Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Йохімбе (Yohimbine)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяАндрологія, сексопатологія. Лікарські засобиЗасоби для стимуляції статевої дисфункіїПсихогенні стимуляториЙохімбе

Йохімбе (Yohimbine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЙОХІМБІНУ ГІДРОХЛОРИД, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна

Інструкція для застосування: Йохімбе (Yohimbine)

Фармакотерапевтична група: G04BE04 - препарати, які стимулюють переважно функції спинного мозку.

Основна фармакотерапевтична дія: викликає психостимулюючий ефект і посилення реакції, йохімбін активує статеву поведінку і нормалізує знижену в результаті стресу статеву активність; алкалоїд з кори західноафриканського дерева Corynanthe yohimbe; блокує α2-адренорецептори і збільшує центральний обмін адреналіну, тобто активує адренергічні нейрони в центральній нервовій системі, що викликає психостимулюючий ефект і посилення реакції; впливає на серотонінергічні, допамінергічні та холінергічні системи передачі нервових імпульсів; точний механізм дії при еректильній дисфункції невідомий; дослідження, проведені на тваринах, показали, що йохімбін активує статеву поведінку і нормалізує знижену в результаті стресу статеву активність, а введення йохімбіну в артерію статевого члена відновлює поруше викликає психостимулюючий ефект і посилення реакції ння ерекції, викликане активацією α-адренорецепторів; терапевтичний ефект у людини більшою мірою пояснюється ефектами йохімбіну на ЦНС (центральна нервова система); можливим механізмом дії є розширення судин статевого члена і прямий ефект на тканини, які беруть участь в ерекції; поясненням частих затримок появи ефекту на 2 – 3 тижні може бути накопичування активного метаболіту 11-гідроксийохімбіну.

Показання для застосування ЛЗ: еректильна дисфункція, чоловічий клімакс.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендована доза – 1 – 2 табл. (Таблетки) 1 – 3 р/добу (кількість разів на добу) перорально; через виражені коливання біодоступності активного інгредієнта дозу необхідно підбирати індивідуально, починаючи з прийому ½ табл. (Таблетки) 3 р/добу (кількість разів на добу) і поступово збільшуючи дозу максимально до 2 табл. (Таблетки) 3 р/добу (кількість разів на добу); ефект часто настає із запізненням на 2 – 3 тижні; у разі виникнення побічних ефектів рекомендується зменшення дози, після зникнення побічних ефектів дозу можна поступово збільшити; тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання; для точної оцінки терапевтичного ефекту необхідно приймати препарат протягом не менше 8 тижнів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: підвищення АТ (артеріальний тиск) і збільшення ЧСС (частота серцевих скорочень); порушення сну, нервовість, збудженість, тремор, пітливість, почервоніння шкіри і головний біль; шлунково-кишкові симптоми - нудота і блювання, втрата апетиту і пронос; порушення регуляції за гіпотонічним типом.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату; тяжка гіпотензія; діти, жінки.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 5 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не слід застосовувати одночасно з адреноміметиками (адреналіном, норадреналіном, мезатоном, фетанолом, ефедрином) - може спостерігатися зниження їх ефективності, у поодиноких випадках - посилення гіпертензивної дії; з обережністю застосовують з антигіпертензивними препаратами, антагоністами кальцію, b-адреноблокаторами, інгібіторами АПФ (ангіотензин-перетворюючий фермент), клофеліном (можливо різке зниження АТ); може посилювати збуджуючу дію на ЦНС (центральна нервова система) психомоторних стимуляторів, ноотропів, адаптогенів.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не застосовується
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю призначати пацієнтам з АГ (артеріальна гіпертензія), захворюваннями серця (ІХС, тахіаритмії), виразковою хворобою шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка), психічними захворюваннями, глаукомою.
Інформація для пацієнта: Одночасне застосування з алкоголем може негативно вплинути на здатність керувати автомобілем та роботу з потенціально небезпечними механізмами.