Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Міконазол (Miconazole) *, **

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяАндрологія, сексопатологія. Лікарські засобиПротимікробні та антисептичні засобиПохідні імідазолуМіконазол

Міконазол (Miconazole) *, **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МІКОГЕЛЬ, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • МІКОНАЗОЛ-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • МІКОНАЗОЛ, Елегант Індія, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Міконазол (Miconazole)

Фармакотерапевтична група: D01AC02 - протигрибкові засоби для місцевого застосування, похідні імідазолу.

Основна фармакотерапевтична дія: протигрибкова дія; пригнічує біосинтез ергостеролу та змінює ліпідний склад мембрани, що призводить до загибелі клітини гриба;активний відносно дерматофітів (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Epidermophyton floccosum, Microsporum canis); дріжджових та дріжджоподібних грибів (Candida albicans та ін.); інших патогенних грибів (Malassezia furfur, Aspergillus niger, Penicillium crus-taceum та ін.); виявляє також бактерицидну дію, більш виражену щодо грам(+) бактерій, таких як стафілококи, стрептококи і Actinomyces israelii (види Nocardia і Streptomyces, мінімальна інгібуюча концентрація становить 0,1 - 10 мкг/мл), а також значно меншою мірою проти Corynebacteria і Trichomonas vaginalis; має помірну гіперосмолярну активність, внаслідок чого виявляє антиексудативну дію; при місцевому застосуванні практично не всмоктується у системний кровообіг.

Показання для застосування ЛЗ: мікози шкіри, спричинені дерматофітами, дріжджовими БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ,ВООЗ, дріжджоподібними плісневими грибами та іншими, такими як Malassezia furfur, а також інфекції шкіри, спричинені Corynebacterium minutissimum, мікози ступнів, шкіри і шкірних складок, поверхневий кандидоз, різнобарвний лишай, еритразма, змішані грибково-бактеріальні ураження шкіри і нігтів, оніхомікози.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: препарат наносять тонким шаром на ретельно висушені уражені ділянки шкіри 1 - 3 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) і втирають в шкіру, охоплюючи невелику ділянку навколо враженої поверхні; тривалість застосування може становити від 2 до 5 тижнів; для профілактики рецидиву, лікування слід продовжувати ще протягом 1 - 2 тижнів після зникнення усіх симптомів захворювання; при лікуванні оніхомікозів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) після попереднього відшарування ураженої нігтьової пластини препарат наносять тонким шаром на нігтьове ложе 1 - 2 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) із подальшим накладанням оклюзійної пов’язки; лікування здійснюють протягом тривалого періоду, до остаточного формування нового нігтя.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції), реакції гіперчутливості (почервоніння, печіння або поколювання).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вагітність (ІІ та ІІІ триместри); діти до 12 років.

Форми випуску ЛЗ: гель, 20 мг/г по 15 г ; крем, 20 мг/г по 15 г, по 30 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Дані про вплив препарату на фармакодинаміку та фармакокінетику інших ЛЗ (лікарський засіб) при місцевому застосуванні відсутні.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Ι триместр протипоказаний
Лактація: Даних в інструкції немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не застосовувати у дівчат.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Уникати контакту препарату з очима. При зберігання хворобливих симптомів протягом 3 днів, незважаючи на проведене лікування, необхідна додаткова консультація лікаря.
Інформація для пацієнта: Не користуватися тампонами, милом з кислою реакцією, щоб не знизити лікувальний ефект препарату. Мінеральна олія, що входить до його складу, може ушкоджувати латексне покриття презервативів і діафрагм. Не покладатися на надійність останніх.

Комбіновані препарати, що містять Міконазол