Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Цефіксим (Cefixime) *

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяНефрологія. Лікарські засобиАнтибактеріальні засобиЦефолоспориниЦефіксим

Цефіксим (Cefixime) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІКЗИМ, Люпін Лімітед, Індія
  • ЛОПРАКС, Ексір Фармасьютикал Ко., Іран
  • МАКСИБАТ, Білім Фармасьютікалз А.С., Туреччина
  • ФІКС, Юнікем Лабораторіз Лтд., Індія
  • ФІКСИМ, АКУМС ДРАГС ЕНД ФАРМАСЬЮТІКАЛС ЛТД, Індія
  • ФЛАМІФІКС 100, ФЛАМІФІКС 200, Фламінго Фармасьютикалс Лтд, Індія
  • ЦЕФІК, АКУМС ДРАГС ЕНД ФАРМАСЬЮТІКАЛС ЛТД, Індія
  • ЦЕФІКС, Фарма Інтернешенал, Йорданiя
  • ЦЕФІКСИМ ТАБЛ., ЦЕФІКСИМ ДЛЯ ОРАЛЬНОЇ СУСПЕНЗІЇ 100 мг/ 5 мл, Орхід Хелтхкер (відділення Орхід Кемікалз енд Фармасьютикалз Лімітед), Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Цефіксим (Cefixime)

Фармакотерапевтична група: J01DD08 - антибактеріальні засоби для системного застосування. Цефалоспорини

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія; спектр активності відповідає груповому, крім того активний щодо Branhamella catarrhalis; в умовах in vitro неактивний проти штамів Pseudomonas, Str. faecalis, штамів Enterobacter, більшості штамів Bacteroides fragilis та штамів Clostridium.

Показання для застосування ЛЗ: інфекції дихальних шляхів та ЛОР-органів: тонзиліт, фарингіт, середній отит, пневмонія, г. (Гострий) та хр. (Хронічний) бронхіт; інфекції сечостатевої системи ВООЗ: г. (Гострий) цистит, уретрит, пієлонефрит БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) .

Спосіб застосування та дози ЛЗ: застосовується перорального незалежно від прийому їжі; тривалість застосування 5 – 10 діб; дорослі та діти старше 12 років - звичайна доза складає 400 мг/добу за один ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) або два прийому по 200 мг кожні 12 год (Година) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); добова доза для лікування неускладнених інфекцій сечових шляхів становить 200 мг.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: діарея від легкого до помірного ступеню тяжкості, нудота, біль в животі, диспепсія, блювання та метеоризм, псевдомембранозного коліту; головний біль, запаморочення; висипання на шкірі, свербіж, кропивниця, медикаментозна гарячка та біль у суглобах; тромбоцитопенія, лейкопенія, еозинофілія, тимчасові зміни у функції печінки та нирок.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до бета-лактамних антибіотиків та цефалоспоринів.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 100 мг, по 200 мг; порошок для приготування 50 мл (100 мг/5 мл) суспензії для перорального застосування у фл. (Флакон); порошок по 26 г для приготування 50 мл (100 мг/ 5 мл) суспензії для перорального застосування у фл. (Флакон) з мірним пристроєм; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 400 мг; табл. (Таблетки), що диспергуються, по 100 мг по 200 мг.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: можливо, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду.
Лактація: За необхідності застосування слід відмінити годування груддю

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: З обережністю при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Безпека застосування для дітей до 6 місяців не встановлені, використовувати не рекомендовано. Суспензія призначена для застосування. Від 1 до 2 місяців - тільки за життєвими показаннями 30 мг/кг маси тіла.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У лабораторній діагностиці враховувати, що він може стати причиною хибнопозитивного результату дослідження сечі на цукор та позитивної реакції Кумбса.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає