Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Напроксен (Naproxen) ** [тільки Табл. по 550 мг]

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяАндрологія, сексопатологія. Лікарські засобиПротизапальні засобиНапроксен

Напроксен (Naproxen) ** [тільки Табл. по 550 мг]

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НАЛГЕЗІН, НАЛГЕЗІН ФОРТЕ, КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Інструкція для застосування: Напроксен (Naproxen)

Фармакотерапевтична група: М01АЕ02 - нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: аналгетична, протизапальна, жарознижуюча; механізм дії препарату обумовленний пригніченням синтезу простогландинів.

Показання для застосування ЛЗ: головний та зубний біль; лікування та профілактика мігрені; біль у м’язах, суглобах і спинному хребті; менструальний біль; біль у м’язах та суглобах при застуді й грипі, БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) післяопераційний біль.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим, людям літнього віку призначають по 1 табл. (Таблетки) кожні 8–12 год (Година) (максимальна добова доза 3 табл.) протягом періоду, коли спостерігаються симптоми; на початку лікування призначають подвійну дозу, або 2 табл. (Таблетки) разом, або другу табл. (Таблетки) через 1 год (Година) після першої; тривалість лікування не повинна перевищувати 3 днів без консультації лікаря.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: біль у животі, нудота, диспепсія, діарея; запаморочення, втома, порушення сну, шум у вухах, набряк стоп; шлунково-кишкова кровотеча, набряк обличчя, кропив’янка, астматичний напад або непритомність.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до напроксену або інших інгредієнтів препарату, а також до інших НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби); виразка шлунка або ДПК (дванадцятипала кишка), кишково-шлункова кровотеча; діти до 14 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 275 мг, по 550 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З ацетилсаліциловою кислотою або іншими НПЗЗ- підвищує ризик небажаних ефектів, з літієм - збільшує концентрацію останього в плазмі; з діуретиками - може зменшити діуретичну дію; застосування разом з циклоспорином може посилити нефротоксичність циклоспорину; з метотрексатом - може посилити токсичність метотрексату; з антигіпертензивними засобами - знижує ефективність цих ліків. При застосуванні з антикоагулянтами, напроксен може збільшити час кровотечі.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Може бути призначений жінкам лише у випадках, коли потреба матері переважає можливий ризик для плода. Не рекомендується протягом останнього триместру вагітності.
Лактація: Не рекомендується

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при СН (серцева недостатність).
Порушення функції печинки: З обережністю при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: З обережністю при тяжких порушеннях функції.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не повинен використовуватись.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Пацієнти із захворюваннями верхніх відділів ШКТ (шлунково-кишковий тракт) в анамнезі повинні перебувати під наглядом. Обережно призначати пацієнтам із виразковим колітом і хворобою Крона ч/з можливість рецидиву або загострення хвороби. Дотримуватися обережності при призначенні у пацієнтам із тяжкими порушеннями функції нирок і печінки, СН (серцева недостатність), з епілепсією, порфірією, порушеннями гемостазу, пацієнтам, яких лікували антикоагулянтами або фібринолітиками. Одна табл. (Таблетки) містить 25 мг натрію; це мати на увазі, якщо пацієнт находиться на безсольовій дієті.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає