Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Фуразолідон (Furazolidone)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяАндрологія, сексопатологія. Лікарські засобиПротимікробні та антисептичні засобиІнші антимікробні та антисептичні засобиФуразолідон

Фуразолідон (Furazolidone)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФУРАЗОЛІДОН, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна
  • ФУРАЗОЛІДОН, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Фуразолідон (Furazolidone)

Фармакотерапевтична група: G01AX06 - антимікробні та антисептичні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: бактеристатична дія; пригнічує ріст і розмноження стафілококів, стрептококів, дизентерійної, кишкової паличок, палички паратифу та інших м/о (Мікроорганізм); має протигрибкову та протитрихомонадну активність, чинить лікувальну дію при лямбліозі; активний відносно резистентних до а/б (Антибіотик) і сульфаніламідів штамів мікробів; стійкість розвивається повільно.

Показання для застосування ЛЗ: лікування бацилярної дизентерії, паратифу, діареї, ентеритів, спричинених кишковою паличкою, протеєм, стрептококами, стафілококами та ентерококами; лямбліозу, трихомонадного кольпіту, вагініту, уретриту, пієліту, циститу, інфікованих ран.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим і дітям старше 8 років - внутрішньо після їди, запиваючи великою кількістю рідини (100 - 200 мл); для лікування паратифу, дизентерії, харчових токсикоінфекцій дорослим - по 0,1 -0,15 г, після їди, 4 р/добу (кількість разів на добу), протягом 5 - 10 днів (тривалість лікування залежить від характеру та тяжкості патологічного процесу); в таких же дозах можна приймати циклами, по 3 - 6 днів (з інтервалами 3 - 4 дні); дітям старше 8 років призначають препарат із розрахунку 6 мг/кг/добу в 4 прийоми, курс лікування – 5 -10 днів; лікування лямбліозу дорослим - по 0,1 г 4/добу, на добу у 3 - 4 прийоми; трихомонадний кольпіт лікують комбіновано, використовуючи табл. (Таблетки) та свічки (внутрішньо по 0,1 г препарату, 3 - 4 р/добу (кількість разів на добу), протягом 3 днів). загальний курс лікування проводять протягом 7 - 14 днів; терапія трихомонадних уретритів - на прийом 0,1 г 4 р/добу (кількість разів на добу) (3 дні); вищі дози для дорослих внутрішньо: разова – 0,2 г, добова – 0,8 г. (Гострий) Не рекомендується приймати довше 10 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, зниження апетиту.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вагітність і лактація; діти до 8 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 50 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

У механізмі антибактеріальної дії характерно пригнічення МАО (Моноамінооксидаза), тому його не поєднувати з іншими інгібіторами МАО: з тетрациклічними антидепресантами (імізин), непрямими адреноміметиками (ефедрин, фенамін), анорексигенними засобами (фепранон).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при термінальній ХНН, з обережністю при порушеннях функції
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 8 років протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Застосовують з обережністю.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Спеціальних рекомендацій немає
Інформація для пацієнта: Дотримуватися дієти, вилучаючи продукти, що містять тирамін (сир, каву, вершки). Має тетурамоподібну дію, сенсибілізуючи організм до алкоголю. Не застосовувати під час роботи особам, що керують транспортними засобами, працюючими з потенційно небезпечними механізмами