Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Заліза фумарат (Ferrous fumarate)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяНефрологія. Лікарські засобиАнтианемічні засобиПрепарати залізаЗаліза фумарат

Заліза фумарат (Ferrous fumarate)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ХЕФЕРОЛ, Алкалоїд АД - Скоп'є, Республіка Македонія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Заліза фумарат (Ferrous fumarate)

Фармакотерапевтична група: B03AA02 - антианемічний засіб.

Основна фармакотерапевтична дія: антианемічна.

Показання для застосування ЛЗ: латентний та клінічно виражений дефіцит заліза (анемія) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), який розвинувся в результаті: кровотечі (менорагії, метрорагії, виразки слизової оболонки ШКТ (шлунково-кишковий тракт), у тому числі геморой; носові кровотечі, крововтрати при хірургічних втручаннях); підвищеної потреби організму у залізі (вагітність, годування груддю, ріст, період статевого дозрівання); недостатнього надходження заліза з їжею; порушення всмоктування заліза із ШКТ (шлунково-кишковий тракт) (хр. діарея); профілактика нестачі заліза, у тому числі до, під час та після вагітності (у період лактації).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим та дітям від 12 років - внутрішньо по 350 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) натщесерце за півгодини до прийому їжі; можливе підвищення дози до 700 мг/добу в 1-2 прийоми; курс лікування - від 6 до 12 тижнів; прийом препарату слід продовжувати протягом деякого часу після нормалізації картини периферичної крові для того, щоб поповнити депо заліза в організмі; Для дітей доза препарату вище ніж 75 мг/кг маси тіла може бути токсичною.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: біль в епігастрії, нудота, блювання, забарвлення випорожнення в чорний колір, діарея або кріп; АР (алергічні реакції) різної тяжкості; закреп, гемосидероз.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гемохроматоз та інші типи анемій, які не пов’язані з дефіцитом заліза в організмі; гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 350 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Аскорбінова кислота, білки, які містять цистеїн, збільшують всмоктування заліза. Холестирамін, їжа та антациди знижують абсорбцію заліза із ШКТ (шлунково-кишковий тракт).
Затримує абсорбцію із ШКТ (шлунково-кишковий тракт) тетрацикліну, деяких хінолонових засобів (ципрофлоксацину), метилдопу. Зменшує всмоктування пеніциламіну.
Гематологічна відповідь на терапію препаратами заліза розвивається пізніше у пацієнтів, які отримують хлорамфенікол.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не встановлено ніяких негативних впливів на плід
Лактація: Не встановлено ніяких негативних впливів на дитину

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Доза вище ніж 75 мг/кг маси тіла може бути токсичною
Особи похилого та старечого віку: До призначення терапії з’ясувати причину анемії, яка може бути спричинена кровотечею у ШКТ (шлунково-кишковий тракт).

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Дотримуватись обережності хворим на пептичну виразку, регіональний ентерит (хвороба Крону), неспецифічний виразковий коліт та гепатит.
Інформація для пацієнта: Для запобігання закріпу, запивати великою кількістю рідини. Якщо прийом викликає біль у шлунку, його приймати під час їди. При прийомі з тетрацикліном (або ципрофлоксацином) приймати ці а/б (Антибіотик) за 3 год (Година) до прийому препарату або ч/з 2 год (Година) після його прийому. Не застосовувати з антацидами та їжею, яка знижує всмоктування заліза.

Комбіновані препарати, що містять Заліза фумарат