Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Лерканідипін (Lercanidipine)

Категорія: КардіологіяАнтагоністи кальцію (блокатори кальцієвих каналів)Похідні дигідропіридинуЛерканідипін

Лерканідипін (Lercanidipine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛЕРКАМЕН® 10, БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП) (виробництво препарату in bulk, кінцеве пакування, контроль та випуск серії), Німеччина
  • ЛЕРКАМЕН® 20, БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП), Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Лерканідипін (Lercanidipine)

Фармакотерапевтична група: С08СА13 - Селективні антагоністи кальцію з переважною дією на судини

Основна фармакотерапевтична дія: гіпотензивна, антиангінальна дія; антагоніст кальцію дигідропіридинової групи, який блокує трансмембранний потік кальцію в серцевому м’язі та гладеньких м’язах судин; механізм його антигіпертензивної дії зумовлений прямим релаксуючим впливом на гладенькі м’язи судин, за рахунок чого зменшується їх периферичний опір; незважаючи на його короткий T1/2 (період напівіснування) , лерканідипін має пролонговану антигіпертензивну дію за рахунок його високого коефіцієнта мембранного розподілу; завдяки високій судинній селективності препарату його інотропна дія не має клінічного значення, а також рідко спостерігається г. (Гострий) гіпотензія з рефлекторною тахікардією завдяки поступовому розвитку вазо дилатації.

Показання для застосування ЛЗ: лікування АГ (артеріальна гіпертензія) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендована доза для дорослих становить 10 мг 1 р/добу (кількість разів на добу), не менше, ніж за 15 хв (Хвилина) до їди, доза може бути підвищена до 20 мг, залежно від індивідуальної чутливості пацієнта; максимальна антигіпертензивна дія розвивається протягом 2 тижнів лікування БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: приплив крові до обличчя, периферичні набряки, підсилене серцебиття, тахікардія, головний біль, запаморочення, астенія, втомлюваність, диспепсія, нудота, блювання, біль у епігастрії, діарея, поліурія, шкірний висип, сонливість, міальгія, гіпотензія, гіперплазія ясен, оборотні збільшення у сироватці кількості трансаміназ печінки (інших клінічно значущих відхилень лабораторних параметрів функції печінки не спостерігалось), збільшення частоти сечовипускання, поява у хворих нападів стенокардії, збільшення частота і тривалість нападів стенокардії, інколи - аж до розвитку ІМ (інфаркт міокарда).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до дигідропіридинів або до будь-якого компонента препарату; вагітність та період годування груддю; жінки дітородного віку; обструкція вихідного тракту лівого шлуночка (виражений мітральний і аортальний стеноз та виражена обструкція при гіпертрофічній кардіоміопатії; декомпенсована застійна СН (серцева недостатність), нестабільна стенокардія; стан після ІМ (інфаркт міокарда) протягом 1 місяця; тяжка дисфункція печінки та нирок (кліренс креатиніну < 10 мл/хв); діти до 18 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 10 мг, по 20 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З кетоконазолом - концентрація лерканідипіну в плазмі значно підвищується. Уникати застосування препарату з кетоконазолом, ітраконазолом, ритонавіром, еритроміцином або тролеандоміцином. З циклоспорином призводить до збільшення концентрації лерканідипіну в плазмі, препарати не застосовувати одночасно. Метаболізм лерканідипіну уповільнюється при прийомі із соком грейпфрута, не запивати грейпфрутовим соком. Обережно з терфенадином, астемізолом, антиаритмічними препаратами ІІІ класу( аміодарон, квінідин). З протисудомними препаратами ( фенітоїн, карбамазепін), з рифампіцином - зменшення біодоступності лерканідипіну і зменшення його антигіпертензивної дії. З метопрололом - зменшення його біодоступності, може знадобитись корекція дози препарату. Можна призначати з b-адреноблокаторами, але може знадобитися коригування дозування. З дигоксином - ретельніше контролювати щодо ознак інтоксикації дигоксином. Можна призначати з діуретиками та інгібіторами АПФ (ангіотензин-перетворюючий фермент). Уникати вживання алкоголю - може підсилювати дію вазодилатуючих антигіпертензивних препаратів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при вираженому мітральному і аортальному стенозі, гіпертрофічній кардіоміопатії, декомпенсованій застійній СН (серцева недостатність), нестабільній стенокардії, 1 місяць після ІМ (інфаркт міокарда).
Порушення функції печинки: З обережністю при недостатності, протипоказаний - при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: З обережністю при недостатності, протипоказаний - при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Бути особливо обережним.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Виявляти обережність, коли застосовується при лікуванні хворих із СССВ (синдром слабкості синусового вузла) (якщо не імплантований кардіостимулятор). Обережність при лікуванні хворих із дисфункцією лівого шлуночка серця. 1 табл. (Таблетки) містить 60 мг лактози, тому не повинен призначатися хворим із лактазною недостатністю, галатоземією або порушенням всмоктування глюкози/лактози. Анестезіолог повинен бути поінформований про те, що хворий приймає препарат.
Інформація для пацієнта: Бути обережним при керуванні транспортними засобами ч/з запаморочення, астенію, втомлюваність і в поодиноких випадках – сонливість. Уникати вживання алкоголю, який може підсилювати дію вазодилатуючих антигіпертензивних препаратів.