Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Варденафіл (Vardenafil)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяАндрологія, сексопатологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування еректильної дисфункціїВарденафіл

Варденафіл (Vardenafil)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛЕВІТРА, Байєр Шерінг Фарма АГ/Байєр Хелскер АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина/Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Варденафіл (Vardenafil)

Фармакотерапевтична група: G04BE09 - препарати, які стимулюють переважно функції спинного мозку.

Основна фармакотерапевтична дія: відновлює порушену еректильну функцію та забезпечує природну реакцію на сексуальну стимуляцію.

Показання для застосування ЛЗ: еректильна дисфункція БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (неспроможність досягти та зберегти ерекцію, необхідну для здійснення статевого акту).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вживають внутрішньо, незалежно від прийому їжі; на початку лікування рекомендована доза становить 10 мг; табл. (Таблетки) слід прийняти за 25 – 60 хв (Хвилина) до початку сексуального контактуБНФ, але можна застосувати і за 4 –5 год (Година) до статевої активності; для досягнення бажаного ефекту при застосуванні необхідна адекватна сексуальна стимуляція; з урахуванням ефективності та переносимості препарату дозу можна підвищити до 20 мг або знизити до 5 мг; максимальна рекомендована доза становить 20 мг, частота застосування – не більше 1 р/добуБНФ; для осіб літнього віку, пацієнтів з нирковою недостатністю або з незначними порушеннями функції печінки необхідності у змінах режиму дозування не виникає; у хворих з помірними порушеннями функції печінки клірес варденафілу знижений, тому початкова доза препарату не повинна перевищувати 5 мг/добу; з урахуванням ефективності та переносимості у подальшому добову дозу можна підвищити до 10БНФ - 20 мг.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, припливи крові; запаморочення, диспептичні реакції, нудота, відчуття закладеності носа; реакції фоточутливості шкіри, АГ (артеріальна гіпертензія), біль у спині, сльозотеча; артеріальна гіпотонія, міалгія, пріапізм; захворювання на передню ішемічну невропатію зорового нерва що пов’язано із застосуванням інгібіторів фосфодіестерази 5 (інгібіторів ФДЕ5).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату; одночасне вживання нітратів або будь-яких донаторів NO (препаратів, що виділяють оксид азоту); дитячий вік (до 16 років); одночасне застосування варденафілу з інгібіторами протеаз ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) індинавіром і ритонавіром протипоказано (вони є потенційними інгібіторами СYР3А4).

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 5 мг, по 10 мг, 20 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Зниження кліренсу варденафілу - з циметидином, кетоконазолом, ітраконазолом, індинавіром, ритонавіром, еритроміцином. З альфа-адреноблокаторами - симптоматична гіпотонія, препарат вживати не раніше, ніж ч/з 6 год (Година) після прийому адреноблокатора.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не призначений для жінок.
Лактація: Не призначений для жінок.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Не рекомендується при вираженій гіпотонії, нестабільній стенокардії, після геморагічного інсульту або ІМ (інфаркт міокарда). Протипоказаний при прийомі антиаритмічних препаратів типу IА або типу III.
Порушення функції печинки: Не рекомендується при тяжких порушеннях.
Порушення функції нирок: Не рекомендується при захворюваннях нирок у термінальній ст.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не призначений для дітей.
Особи похилого та старечого віку: Доза вище 5 мг не рекомендується

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: з обережністю призначають хворим з анатомічною деформацією статевого члена, із захворюваннями, що сприяють розвитку пріапізму (серпоподібно-клітинна анемія, множинна мієлома, лейкоз або лейкемія). Препарат не рекомендується при дегенеративних захворюваннях сітківки ока (пігментний ретиніт). Пацієнтам зі схильністю до кровотеч і хворим на пептичну виразку шлунка або ДПК (дванадцятипала кишка) призначати лише після ретельного співставлення користі та ризику. Перед початком лікування визначити стан ССС пацієнта, оскільки сексуальна активність пов’язана з певним кардіальним ризиком.
Інформація для пацієнта: Для досягнення бажаного ефекту при застосуванні препарату необхідна адекватна сексуальна стимуляція