Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кислота мікофенолова (Mycophenolic acid)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяНефрологія. Лікарські засобиІмуносупресантиСелективніКислота мікофенолова

Кислота мікофенолова (Mycophenolic acid)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МОФЕТИЛУ МІКОФЕНОЛАТ-ЗДОРОВ`Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • МОФІЛЕТ, ТОВ "Люм’єр Фарма", м. Київ, Україна
  • ІМУФЕТ, Інтас Фармасьютикалc Лтд, Індія
  • МІФОРТИК, Новартіс Фарма АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія
  • МІФОРТИК, Новартіс Фарма Штейн АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія
  • МОФЕТИЛУ МІКОФЕНОЛАТ, СТРАЙДС АРКОЛАБ ЛТД., Індія
  • МОФІЛЕТ, Емкур Фармасьютікалс Лтд., Індія
  • СЕЛЛСЕПТ, Рош С.п.А., Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кислота мікофенолова (Mycophenolic acid)

Фармакотерапевтична група: L04AA06 - імунодепресант.

Основна фармакотерапевтична дія: пригнічує проліферацію Т- і В-лімфоцитів більше, ніж інших клітин, тому що, на відміну від інших видів клітин, які здатні повторно утилізувати пурини, проліферація лімфоцитів критично залежить від синтезу пуринів; механізм дії є додатковим до дії інгібіторів кальцинейрину, що запобігає транскрипції цитокінів й активації Т-лімфоцитів.

Показання для застосування ЛЗ: у комбінації з циклоспорином і ГК (Глюкокортикоїди) - для профілактики реакції відторгнення трансплантата у пацієнтів з алогенними нирковими трансплантатами БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: слід призначати пацієнтам, які щойно перенесли трансплантацію протягом 24 год (Година) після трансплантації; рекомендована доза - 720 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (добова доза – 1,440 мг); у пацієнтів, які отримують по 2 г препарату, лікування можна замінити на 720 мг, що призначають 2 р/добу (кількість разів на добу) (добова доза – 1,440 мг); хворим із нирковими трансплантатами рекомендується прийом по 1 г 2 р/добу (кількість разів на добу) (добова доза 2 г) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); лікування рефрактерного відторгнення нирки - для початкового лікування рефрактерного до терапії іншими імуносупресорами г. (Гострий) клітинно-опосердкованого відторгнення, так і для підтримуючої терапії хворим рекомендується добова доза в 3 г (1,5 г 2 р/добу); препарат повинен призначатися одночасно зі стандартною терапією циклоспорином і ГК (Глюкокортикоїди); профілактика відторгнення серця - перша доза повинна бути застосована протягом 5 днів після трансплантації; рекомендований режим дозування – по 1,5 г 2 р/добу (кількість разів на добу); профілактика відторгнення печінки - перша доза повинна бути застосована якомога швидше після трансплантації, рекомендований режим дозування – по 1,5 г 2 р/добу (кількість разів на добу) БНФ

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: лейкопенія і діарея; в окремих випадках відзначалися розвиток лімфом та інших злоякісних захворювань, зокрема шкіри; підвищений ризик розвитку інфекційних захворювань, що викликаються умовно-патогенними м/о (Мікроорганізм) (найчастіше - ЦМВ (цитомегаловірус), кандидоз і простий герпес; інші - інфекції сечових шляхів, оперізувальний лишай, кандидоз порожнини рота, синусит, інфекції ВДШ (верхні дихальні шляхи), гастроентерит, простий герпес, ринофарингіт; лейкопенія; головний біль; кашель; діарея; гіпертермія, стомлюваність; порушення функції печінки, зменшення числа лейкоцитів, підвищення рівня креатиніну в крові; коліт, езофагіт (включаючи цитомегаловірусний коліт і езофагіт), цитомегаловірусний гастрит, панкреатит, перфорація кишечнику, шлунково-кишкові кровотечі, виразки шлунка та 12-палої кишки, непрохідність кишечнику; нейтропенія, панцитопенія; тяжкі, інколи небезпечні для життя інфекції, включаючи менінгіт, бактеріальний ендокардит, туберкульоз, нетипові мікобактеріальні інфекції.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до мікофенолату натрію, мікофенолової кислоти чи мофетилу мікофенолату або будь-яких інших наповнювачів; вагітність.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 250 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, кишковорозчинні по 180 мг, по 360 мг, по 250 мг, по 500 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

У пацієнтів з нирковою недостатністю сумісне застосування глюкуроніду мікофенолової кислоти (ГМФК) і ацикловіру може призводити до підвищення концентрації в плазмі обох препаратів; абсорбція мікофенолату натрію зменшується у разі призначення його у поєднанні з антацидами (що містять гідроксид магнію і алюмінію); не застосовувати з азатіоприном, їх сумісне застосування не досліджувалося. Холестирамін може знижувати ситемний вплив МФК. З обережністю застосовувати холестираміну у поєднанні з ЛЗ (лікарський засіб), що впливають на кишково-печінковий кровообіг, вони знижують ефективність мікофенолової к-ти. Оральні протизапліднювальні засоби зазнають окислювального метаболізму; існує можливість його несприятливого впливу на ефективність оральних контрацептивів. Живу вакцину не можно вводити пацієнтам з ослабленою імунною реакцією. Реакція антитіл на інші вакцини може ослаблюватися.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Питання про продовження годування груддю або прийомом препарату вирішує лікар з урахуванням важливості лікування для матері.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Зменшення дози при тяжкій ХНН.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Безпека і ефективність застосування не встановлені.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Розпочинати лікуванння лише, коли буде отримано негативний тест на вагітність.
Інформація для пацієнта: У разі настання вагітності негайно проконсультуватися у свого лікаря. Перед початком, під час лікування і протягом 6 тижнів після припинення лікуванння користуватися ефективними контрацептивними засобами. -