Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Вінпоцетин (Vinpocetin)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяНефрологія. Лікарські засобиЗасоби, що нормалізують процеси у стінці судинά-адреноблокаториПохідні барвінку малогоВінпоцетин

Вінпоцетин (Vinpocetin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ВІНПОЦЕТИН, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
  • ВІНПОЦЕТИН, ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
  • ВІНПОЦЕТИН, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • ВІНПОЦЕТИН, ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Дніпропетровськ, Україна
  • ВІНПОЦЕТИН, ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
  • ВІНПОЦЕТИН-АСТРАФАРМ, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
  • ВІНПОЦЕТИН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ВІНПОЦЕТИН-ЛХ, ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
  • ВІНПОЦЕТИН-ФАРМАК, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ВІНПОЦЕТІН-КВ, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
  • ВІНПОЦЕТИН, ВАТ "Борисовський завод медичних препаратів", м. Борисов, Мінська обл., Республіка Бiлорусь
  • ВІНПОЦЕТИН, КАВІНТОН, КАВІНТОН ФОРТЕ, ВАТ "Гедеон Ріхтер", Угорщина
  • ВІНПОЦЕТИН, РУП "Борисовський завод медичних препаратів", м. Борисов, Мінська обл., Республіка Бiлорусь
  • ВІЦЕБРОЛ, ВІЦЕБРОЛ ФОРТЕ, Біофарм Лтд, Польща
  • НЕЙРОВІН, Мікро Лабс Лімітед, Індія
  • ОКСОПОТИН, Керн Фарма С.Л., Іспанія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Вінпоцетин (Vinpocetin)

Фармакотерапевтична група: N06BX18 - засоби, які поліпшують мозковий кровообіг

Основна фармакотерапевтична дія: має судинорозширюючу дію, підвищує переносимість клітин мозку гіпоксії та/або ішемії; посилює мозковий кровотік і покращує метаболічні процеси в головному мозку, розширює судини мозку і посилює його оксигенацію, сприяє утилізації глюкози, знижує агрегацію тромбоцитів; інгібує фосфодіестеразу, підвищує рівень циклічного аденозинмонофосфату в тканинах, впливаючи на метаболізм норадреналіну і серотоніну.

Показання для застосування ЛЗ: наслідки розладів мозкового кровообігу (після перенесеного інсульту атеросклеротичного і посттравматичного походження), порушення пам’яті, запаморочення, афазія; закупорка артерій сітківки, вторинні глаукоми, васкулярні зниження слуху, запаморочення вестибулярного походження, вазовегетативні прояви клімактеричного періоду; г.недостатність мозкового кровообігу (транзиторна ішемія, прогресуючий інсульт, завершений інсульт, стани після інсульту та ЧМТ (черепно-мозкова травма), мультиінфарктна деменція, атеросклероз церебральних артерій, післятравматична та гіпертензивна енцефалопатія).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим приймати по 5-10 мг 3 р/добу (кількість разів на добу) після або під час їди (МДД - 30 мг), максимум 30 днів; при більш тривалому лікуванні приймати по 1 табл. (Таблетки) 3 р/добу (кількість разів на добу); тривалість курсу лікування – 2 місяці; ефект лікування спостерігається приблизно після 1-2 тижнів; застосовують також тільки в/в (внутрішньовенне введення), у вигляді повільної крапелинної інфузії; початкова добова доза для дорослих - 20 мг у 500-1000 мл р-ну для інфузій (0,9% р-н натрію хлориду, 5% р-н глюкози, р-н Рінгера); за необхідності і добрій переносності призначають повторні (2-3 р/добу) повільні краплинні інфузії, поступово підвищуючи дозу протягом 3-4 днів до МДД (максимальна добова доза) – 1мг/кг/ на добу; курс лікування – 10-14 днів; після досягнення клінічного поліпшення перед відміною ін'єкцій дозу поступово знижують і переходять на прийом препарату у формі таблеток.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: зниження АТ (артеріальний тиск), тахікардія, екстрасистолія, почервоніння обличчя, сухість у роті, нудота, печія, запаморочення, головний біль, безсоння, сонливість, слабкість, пітливість, АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: тяжкі форми ІХС (ішемічна хвороба серця), серцеві аритмії, вагітність і період годування груддю, підвищений внутрішньочерепний тиск, г. (Гострий) період геморагічного інсульту.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки). по 0,005 г, по 0,01 г; концентрат для приготування р-ну для інфузій, 5 мг/мл по 2 мл в амп. (Ампула), р-н для ін'єкцій 0,5% по 2 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З α-метилдопою - посилення гіпотензивного ефекту. З обережністю з препаратами, що діють на ЦНС (центральна нервова система), протиаритмічними й антикоагулянтними засобами. Р-н хімічно несумісний з гепарином, інфузійними р-нами, що містять амінокислоти. Припустиме застосування з антикоагулянтами.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Не рекомендується,окрім, коли лікування приносить користь, яка виправдовує потенційний ризик.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при підвищеному внутрішньочерепному тиску, застосуванні протиаритмічних засобів, порушенні ритму серця, подовженні інтервалу QT. Контроль ЕКГ (Електрокардіограма).
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Корегування дози не потрібно

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У випадку підвищення внутрішньочерепного тиску, застосування протиаритмічних засобів, порушення ритму серця або подовження інтервалу QT перед застосуванням ретельно зважити співвідношення користь/ризик терапії. У випадку непереносимості фруктози або дефіциту 1,6-дифосфатази фруктози уникати застосування препарату.
Інформація для пацієнта: Ін'єкційний р-н містить сорбіт (160 мг/2 мл), тому при наявності у хворого ЦД (цукровий діабет) періодично контролювати рівень цукру в крові.