Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Заліза глюконат (Ferrous gluconate)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяНефрологія. Лікарські засобиАнтианемічні засобиПрепарати залізаЗаліза глюконат

Заліза глюконат (Ferrous gluconate)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФЕРРОНАЛ, СіТіЕс Кемікал Індастріз Лтд, Ізраїль

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Заліза глюконат (Ferrous gluconate)

Фармакотерапевтична група: В03АА03 - антианемічні засоби, препарати заліза.

Основна фармакотерапевтична дія: антианемічна.

Показання для застосування ЛЗ: лікування та профілактика залізодефіцитних анемій БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) різного генезу у дорослих та дітей будь-якого віку; стани, що супроводжуються підвищеною потребою організму в залізі (вагітність, лактація); недостатнє надходження заліза з їжею.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо за 1 год (Година) до або через 2 год (Година) після їди БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), щоб уникнути подразнення ШКТ (шлунково-кишковий тракт) дорослим та дітям старше 12 років - для лікування: 4 – 6 табл. (Таблетки) (по 300 мг)/добу у 2-3 прийоми БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); для профілактики: 2 табл. (Таблетки) (по 300 мг)/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) у 2 прийоми; дітям 6 - 12 років - лікувальна доза - 1 – 3 табл. (Таблетки) (по 300 мг)/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); профілактична доза - 1 табл. (Таблетки) (по 300 мг)/добу; тривалість лікування не повинна перевищувати 6 місяців.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: печія, запори, діарея, нудота, блювання, абдомінальний біль, АР (алергічні реакції), гіперемія шкіри, гіпертермія, запаморочення, зубний біль, біль у грудній клітці, біль у горлі, біль у спині, гастралгія, дратівливість.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препаратів заліза або до будь-якого з компонентів препарату; гемохроматоз, гемосидероз, гемолітична анемія, таласемія, свинцева анемія, виразковий коліт.

Форми випуску ЛЗ: рабл., вкриті плівковою оболонкою, по 300 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Антацидні засоби, циметидин, препарати, які містять карбонати, бікарбонати, фосфати, оксалати, препарати кальцію, етидрон, панкреатин, панкреоліпаза, молочні продукти, овочі, хлібні злаки, яєчний жовток, шпинат, кава та чай знижують всмоктування заліза глюконату. Аскорбінова кислота збільшує абсорбцію заліза. Заліза глюконат знижує абсорбцію фторхінолінів, пеніциламіну, тетрациклінів та метилдопи. Високі дози препаратів заліза знижують кишкову абсорбцію препаратів двовалентного цинку. Етанол збільшує абсорбцію і ризик виникнення токсичних ускладнень.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: За рекомендацією лікаря.
Лактація: За рекомендацією лікаря.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Застосовувати з обережністю. При тривалому застосуванні можливі ерозивно-виразкові ураження ШКТ (шлунково-кишковий тракт); проводити періодичні аналізи крові.
Особи похилого та старечого віку: Може спричиняти запаморочення, забарвлювати калові маси в темний колір і цим маскувати приховані кровотечі

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю при виразковій хворобі шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка), запальних захворюваннях кишечнику, алкоголізмі, гепатиті, панкреатиті, печінковій, нирковій недостатності, захворюваннях крові, сильних кровотечах, переливанні крові. При тривалому застосуванні можливі ерозивно-виразкові ураження ШКТ (шлунково-кишковий тракт). Проводити періодичні аналізи крові.
Інформація для пацієнта: Може забарвлювати калові маси в темний колір і цим маскувати приховані кровотечі. Уникати керування автотранспортом та роботи зі складними механізмами, може спричиняти запаморочення.

Комбіновані препарати, що містять Заліза глюконат