Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Сильденафіл (Sildenafil)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяАндрологія, сексопатологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування еректильної дисфункціїСильденафіл

Сильденафіл (Sildenafil)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • ЕРГОС ®, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
 • ЕРГОС®, АТЗТ "Фармацевтична фiрма "ФарКоС", м. Київ/ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна/Україна
 • ЕРЕКТИЛ, ТОВ "Стиролбіофарм", м. Горлівка, Донецька обл., Україна
 • ЕРО-ЛАЙФ, ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
 • ЕРОТОН, ВАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
 • ПОТЕНЦІАЛЕ, ЗАТ "Технолог", м. Умань, Черкаська обл., Україна
 • СУПЕРВІГА, СУПЕРВІГА 25, СУПЕРВІГА 50, СУПЕРВІГА 100, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я"
 • АЛТИ-МЕТ, Орхід Хелтхкер (відділення Орхід Кемікалз енд Фармасьютикалз Лімітед), Індія
 • ВЕКТА, Юнімакс Лабораторіес, Індія
 • ВІАГРА®, Пфайзер Пі.Джі.Ем., Франція
 • ВІАФІЛ, Фармакар Інт. Ко./ Фармакар ПЛС, Палестина
 • ВІГРАМАКС, ІБН Хайян Фармасьютікалз, Сірійська Арабська Республіка
 • ВІГРАНДЕ, Зентіва Саглик Урунлері Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина
 • ДЖЕНАГРА 25, ДЖЕНАГРА® 25, ДЖЕНАГРА 50, ДЖЕНАГРА® 50, ДЖЕНАГРА® 100, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
 • ЕРАСМО-25, ЕРАСМО-50, ЕРАСМО-100, NPI Co., Оман
 • КАМАГРА, КАМАГРА ЖЕЛЕ, Аджанта Фарма Лімітед, Індія
 • КОНЕГРА, ФДС Лімітед, Індія
 • ЛАВЕКС, АТ (артеріальний тиск) "Фармако", м. Кишинеу, Молдова
 • ЛОВІГРА 25, ЛОВІГРА 50, ЛОВІГРА 100, Браво Хелскеа Лтд, Індія
 • НОВАГРА, Новахім Індастріз Лімітед/Шияжуанг Греат Фармасьютикалс Ко., Лтд., Великобританія/Китай
 • НОВАГРА, Шияжуанг Греат Фармасьютикалс Ко., Лтд., Китай
 • НОВАГРА 25, НОВАГРА 50, НОВАГРА 100, Еріка Фарма ПВТ Лтд на заводі Еріка Нірамая Етикалз Пвт Лтд, Індія
 • НОВІГРА, Наброс Фарма Пвт. Лтд., Індія
 • ПЕНІГРА, Каділа Хелткер Лтд., Індія
 • ПЕНІМЕКС®, Юнік Фармасьютикал Лабораторіз (відділення фірми Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд), Індія
 • РЕВАЦИО, Пфайзер Пі.Джі.Ем., Франція
 • СИЛДЕНАФІЛ-50, СИЛДЕНАФІЛ-100, Інтас Фармасьютикалc Лтд, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Сильденафіл (Sildenafil)

Фармакотерапевтична група: G04BE03 - препарати, які стимулюють переважно функції спинного мозку

Основна фармакотерапевтична дія: значно підвищує релаксуючий ефект закису азоту (NO) шляхом пригнічення ФДЕ5, яка відповідальна за розщеплення цГМФ у кавернозних тілах.

Показання для застосування ЛЗ: лікування порушень ерекціїБНФ, що визначаються як нездатність досягти та підтримати ерекцію статевого члена, необхідну для успішного статевого акту.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: табл. (Таблетки) призначені для перорального прийому; рекомендована доза дорослим (чоловікам старше 18 років) становить 50 мг, дозу приймають за необхідності, приблизно за год (Година) до сексуальних дій; враховуючи ефективність і переносимість, дозу можна збільшити до 100 мг або зменшити до 25 мг; максимальна рекомендована доза становить 100 мг, максимальна рекомендована частота використання – 1 р/добу (кількість разів на добу); активність може виявлятися через більший строк при прийомі з їжею, порівняно з прийомом натщесерце;БНФ пацієнтам з нирковою недостатністю легкого та середнього ступеня тяжкості (кліренс креатиніну становить 30 - 80 мл/хв) режим дозування не змінюється; оскільки у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну < 30 мл/хв) кліренс сильденафілу знижений, застосування препарату потрібно починати з дози 25 мг; оскільки у пацієнтів з печінковою недостатністю кліренс сильденафілу знижений, наприклад, при цирозі, застосування препарату потрібно починати з дози 25 мг; БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) препарат не показаний для використання особами, молодше 18 років; для пацієнтів похилого віку зміна дозування не потрібна; для того, щоб препарат почав діяти, необхідне сексуальне збудження.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, запаморочення; почервоніння шкіри, відчуття серцебиття; диспепсія; затуманення зору, підвищена чутливість до світла, хроматопсія; риніт (закладеність носа); у деяких пацієнтів через 1 год (Година) після прийому 100 мг препарату виявлено легке й тимчасове порушення кольорового зору (синій/зелений) за допомогою 100-кольорового тесту Farnsworth-Munsell, причому через 2 год (Година) після прийому препарату жодних змін не спостерігалось (можливий механізм цих відмінностей у розпізнаванні кольорів зумовлений пригніченням ФДЕ6, яка входить до фотоперетворюючого каскаду сітківки); реакції гіперчутливості (включаючи шкірні висипи); тахікардія, гіпотензія, синкопи, носові кровотечі; блювання; біль в очах, почервоніння очей; пролонгована ерекція та/або пріапізм.

