішнього застосування 1% по 20 мл у фл. (Флакон), по 25 мл у фл. (Флакон); спрей для зовнішнього застосування 1% по 30 мл у фл. (Флакон).

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

При вагінальному введенні знижує активність амфотерицину В, інших полієнових а/б (Антибіотик). З ністатином - активність клотримазолу може знижуватись.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний для призначення у І триместрі вагітності. Можна застосовувати під час ІІ або ІІІ триместра, якщо користь від його застосування для матері буде більшою за можливий ризик для плода.
Лактація: Під час лікування годування груддю припинити.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Досвід застосування відсутній.
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Для запобігання урогенітальній реінфекції необхідне одночасне лікування статевих партнерів. При трихомоніазі для успішного лікування одночасно призначати інші ЛЗ (лікарський засіб), які мають системну дію (метронідазол внутрішньо).
Інформація для пацієнта: Вагінальні табл. (Таблетки) не застосовувати під час менструації. Для забезпечення успішного лікування лікарські форми не припиняють зразу після купірування г. (Гострий) симптомів захворювання.

Комбіновані препарати, що містять Клотримазол