Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Еконазол (Econazole) **

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяАндрологія, сексопатологія. Лікарські засобиПротимікробні та антисептичні засобиПохідні імідазолуЕконазол

Еконазол (Econazole) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕКОНАЗОЛ, ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
  • ЕКОДАКС®, Юнік Фармасьютикал Лабораторіз (відділення фірми Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд), Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Еконазол (Econazole)

Фармакотерапевтична група: D01AC03 - протигрибкові препарати для місцевого застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна та фунгіцидна дія; похідне імідазолу; дію; блокує синтез ергостеролу, що регулює проникність клітинної стінки грибів; активний щодо дерматофітів Trichophyton spp., Microsporum spp., Epidermophyton spp., дріжджоподібних грибів роду Candida spp., а також Malassezia furfur (Pitysporum orbiculare), що спричинює висівкоподібний лишай, і Corynebacterium minutissimum, деяких грам(+) бактерій (Str. spp., Staph. spp., Nocardia minutissima).

Показання для застосування ЛЗ: дерматомікози ніг та інших ділянок шкіри, спричинені чутливими до препарату грибами БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), включаючи ускладнені суперінфекцією − грампозитивними бактеріями (кандидози шкіри, різнобарвний лишай БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), оніхомікози, мікози слухового каналу).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: крем наносять на уражені ділянки шкіри тонким рівним шаром 2 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (вранці і ввечері); при лікуванні оніхомікозів крем слід наносити під оклюзійну пов’язку БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); тривалість лікування – 2 тижні; гель наносіть тонким шаром 1-2 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), тривалість лікування - 2-4 тижні; лікування висококератинізованих ділянок шкіри (стопа) може тривати 1,5 місяця.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: місцево - печіння, свербіж, гіпопігментація, сухість, атрофія шкіри.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до похідних імідазолу; діти до 3 років.

Форми випуску ЛЗ: гель для зовнішнього застосування 1% по 15 г; крем 1 % по 10 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не поєднувати з іншими гінекологічними препаратами для внутрішньовагінального або місцевого застосування на основі мінерального масла, рослинної олії або вазеліну.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Можливо,коли потенційна користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Лактація: Можливе за умови, що потенційна користь для матері перевищуює можливий ризик для дитини.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Ефективність та безпечність не встановлені
Особи похилого та старечого віку: Ефективність та безпечність у жінок старше 65 років не встановлені

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У пацієнтів із підвищеною чутливістю до препаратів імідазольної групи може спостерігатися підвищена чутливість до еконазолу нітрату.
Інформація для пацієнта: За 30 хв (Хвилина) до використання покласти супозиторії у прохолодне місце. До складу супозиторіїв входить жирова основа, яка може руйнувати гумовий контрацептив у вигляді діафрагми або латексний презерватив та зменшувати ефективність їхньої дії. Не поєднувати застосування цих засобів. При появі симптомів подразнення або підвищеної чутливості, лікування припинити.