Протипоказання до застосування ЛЗ: відома гіперчутливість до будь-якого компонента; спільне призначення з донорами оксиду азоту (такими як, амілнітрити) або нітратами у будь-якій формі; для пацієнтів, для яких сексуальна активність небажана (наприклад, пацієнти з тяжкими формами СС (серцево-судинний) захворювань, такими як нестабільна стенокардія або тяжка СН).

Форми випуску ЛЗ: гель для перорального застосування, 50 мг/5 г, 100 мг/5 г по 5 г, у пакетах; табл. (Таблетки) по 25 мг, по 50 мг, по 70 мг, по 100 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою по 25 мг, по 50 мг, по 100 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 20 мг, по 25 мг, по 50 мг, по 100 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З ритонавіром не рекомендується. Зменшення кліренсу сильденафілу при одночасному вживанні з кетоконазолом, еритроміцином, циметидином. Циметидин спричинював збільшення концентрації сильденафілу в плазмі. З еритроміцином системна доза сильденафілу (AUC) збільшувалася Одночасний прийом інгібітору ВІЛ-протеази саквінавіру призводить до збільшення Сmax, AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”) сильденафілу. Не впливає на фармакокінетику саквінавіру; кетоконазол та ітраконазол, можуть виявляти більш вираженні ефекти. З ритонавіром, призводить до збільшення (в 4 рази) максимальної концентрації Cmax сильденафілу і збільшенню (у 11 разів) AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”) сильденафілу у плазмі крові. Ч/з 24 год (Година) концентрації сильденафілу в плазмі були високі. Грейпфрутовий сік впливає на метаболізм у стінці кишечнику та може призвести до невеликого підвищення рівня сильденафілу в плазмі. Одночасне призначення сильденафілу та ритонавіру не рекомендується. Підсилює антиагрегантні властивості нітропрусиду натрію. Інформація відносно безпеки використання препарату пацієнтами із захворюваннями, що супроводжуються кровотечею, з активними виразками органів травлення, відсутня, призначення сильденафілу таким хворим можливо лише після ретельної оцінки ризику та користі. Не призводить до збільшення тривалості кровотечі, спричиненої ацетилсаліциловою кислотою. Підсилює гіпотензивний ефект нітратів; в поєднанні з нітратами або донорами оксиду азоту в будь-яких формах протипоказано. З α-блокаторами може спричиняти симптоматичну гіпотензію у деяких пацієнтів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не призначений для застосування жінками.
Лактація: Не призначений для застосування жінками.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при нестабільній стенокардії, тяжкій СН (серцева недостатність).
Порушення функції печинки: Зменшити дозу при недостатності, цирозі.
Порушення функції нирок: Зменшити дозу при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не показано.
Особи похилого та старечого віку: Для пацієнтів похилого віку зміна дозування не потрібна.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перш ніж почати лікування порушень ерекції, лікар повинен перевірити стан ССС пацієнта. Має судинорозширювальний ефект, результатом якого є незначне та тимчасове зниження АТ (артеріальний тиск); посилює гіпотензивну дію нітратів. Підвищена чутливість до вазодилятаторів у хворих з лівошлуночковою обструкцією (стенозом аорти, обструктивною гіпертрофічною кардіоміопатією) та з винятковим с-мом системної атрофії, яка виявляється ушкодженням автономного контролю АТ (артеріальний тиск). Використовувати з обережністю пацієнтам з анатомічними деформаціями пеніса (ангуляції, кавернозні фібрози або хвороба Пейроні), пацієнтам, які мають захворювання, що можуть призвести до розвитку пріапізму (серпоподібно-клітинна анемія, множинна мієлома, лейкемія).
Інформація для пацієнта: Може спостерігатися запаморочення та порушення зору, пацієнти повинні знати свою реакцію на прийом, перш ніж керувати автомобілем або працювати з механізмами.