Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Заліза сахарат (Ferri Saccharati) **

Категорія: ГематологіяАнтианемічні засобиПрепарати залізаПрепарати трьохвалентного заліза для перорального застосуванняЗаліза сахарат

Заліза сахарат (Ferri Saccharati) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЗАЛІЗА САХАРАТ-ЗАЛІЗНЕ ВИНО, ВАТ "Біолік", м. Ладижин, Вінницька обл., Україна

Інструкція для застосування: Заліза сахарат (Ferri Saccharati)

Фармакотерапевтична група: В03АВ02 - препарати тривалентного заліза

Основна фармакотерапевтична дія: антианемічна.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика і лікування залізодефіцитних станів різної етіології; профілактика дефіциту заліза у дітей, жінок дітородного віку (особливо в період вагітності); профілактика залізодефіцитної анемії у дорослих, що знаходяться на вегетаріанській дієті, в осіб літнього віку; лікування залізодефіцитних анемій.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим, а також вагітним жінкам і дітям з 12 років, - внутрішньо по 1 ст. л. в 0,5 склянки води 3 р/добу (кількість разів на добу); при нормалізації показника Hb (рівень гемоглобіна) прийом препарату припиняють; дітям віком від 1 до 12 років - призначають з розрахунку 3 мг заліза на кг/добу, що відповідає 1 мл/кг/добу в 3 прийоми; тривалість прийому препарату визначається терміном нормалізації показника Hb (рівень гемоглобіна) в крові.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: відчуття важкості і переповнення шлунка, відчуття розпирання в епігастральній ділянці, темне забарвлення калу; нудота, запор, діарея.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; анемії, що не пов’язані з дефіцитом заліза, таласемії; гемосидероз, гемохроматоз; анемії, спричинені отруєнням свинцем, сидеробластна анемія.

Форми випуску ЛЗ: р-н для перорального застосування по 100 г у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Ефективність підвищується при застосуванні з фолієвою кислотою, вітаміном В12. З алопуринолом - накопичення заліза в печінці. З препаратами тетрацикліну знижує ефективність останніх. Ефективність препарату знижується при застосуванні з холестираміном. Не застосовувати з пероральними препаратами токоферолу, щоб уникнути зниження активності останнього.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Показано особливо в період вагітності
Лактація: Бажано застосування препарату тимчасово припинити.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дітям від 1 року призначають з розрахунку 3 мг заліза на 1 кг маси тіла на добу
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає