Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бензидамін (Benzydamine) **

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяАндрологія, сексопатологія. Лікарські засобиПротизапальні засобиБензидамін

Бензидамін (Benzydamine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТАНТУМ ВЕРДЕ, ТАНТУМ® РОЗА ТАНТУМ РОЗА®, Анжеліні Франческо А.К.Р.А.Ф. С.п.А., Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Бензидамін (Benzydamine)

Фармакотерапевтична група: A01AD02 - різні препарати, які мають протизапальну дію

Основна фармакотерапевтична дія: антибактеріальний, протизапальний, антиексудативний та аналгезуючий засіб, має гістопротекторну активність; нестероїдний протизапальний препарат, належить до групи індозолів; механізм дії пов’язаний із стабілізацією клітинних мембран і пригніченням синтезу простагландинів, впливає як антибактеріальний засіб за рахунок швидкого проникнення крізь мембрани м/о (Мікроорганізм) з подальшим ушкодженням клітинних структур, порушенням метаболічних процесів, лізисом клітини; гістопротекторна активність препарату підвищує резистентність епітелія до патогенної дії і сприяє рубцюванню, швидкому загоюванню ерозивно-виразкових ушкоджень зіва та шийки матки; покращує процес загоювання ран у п/о періоді.

Показання для застосування ЛЗ: бактеріальний вагіноз, профілактика та лікування неспецифічних вагінітів різного походження (в тому числі після радіо- та хіміотерапії); комплексна терапія при лікуванні інфекційних вульвовагінітів змішаної етіології, ерозивно-запальні процеси в ділянці зіва матки (ектопії та ерозії шийки матки), у хірургічній гінекології для прискорення репаративних процесів та оптимального рубцювання хірургічної рани, для попередження застійних явищ і профілактики постопераційних запальних ускладнень,як засіб особистої гігієни жінок (у тому числі у післяпологовому періоді).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: застосовується для вагінальних спринцювань, фл. (Флакон) з р-ном є одноразовою спринцівкою, готовою для застосування; вміст фл. (Флакон) підігріти на водяній бані, процедуру проводити лежачи, рідина повинна залишатися у піхві декілька хв (Хвилина), для разового зрошення використовують весь об’єм фл. (Флакон) 140 мл; при бактеріальному вагінозі - зрошення проводять 1-2 р/добу (кількість разів на добу) - 7-10 днів; при неспецифічних вульвовагінітах та цервіковагінітах будь-якої етіології, включаючи вторинно розвинуті на фоні хіміотерапії і радіотерапії, при специфічних вульвовагінітах, у складі комплексної терапії - 2 р/добу (кількість разів на добу) не менше 10 діб; при профілактиці перед- та постопераційних ускладнень в оперативній гінекології та в післяпологовому періоді в якості гігієнічного засобу 1 р/добу (кількість разів на добу) 3 - 5 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сонливість, АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вік до 12 років.

Форми випуску ЛЗ: р-н для місцевого застосування 0,15 % по 120 мл у фл. (Флакон); спрей для місцевого застосування, дозований, 255 мкг/дозу по 30 мл (176 доз) у фл. (Флакон), порошок по 500 мг для приготування р-ну вагінального по 9,44 г (500 мг) у пакетиках, р-н вагінальний 0,1% по 140 мл у флак

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказів немає
Лактація: Протипоказів немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Р-н для полоскання не рекомендується. Рекомендується дозований спрей
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Спеціальних рекомендацій немає
Інформація для пацієнта: Якщо при застосуванні р-ну виникає відчуття печії, його попередньо розвести водою в 2 рази, шляхом доведення води до позначки в градуйованій склянці.