Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Цефтибутен (Ceftibuten)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяНефрологія. Лікарські засобиАнтибактеріальні засобиЦефолоспориниЦефтибутен

Цефтибутен (Ceftibuten)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЦЕДЕКС®, СІФІ С.п.А., Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Цефтибутен (Ceftibuten)

Фармакотерапевтична група: J01DD14 - антибактеріальні засоби для системного застосування. Цефалоспорини

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія; високостійкий до дії бета-лактамаз; більшість м/о (Мікроорганізм), що продукують бета-лактамази і є стійкими до пеніцилінів та інших цефалоспоринів, можуть пригнічуватися цефтибутеном; однак він руйнується під дією деяких хромосомних цефалоспориназ, що продукуються такими м/о (Мікроорганізм), як Citrobacter, Enterobacter і Bacteroides; спектр активності відповідає груповому; активний in vitro відносно більшості штамів таких м/о (Мікроорганізм), однак клінічна ефективність його досі не встановлена: грам (+) м/о: стрептококи групи С і G; грам (-) м/: Brucella, Neisseria, Aeromonas hydrophilia, Yersinia enterocolitica, Providencia rettgeri, Providencia stuartii та штами Citrobacter, Morganella та Serratia, що не виробляють у великих кількостях хромосомні цефалоспоринази; не активний відносно стафілококів, ентерококів, Acinetobacter, Listeria, Flavobacterium та Pseudomonas spp; має слабку активність відносно більшості анаеробів, включаючи більшість штамів Bacteroides; не активний відносно штамів Campylobacter та Yersinia.

Показання для застосування ЛЗ: інфекції верхніх дихальних шляхів та ЛОР-органів (фарингіт, тонзиліт і скарлатина у дорослих і дітей, г. (Гострий) синусит у дорослих, середній отит у дітей); інфекції нижніх дихальних шляхів у дорослих (г. бронхіт, загострення хр. (Хронічний) бронхіту та г. (Гострий) пневмонію, в тих випадках, коли можлива пероральна терапія, тобто при негоспітальних інфекціях); інфекції сечових шляхів у дорослих і дітей; ентерит та гастроентерит у дітей, спричинений Salmonella, Shigella або E.coli.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: тривалість лікування зазвичай становить 5–10 днів; при лікуванні інфекцій, спричинених Str. pyogenes, препарат слід застосовувати протягом щонайменше 10 днів; рекомендована доза цефтибутену – 400 мг/добу (застосовувати незалежно від прийому їжі); при лікуванні г.бактеріального синуситу, г. (Гострий) бронхіту, загострення хр. (Хронічний) бронхіту й ускладнених і неускладнених інфекцій сечових шляхів препарат можна застосовувати по 400 мг 1 р/добу (кількість разів на добу); при лікуванні негоспітальної пневмонії - 200 мг кожні 12 год (Година).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, діарея, диспепсія, гастрит, блювання, біль у животі; головний біль, запаморочення, судоми; зниження рівня Hb (рівень гемоглобіна), лейкопенія, еозинофілія, тромбоцитоз, підвищення активності ACT, АЛТ (Аланінамінотрансфераза) і ЛДГ (лактатдегідрогеназа), апластична анемія, гемолітична анемія, геморагії, порушення функції нирок, токсична нефропатія, підвищення рівня білірубіну, позитивна пряма проба Кумбса, глюкозурія, кетонурія, панцитопенія, нейтропенія та агранулоцитоз; суперінфекція; анафілаксія, бронхоспазм, диспное, висип, кропив’янка, реакції фоточутливості, свербіж, ангіоневротичний набряк, с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона, мультиформна еритема, токсичний епідермальний некроліз.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до цефалоспоринів.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 400 мг; порошок для приготування 30 мл (36 мг/мл) суспензії у фл.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Слід співвідносити користь для матері та ризик для плоду.
Лактація: Не виявляється в грудному молоці жінок, що годують груддю.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Корекція дози.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Безпека і ефективність препарату при лікуванні немовлят віком молодше 6 місяців не встановлені. Рекомендована доза препарату у вигляді суспензії для прийому внутрішньо становить 9 мг/кг/добу.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Обережно призначати пацієнтам з анамнезом ускладненого ШКТ (шлунково-кишковий тракт), особливо хр. (Хронічний) коліту. З обережністю пацієнтам із алергією на пеніциліни. Порушення мікрофлори кишечнику може призвести до появи діареї, включаючи псевдомембранозний коліт. Про цей діагноз пам’ятати в усіх випадках, коли стійка діарея виникає на фоні прийому препарату.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає