Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Флувастатин (Fluvastatin)

Категорія: КардіологіяГіполіпідемічні лікарські засобиІнгібітори редуктази 3-гідрокси-3-метілглутарил-коензим А (ГМГ-КоА) або статиниФлувастатин

Флувастатин (Fluvastatin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛЕСКОЛ® XL, Новартіс Фармаcьютика С. А., Іспанія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Флувастатин (Fluvastatin)

Фармакотерапевтична група: С10АА04 - гіполіпідемічні засоби.Інгібітори ГМГ-КоА-редуктази.

Основна фармакотерапевтична дія: гіполіпідемічна дія; синтетичний холестеринзнижуючий агент, є конкурентним інгібітором ГМГ КоА-редуктази; чинить основну дію в печінці і є, головним чином, рацематом двох еритроенантіомерів, один з яких має фармакологічну активність; інгібування біосинтезу холестерину знижує його вміст у клітинах печінки, що стимулює синтез рецепторів ЛПНЩ і тим самим підвищує захоплення часток ЛПНЩ; кінцевим результатом цих механізмів є зниження концентрації холестерину в плазмі; знижує рівень загального холестерину (загальний ХЛ), холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), аполіпопротеїну В (апо В) і тригліцеридів (ТГ) і дещо підвищує рівень холестерину ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ) у пацієнтів з гіперхолестеринемією і змішаною дисліпідемією; протягом 2 тижнів встановлюється терапевтична реакція, а максимальна відповідь досягається протягом 4 тижнів після початку лікування і стабілізується в ході тривалої терапії.

Показання для застосування ЛЗ: дисліпідемія призначений як додаток до дієти для зниження підвищеного рівня загального холестерину (загальний ХЛ), ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), аполіпопротеїну В (апо В) і тригліцеридів (ТГ), а також для підвищення рівня ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ) у дорослих з первинною гіперхолестеринемією і змішаною дисліпідемією (Фредриксона типу IIа і IIb) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); як додаток до дієти для зниження підвищеного рівня загального холестерину (загальний ХЛ), ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), аполіпопротеїну В (апо В) і тригліцеридів (ТГ) і для підвищення холестерину ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ) у дітей і підлітків старше 9 років із гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією; уповільнення прогресування коронарного атеросклерозу у пацієнтів з первинною гіперхолестеринемією; вторинна профілактика основних ускладнень серцевих реакцій (серцева смерть, нефатальний ІМ (інфаркт міокарда) і коронарна реваскуляризація) у дорослих з ІХС (ішемічна хвороба серця) після транскатетеральної терапії.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дозу необхідно коригувати залежно від реакції пацієнта і корекція дози проводиться з інтервалами 4 тижні або більше; початкову дозу необхідно добирати індивідуально, відповідно до початкових рівнів ЛПНЩ і цілей лікування; дозування для дорослих - рекомендована початкова доза - 80 мг 1 р/добу (кількість разів на добу); рекомендована початкова доза для дітей із гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією - 80 мг 1 р/добу (кількість разів на добу); тривалість лікування визначається індивідуально.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: тромбоцитопенія; безсоння; головний біль, парестезії, дисестезії, гіпоeстезії, стосовно яких також відомий зв’язок з гіперліпідемічними порушеннями; васкуліт; диспепсія, абдомінальний біль, нудота, панкреатити; гепатит; висип, кропив’янка, інші шкірні реакції, набряк обличчя, ангіоневротичний набряк; міалгія, м’язова слабкість, міопатія, рабдоміоліз, міозит, вовчакоподібні реакції; підвищення активності трансаміназ, яка більше, ніж у 3 рази, перевищувала верхню межу норми.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; активні захворювання печінки або персистуюче підвищення активності сироваткових трансаміназ; період вагітності та лактації; дітям до 9 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 80 мг.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при активних захворюваннях, персистуючому підвищенні трансаміназ.
Порушення функції нирок: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний до 9 років.
Особи похилого та старечого віку: Корегування дози не потрібно.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перед початком лікування і протягом 12 тиж терапії чи підвищення дозування, періодично проводити визначення показників функції печінки. Обережність при лікуванні пацієнтів із захворюванням печінки, при тяжких алкогольних ураженнях. Ефективний при застосуванні в монотерапії. Ефективний і безпечний в комбінації з нікотиновою кислотою, холестираміном, фібратами. Пацієнтів з дифузною міалгією невстановленої етіології, м’язовою слабкістю або значним підвищенням рівня креатинкінази (КК), необхідно враховувати ймовірність розвитку міопатій, міозиту або рабдоміолізу. З обережністю призначати пацієнтам, схильним до рабдоміолізу та його ускладненням. Перед початком лікування рівень креатинкінази визначати в таких випадках: порушення функції нирок; гіпотиреоїдизм; особистий або сімейний анамнез спадкових м’язових порушень; раніше встановлений токсичний вплив на м’язи статинів або фібратів; зловживання алкоголем. Якщо рівні кліренса креатині ну (КК) значно підвищені в порівнянні з нормою (у 5 разів і більше), визначення необхідно повторити ч/з 5-7 днів, щоб підтвердити результат. Якщо рівні КК залишаються значно підвищеними в порівнянні з нормою (5 разів і більше), лікування не починати. Якщо в пацієнтів виникає м’язовий біль, слабкість або судоми, необхідно визначити рівні КК. Якщо м’язові симптоми сильно виражені і спричиняють щоденний дискомфорт, навіть при підвищенні рівнів КК менш ніж у 5 разів, розглянути питання про необхідність припинення лікування. Ризик розвитку міопатії підвищується в пацієнтів, які одержують імуносупресори (у т.ч. циклоспорин), фібрати, нікотинову кислоту або еритроміцин разом з іншими інгібіторами ГМГ КоА-редуктази.
Інформація для пацієнта: Негайно повідомляти про появу незрозумілого м’язового болю, м’язової слабкості, особливо якщо вони супроводжуються нездужанням або пропасницею