Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Лацидипін (Lacidipine)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяНефрологія. Лікарські засобиАнтигіпертензивні лікарські засобиАнтагоністи кальцію (блокатори кальцієвих каналів)Дигідропіридинові похідніЛацидипін

Лацидипін (Lacidipine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛАЦИПІЛ™, ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А., Польща

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Лацидипін (Lacidipine)

Фармакотерапевтична група: С08СА09 – Блокатор кальцієвих каналів. Селективні антагоністи кальцію з переважною дією на судини

Основна фармакотерапевтична дія: гіпотензивна, антиангінальна дія; специфічний антагоніст кальцію, який має виражену селективність дії відносно кальцієвих каналів, що знаходяться у гладкій мускулатурі стінки судин; механізм дії складається з дилатації периферичних артеріол, зменшення периферичного судинного опору та зниження АТ (артеріальний тиск).

Показання для застосування ЛЗ: лікування АГ (артеріальна гіпертензія) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) як засіб монотерапії або у комбінації з іншими антигіпертензивними засобами (наприклад β-блокаторами, діуретиками або інгібіторами АПФ).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: початкова доза для дорослих – 2 мг 1 р/добу (кількість разів на добу), яка приймається кожного дня, в один і той самий час, бажано вранці; через 3-4 тижні дозу збільшують до 4 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); термін лікування визначається індивідуально залежно від тяжкості та перебігу захворювання.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, запаморочення, посилене серцебиття, загострення явищ стенокардії, приплив крові до обличчя, гіперемія шкіри, відчуття жару, функціональний розлад шлунка, нудота, гіперплазія слизової оболонки ясен, висип на шкірі (включаючи еритему та свербіж), поліурія; загальне - астенія, набряк, зворотнє збільшення рівня лужної фосфатази.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; тяжкий аортальний стеноз.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 4 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З іншими гіпотензивними засобами ( діуретиками, бета-блокаторами та інгібіторами АПФ) - може посилювати гіпотензивний ефект. Рівень лацидипіну у плазмі можна збільшити застосуванням з циметидином. З обережністю застосовувати для лікування хворих з вродженим або набутим подовженням інтервалу QT. З обережністю з медикаментами, що подовжують інтервал QT(антиаритмічні препарати І та ІІІ класу, трициклічні антидепресанти, деякі препарати для лікування психічних розладів, а/б (Антибіотик) (еритроміцин) та деякі антигістамінні: терфенадин). Після трансплантації нирок, які лікуються циклоспоринами, може підвищувати швидкість потоку плазми ч/з нирки та клубочкову фільтрацію, що зменшуються під дією циклоспоринів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Призначати, коли потенційна користь для матері буде більшою за можливий ризик для плоду.
Лактація: Призначати, коли потенційна користь для матері буде більшою за можливий ризик або дитини.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при зменшеному серцевому резерві, нестабільній стенокардії, недавно перенесеному ІМ
Порушення функції печинки: З обережністю при недостатності.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Досвіду застосування для лікування дітей немає.
Особи похилого та старечого віку: Застосовувати з обережністю.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не впливає на спонтанну функцію синусового вузла, не сповільнює AV (атріовентрикулярний) провідність. Хворим з порушеннями активності синусового вузла та AV (атріовентрикулярний) провідності призначати з обережністю. З обережністю пацієнтам зі зменшеним серцевим резервом, хворим на нестабільну стенокардію, після недавно перенесеного ІМ (інфаркт міокарда). Не впливає на рівень глюкози та контроль за ЦД (цукровий діабет). З обережністю застосовувати для лікування хворих з вродженим або набутим подовженням інтервалу QT, що одночасно лікуються медикаментами, що подовжують інтервал QT, такі як антиаритмічні препарати І та ІІІ класу, трициклічні антидепресанти, деякі препарати для лікування психічних розладів, а/б (Антибіотик) (еритроміцин) та деякі антигістамінні препарати (терфенадин)
Інформація для пацієнта: Здійснювати щоденний контроль АТ (артеріальний тиск). Може викликати запаморочення та сонливість. Утримуватися від керування автомобілем та іншими механічними засобами, особливо на початку лікування. Не приймати з грейпфрутовим соком - тому що змінюється біодоступність препарату