Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Дипіридамол (Dipyridamole)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяНефрологія. Лікарські засобиАнтикоагулянтиАнтитромбічні засобиДипіридамол

Дипіридамол (Dipyridamole)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДИПІРИДАМОЛ, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
  • ДИПІРИДАМОЛ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ/ТОВ "Агрофарм", м. Київ, Україна/Україна
  • ДИПІРИДАМОЛ, ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
  • ДИПІРИДАМОЛ-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ДРИСЕНТИН-САНОВЕЛЬ, Сановель Іляч Санаі ве Тиджарет А.Ш., Туреччина
  • КУРАНТИЛ® 25, БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП), Німеччина
  • КУРАНТИЛ® 25, БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП) (виробництво in bulk)/БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП) (кінцеве пакування; контроль; випуск серії)/Менаріні-Фон Хейден ГмбХ (виробництво in bulk; кінцеве пакування), Німеччина/Німеччина/Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Дипіридамол (Dipyridamole)

Фармакотерапевтична група: В01АС07 - антитромботичні засоби. Антиагреганти.

Основна фармакотерапевтична дія: антиагрегаційна, антитромботична

Показання для застосування ЛЗ: профілактика та лікування артеріальних і венозних тромбозів і їх ускладнень, у тому числі профілактика тромбоемболії після операції протезування клапанів серця; лікування та профілактика порушень мозкового кровообігу, дисциркуляторна енцефалопатія; плацентарна недостатність при ускладненій вагітності, у складі комплексної терапії при різних порушеннях мікроциркуляції.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим та дітям віком від 12 років в/м (внутрішньом’язеве введення) або повільно в/в (внутрішньовенне введення) вводять по 1-2 мл 0,5 % р-ну на добу; тривалість лікування визначається індивідувально і залежить від ступеня ризику тромбоемболічних ускладнень; для прийому внутрішньо дози встановлюють індивідуально, залежно від тяжкості захворювання і реакції хворого; для профілактики та лікування тромбозів у вигляді монотерапії, а також в комбінації з пероральними антикоагулянтами або з ацетилсаліциловою кислотою призначають внутрішньо, по 75 мг, 3-6 р/добу (кількість разів на добу); добова доза становить 300-450 мг, за необхідності дозу підвищують до 600 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); при дисциркуляторній енцефалопатії - 75 - 225 мг/добу; за необхідності дозу можна збільшити до 600 мг/добу; добову дозу розподіляють на декілька прийомів; курс лікування залежить від характеру і тяжкості захворювання і продовжується, як правило, від кількох тижнів до кількох місяців.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: короткочасна гіперемія шкіри обличчя, тахікардія, брадикардія, головний біль, АР (алергічні реакції), загострення ІХС (ішемічна хвороба серця), тромбоцитопенія, зниження АТ (артеріальний тиск) при швидкому в/в (внутрішньовенне введення), с-м (Синдром) коронарного обкрадання.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; поширений атеросклероз коронарних артерій, г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда), декомпенсована СН (серцева недостатність), аритмії, артеріальна гіпотензія; ниркова недостатність; БА (бронхіальна астма), обструктивні захворювання легень; вагітність; дитячий вік до 12 років; в/в (внутрішньовенне введення) - преколаптоїдний стан, колапс.

Форми випуску ЛЗ: драже по 25 мг; р-н для ін'єкцій, 5 мг/мл по 2 мл в амп. (Ампула); табл. (Таблетки) по 25 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 25 мг, 75 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Похідні ксантину (кава, чай у тому числі) - послаблюють або нейтралізувати дію дипиридамолу. З антикоагулянтами, ацетилсаліциловою кислотою - підвищує протитромботичні властивості останніх. Посилює дію гіпотензивних препаратів і послаблює дію холінергічних препаратів( дистигміну). З обволікальними антацидними засобами, проносними засобами чи целюлозою - зменшується всмоктування препарату.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказано
Лактація: Годування груддю під час лікування слід припинити.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при атеросклерозі коронарних артерій, г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда), декомпенсованій СН (серцева недостатність), аритмії, АГ (артеріальна гіпертензія).
Порушення функції печинки: Зменшити дозу.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма), обструктивних захворюваннях легень.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Використовувати з обережністю

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При парентеральному введенні не допускати потрапляння препарату під шкіру (можлива іритативна дія). Враховувати можливість підвищення кровоточивості при хірургічних втручаннях
Інформація для пацієнта: уникати вживання натуральної кави та чаю; з обережністю приймати особам, які керують автотранспортом та працюють зі складними механізмами.

Комбіновані препарати, що містять Дипіридамол