Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Олмесартан (Olmesartan)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяНефрологія. Лікарські засобиАнтигіпертензивні лікарські засобиБлокатори рецепторів ангіотензину ІІ, комбіновані препаратиОлмесартан

Олмесартан (Olmesartan)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КАРДОСАЛ® 10 МГ, КАРДОСАЛ® 20 МГ, КАРДОСАЛ® 40 МГ, Даічі Санкіо Юроуп ГмбХ (виробництво in bulk, кінцеве пакування, контроль та випуск серії)/БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП) (кінцеве пакування, контроль та випуск серії), Німеччина/Німеччина
  • ОЛМЕСАР 20, Маклеодс Фармасьютикалс Лімітед, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Олмесартан (Olmesartan)

Фармакотерапевтична група: С09СА08 - блокатори рецепторів ангіотензину ІІ.

Основна фармакотерапевтична дія: антигіпертензивна дія; гальмує дію ангіотензину ІІ незалежно від джерела і шляху синтезу ангіотензину ІІ; селективний антагонізм рецепторів АТ1 ангіотензину ІІ призводить до збільшення в плазмі реніну та концентрацій ангіотензину І і ангіотензину ІІ, а також до деякого зменшення концентрації альдостерону в плазмі; при АГ (артеріальна гіпертензія) викликає дозозалежне, тривале зниження АТ (артеріальний тиск); немає доказів щодо гіпотензії після прийому першої дози, тахіфілаксії під час тривалого лікування і с-му відміни; прийом препарату 1 р/добу (кількість разів на добу) забезпечує ефективне і м’яке зниження АТ (артеріальний тиск) протягом 24 год (Година); максимальний антигіпертензивний ефект досягається через 8 тижнів від початку терапії, хоч значний ефект зниження АТ (артеріальний тиск) спостерігається вже через 2 тижні лікування; швидко перетворюється в фармакологічно активний метаболіт олмесартан під дією естераз у слизовій оболонці кишечнику і в портальній крові під час абсорбції з ШКТ (шлунково-кишковий тракт); в плазмі чи в продуктах виділення олмесартану медоксоміл, що не розпався, або незмінений боковий ланцюг медоксомільної групи не виявлялись.

Показання для застосування ЛЗ: есенціальна гіпертензія БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендована початкова доза – 10 мг 1 р/добу (кількість разів на добу); якщо зменшення АТ (артеріальний тиск) недостатнє, дозу збільшують до оптимальної добової дози – 20 мг, МДД (максимальна добова доза) – 40 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); можна комбінувати з гідрохлоротіазидом; максимальний антигіпертензивний ефект досягається ч/з 8 тижнів від початку терапії, хоча значний ефект зниження АТ (артеріальний тиск) спостерігається вже ч/з 2 тижні лікування.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гіпотензія, стенокардія, тромбоцитопенія, запаморочення, головний біль, бронхіт, фарингіт, риніт, кашель, діарея, диспепсія, гастроентерит, абдомінальний біль, нудота, блювання, свербіж, екзантема, висип, ангіоневротичний набряк, алергічний дерматит, набряк обличчя, кропив’янка, артрит, біль у спині, скелетний біль, судоми м’язів, міальгія, гематурія, інфекція сечових шляхів, г. (Гострий) ниркова недостатність, біль у грудній клітці, грипоподібні симптоми, периферичний набряк, астенічний с-м (Синдром) (втомлюваність, сонливість, загальне нездужання), збільшення креатин-фосфокінази, гіпер-тригліцеридемія, гіперурикемія, гіперкаліємія, збільшення креатиніну і сечовини крові, підвищення ферментів печінки.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до діючої речовини або до одного з компонентів препарату, вагітність, період годування груддю, обструкція жовчовивідних шляхів, вік до 18 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 10 мг, по 20 мг, по 40 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

з іншими антигіпертензивними засобами може посилюватись дія олмесартану; з НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) може зменшуватись його антигіпертензивна дія і виникає ризик виникнення гострої ниркової недостатності; після терапії антацидами спостерігається зменшення біодоступності олмесартану ; не рекомендується застосовувати олмесартану з препаратами літію через підвищення токсичності останнього; у результаті можливої гіперкаліємії не рекомендується застосовувати з калійзберігаючими діуретиками, препаратами, які містять калій, або з іншими препаратами, які можуть призводити до збільшення рівня калію у сироватці крові (з гепарином )

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при стенозі аортального або мітрального клапанів, обструктивній гіпертрофічній кардіоміопатії.
Порушення функції печинки: Не рекомендується.
Порушення функції нирок: Не рекомендується при тяжкій недостатності. З обережністю при хворобах нирок, стенозі ниркових артерій, азотемії, олігурії, ГНН. Контроль рівня калію і креатиніну.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: МДД (максимальна добова доза) становить 20 мг. Більш високі добові дози не рекомендується.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Усунути можливу гіповолемію перед початком лікування. Якщо хворий інтенсивно лікувався діуретиками, обмежував вживання солі з їжею, в нього була діарея, після прийому першої дози може розвинутись гіпотензія у результаті зменшеного ОЦК. З обережністю хворим із СН (серцева недостатність), хворобами нирок, при стенозі ниркової артерії обох або однієї нирки, можливість розвитку г. (Гострий) гіпотензії, азотемії, олігурії, г. (Гострий) ниркової недостатності. Бути обережним при застосуванні у хворих із стенозом аортального або мітрального клапанів або з обструктивною гіпертрофічною кардіоміопатією. Пацієнти з первинним альдостеронізмом не реагують на застосування інгібіторів АПФ (ангіотензин-перетворюючий фермент), не рекомендуютья застосовувати. Надмірне зниження АТ у пацієнтів з ІХС (ішемічна хвороба серця) або з церебральним атеросклерозом може призвести до розвитку ІМ (інфаркт міокарда) або інсульту
Інформація для пацієнта: Можуть виникати запаморочення або втомлюваність, що слід враховувати пацієнтам, яким він призначений і які керують транспортними засобами чи обслуговують технічні засоби.