Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Хоріонічний гонадотропін (Chorionic gonadotropin)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяАндрологія, сексопатологія. Лікарські засобиГормони статевих залоз та препарати, що застосовуються при патології статевої системиГонадотропні гормониХоріонічний гонадотропін

Хоріонічний гонадотропін (Chorionic gonadotropin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПРЕГНІЛ®, Н.В.Органон, Нідерланди
  • ХОРАГОН, Феррінг ГмбХ, Німеччина
  • ХОРАГОН, Феррінг ГмбХ/Феррінг Інтернешнл Сентер СА (синоатріальний), Німеччина/Швейцарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Хоріонічний гонадотропін (Chorionic gonadotropin)

Фармакотерапевтична група: G03GA01 - гонадотропіни та інші стимулятори овуляції.

Основна фармакотерапевтична дія: стимулює біосинтез статевих стероїдів у гонадах (яєчниках і яєчках); ефективність дії лХГ така ж, як і дія гонадотропіну гіпофіза (ЛГ), проте період напіврозпаду лХГ значно довший, що призводить до посилення дії у разі сумісного застосування. У яєчниках лХГ стимулює гранульозу, теку і строму або клітини жовтого тіла, що сприяє продукції прогестерону і естрадіолу; у клітинах Лейдіга лХГ стимулює продукцію тестостерону та інших статевих стероїдів, наприклад, дигідротестостерону, 17 ОН-прогестерону і естрадіолу

Показання для застосування ЛЗ: У жінок: стимуляція овуляції при зниженій репродуктивній здатності внаслідок відсутності овуляції або порушення визрівання яйцеклітин БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); підготовка яйцеклітин для пункції при проведенні контрольованої гіперстимуляції яєчників (у програмах допоміжних репродуктивних технологій); підтримка лютеїнової фази.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: Стимуляція овуляції та підготовка яйцеклітин для пункції: зазвичай 1 ін'єкція становить 5000-10000 МО (міжнародні одиниці) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) препарату для завершення лікування за допомогою препаратів, що містять фолікулостимулюючий гормон; підтримка лютеїнової фази: 2-3 повторні ін'єкції по 1000-3000 МО (міжнародні одиниці) кожна протягом 9 днів після овуляції або пересадки ембріона (наприклад, у 3-й, 6-й та 9-й дні після стимульованої овуляції).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: синець, біль, почервоніння, набряклість та свербіж, біль та/або висипання у місці введення препарату; генералізовані висипання та підвищення (Температура) тіла; с-м (Синдром) гіперстимуляції яєчників (шлунково- кишкові розлади: біль у животі, нудота, діарея), біль у молочних залозах, невелике або помірне збільшення яєчників чи оваріальних кіст; інколи значний с-м (Синдром) гігіерстимуляції яєчників може становити загрозу для життя (великі оваріальні кісти схильні до розриву, розвиток асциту, збільшення ваги тіла, гідроторакс, тромбоемболічні явища).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до людських гонадотропінів або до будь-якого з компонентів препарату; наявність або підозра на наявність пухлин, залежних від статевих гормонів, таких як карцинома яєчника, молочної залози або матки у жінок, мальформації статевих органів, несумісні з вагітністю, фіброїдні пухлини матки, несумісні з вагітністю.

Форми випуску ЛЗ: порошок для р-ну для ін'єкцій по 1500 МО (міжнародні одиниці), по 5000 МО (міжнародні одиниці) в амп. (Ампула); порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 1500 МО (міжнародні одиниці) або по 5000 МО в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не відмічена його несумісність з іншими ЛЗ (лікарський засіб). При лікуванні чоловічого безпліддя і в/м (внутрішньом’язеве введення) введенні допускається змішування хоріонічного гонадотропіну та менотропіну в одному шприці.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується .
Лактація: Не рекомендується .

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при СН (серцева недостатність), АГ (артеріальна гіпертензія).
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Застосовують з обережністю.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Введення лХГ здійснюється за допомогою в/м (внутрішньом’язеве введення) ін’єкцій, однак при лікуванні чоловіків лХГ може вводитися п/ш (підшкірне введення), якщо курс лікування триває протягом багатьох місяців. Р-н лХГ готувати безпосередньо перед ін’єкцією з використанням розчинника, що додається. С-м гіперстимуляції яєчників може виникнути у жінок, характеризується надмірною відповіддю яєчників на фолікулостимулюючі агенти. Можливість виникнення багатоплідної вагітності збільшується внаслідок стимуляції дозрівання фолікулів і овуляції у пацієнток, які намагаються завагітніти природним шляхом. Андрогени здатні спричиняти затримку рідини в організмі у чоловіків при введенні високих доз лХГ. У таких випадках значно знизити дозу, особливо пацієнтам, які мають кардіологічні і ниркові захворювання, хворіють на епілепсію, мігрень та астму. лХГ здатний спричиняти передчасний статевий розвиток при введенні юнакам для лікування крипторхізму.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає