Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Рибофлавін (Riboflavin) *

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяНефрологія. Лікарські засобиАнтианемічні засобиВітаміниРибофлавін

Рибофлавін (Riboflavin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ВІТАМІН В2, АТ (артеріальний тиск) ТЕВА КУТНО, Польща
  • ВІТАМІН В2, АТ (артеріальний тиск) ТЕВА КУТНО/АТ Кутнівський фармацевтичний завод "Польфа", Польща/Польща

Інструкція для застосування: Рибофлавін (Riboflavin)

Фармакотерапевтична група: А11НА04 - прості препарати вітамінів.

Основна фармакотерапевтична дія: взаємодіє з АТФ (Аденозинтрифосфат) і утворює флавінмононуклеотид та рибофлавінаденіндинуклеотид, які є коферментами флавінпротеїнів і беруть участь у перенесенні водню та регулюванні окисно-відновних процесів.

Показання для застосування ЛЗ: лікування гіповітамінозу або авітамінозу вітаміну В2 ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); гемералопії, кон’юнктивіту, іриту, кератиту, виразок рогівки, катаракти; афтозного та ангулярного стоматиту; ран та виразок, які довго не загоюються; загальних порушень харчування; променевої хвороби; порушень функції кишечнику; спру; інфекційного гепатиту; стану після антибіотикотерапії; у період реконвалесценції після інфекційних захворювань.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймають перорально; дорослим з метою лікування призначають по 2-3 табл. (Таблетки) 3 р/добу (кількість разів на добу) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); з метою лікування дітям після року призначають по 1 табл. (Таблетки) 1 р/добу (кількість разів на добу), після 6 років по 1 табл. (Таблетки) 1–2 р/добу (кількість разів на добу), після 9 років по 1 табл. (Таблетки) 2–3 р/добу (кількість разів на добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: забарвлює сечу у жовтий колір; можливі висип на шкірі та свербіж.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до одного з компонентів препарату.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 3 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Трициклічні атидепресанти та препарати з групи фенотіазину підвищують потребу у вітаміні В2. Пробенецид та алкоголь зменшують всмоктування Вітамін В2 з травного тракту. Препарат викликає флуоресценцію та може утруднювати визначення катехолових амінів флюорометричним методом, ускладнює визначення уробіліногену за допомогою реактиву Ерліха.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не протипоказаний
Лактація: Не протипоказаний

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: З метою лікування дітям після року призначають
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Спеціальних рекомендацій немає
Інформація для пацієнта: Не впливає на психофізичний стан, здатність керувати автотранспортними засобами та механічними пристроями.

Комбіновані препарати, що містять Рибофлавін