Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Омоконазол (Omoconazole)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяАндрологія, сексопатологія. Лікарські засобиПротимікробні та антисептичні засобиПохідні імідазолуОмоконазол

Омоконазол (Omoconazole)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • Мікогал®, АТ (артеріальний тиск) Фармацевтичний завод ТЕВА, Угорщина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Омоконазол (Omoconazole)

Фармакотерапевтична група: G01AF16 - препарати для лікування грибкових захворювань

Основна фармакотерапевтична дія: має антифунгальні та антибактеріальні властивості, забезпечує фунгістатичну активність у випадку основних патогенних грибкових захворювань шкіри і слизових оболонок; нітрат омоконазолу є похідним імідазолу, має антифунгальні та антибактеріальні властивості, забезпечує фунгістатичну активність у випадку основних патогенних грибкових захворювань шкіри і слизових оболонок: дріжджові грибки (Candida albicans, Candida glabrata та інші види роду Candida), дерматофіти (Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum), Pityrosporum orbiculare, Pityrosporum ovale та види Aspergilus;препарат ефективний проти деяких Гр(+) бактерій; механізм - блокування процесів біосинтезу в клітині грибка, що приводить до дезорганізації клітинної мембрани і т.ч. перешкоджає отриманню грибком необхідних речовин.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий), хр. (Хронічний) рецидивуючі вульвовагініти, спричинені грибками роду Candida, в т.ч. в сполученні з супутньою Гр(+) флорою.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вагінальні супозиторії 150 мг - 6 днів поспіль перед сном вводити 1 супозиторій у піхву; вагінальні супозиторії 300 мг - 3 дні поспіль перед сном вводити 1 супозиторій у піхву; вагінальні супозиторії 900 мг - перед сном ввести 1 супозиторій глибоко у піхву одноразово.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: локальне печіння, свербіж.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосування в І триместрі можливе тільки після ретельної індивідуальної оцінки співвідношення терапевтичного ефекту та можливого ризику. 
Лактація: Застосування можливе тільки після ретельної індивідуальної оцінки лікарем співвідношення терапевтичного ефекту та можливого ризику.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Підвищена обережність при застосуванні крему на великих ділянках ушкодженої шкіри, при лікуванні немовлят і дітей до 5 років.
Особи похилого та старечого віку:

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Суворо дотримуватись рекомендованого курсу лікування. У випадку ураження статевих губ і прилеглих ділянок рекомендується додатково застосовувати фунгіцидні креми.
Інформація для пацієнта: Застосовувати під час менструації забороняється. Призначати курс лікування після менструації. Жирні складові вагінальних супозиторіїв змінюють властивості презервативів, тому уникати їх одночасного застосування. Під час лікування і протягом тиж. після нього потрібно уникати спринцювання вагіни. Для миття потрібно користуватися нейтральним або слабколужним милом. У період лікування нижню білизну, рушник і губку для миття необхідно дезінфікувати і змінювати щоденно.