Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кальцію добезилат (Calcium dobesilate)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяНефрологія. Лікарські засобиЗасоби, що нормалізують процеси у стінці судинАнгіопротекториКальцію добезилат

Кальцію добезилат (Calcium dobesilate)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КАЛЬЦІЮ ДОБЕЗИЛАТ, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна
  • ДОКСИ-ХЕМ, Хемофарм АД, Сербія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кальцію добезилат (Calcium dobesilate)

Фармакотерапевтична група: C05CX10 - ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: має ангіопротекторну (капіляро- і венопротекторну) дію, знижує проникність і збільшує еластичність судинної стінки, покращує мікроциркуляцію, зменшує набряк тканин.

Показання для застосування ЛЗ: судинні ураження з підвищеною крихкістю і проникністю капілярів, у тому числі діабетична ретинопатія та інші ангіопатії, мікроангіопатії, пов’язані з різними СС (серцево-судинний) та обмінними захворюваннями; венозна недостатність різного ступеня вираженості і її наслідки (передварикозний стан) з явищами набряку тканин, болем, парестезіями, застійним дерматозом; поверхневі флебіти, варикозне розширення вен нижніх кінцівок, трофічні виразки.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймають по 500 мг 1-2 р/добу (кількість разів на добу) під час їжі протягом 2-3 тижнів, потім дозу знижують до 500 мг 1 р/добу (кількість разів на добу); при лікуванні діабетичної ретинопатії і мікроангіопатії в перші три місяці призначають по 500 мг 3 р/добу (кількість разів на добу); тривалість лікування – від кількох тижнів до кількох місяців, залежно від клінічної картини та терапевтичного ефекту.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: порушення з боку ШКТ (шлунково-кишковий тракт), тимчасові шкірні АР (алергічні реакції), лихоманка, головний біль.

Протипоказання до застосування ЛЗ: кровотечі, спричинені прийомом антикоагулянтів; підвищена чутливість до компонентів препарату; I триместр вагітності|установлен.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 500 мг; табл. (Таблетки) по 0,25 г.