Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Заліза сульфат + аскорбінова кислота + тіамін + рибофлавін + ...

Категорія: ГематологіяАнтианемічні засобиПрепарати залізаПрепарати заліза у комбінації із різними сполукамиЗаліза сульфат + аскорбінова кислота + тіамін + рибофлавін + піридоксин + нікотинамід + пантотенова кислота

Заліза сульфат + аскорбінова кислота + тіамін + рибофлавін + піридоксин + нікотинамід + пантотенова кислота (Ferrous sulfate + аscorbic acid + riboflavin + thiamine + nicotinamide + pyridoxine +acid pantotenic)

Комбінований препарат

Активні речовини

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІІ. ФЕНОТЕК, капс. (капсули); 1 капс. (капсули) містить заліза (у формі сульфату) 150 мг, аскорбінової кислоти 50 мг, тіаміну мононітрату 2 мг, рибофлавіну 2 мг, піридоксину гідрохлориду 1 мг, нікотинаміду 15 мг, пантотенової кислоти (у формі пантотенату кальцію) 2,5 мг; виробництва Rusan Pharma Ltd, Індія

Ціни в аптеках:

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Заліза сульфат: Тетрацикліни, антацидні засоби, що містять кальцій, магній, алюміній - пригнічують абсорбцію заліза. Уникати одночасного застосування цих засобів. Не рекомендований з парентеральними препаратами заліза. Вітамін С збільшує абсорбцію заліза з травного тракту.

Піридоксин: Не призначати одночасно з леводопою, оскільки піридоксин послаблює дію останньої. Не змішувати в одному шприці з р-нами вітамінів В1 і В12. Гормональні контрацептиви, гідралазин, пеніцилламін підвищують потребу в піридоксині. Препарат зменшує нейротоксичну дію ізоніазиду, також усуває побічні ефекти трициклічних антидепресантів, апресину, циклосерину, знижує рівень фенобарбіталу, дифеніну в крові. Ефективний при тривалому застосуванні левоміцетину для попередження офтальмологічних ускладнень. Піридоксин збільшує діурез і посилює дію діуретиків. У хворих з хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність) препарат потенціює дію серцевих глікозидів.

Рибофлавін: Трициклічні атидепресанти та препарати з групи фенотіазину підвищують потребу у вітаміні В2. Пробенецид та алкоголь зменшують всмоктування Вітамін В2 з травного тракту. Препарат викликає флуоресценцію та може утруднювати визначення катехолових амінів флюорометричним методом, ускладнює визначення уробіліногену за допомогою реактиву Ерліха.

Тіамін: Не змішувати з р-нами, що вміщують сульфіти, в них він повністю розпадається. Не рекомендується парентеральне введення тіаміну з вітаміном В6 (піридоксин) - посилює алергізувальний ефект тіаміну; з вітаміном В12 (ціанокобаламін) - гальмує перетворення його в фосфорильовану біологічно активну форму. Не змішувати в одному шприці тіаміну з пеніциліном або стрептоміцином (відбувається розпад а/б), тіаміну та кислоту нікотинову (відбувається розпад тіаміну). Тривале лікування протисудомними препаратами (фенобарбітал, фенітоїн, карбамазепін), спільне застосування з дигоксином, індометацином, антацидними препаратами може призвести до дефіциту тіаміну. Тіосемікарбазон і 5-фторураніл інгібують активність вітаміну В1. Вживання кофеїну, препаратів, що містять сірку і естрогени, збільшує потребу у тіаміні. Тіамін послаблює курареподібну дію деполяризуючих м’язових релаксантів (дитилін )

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Піридоксин:
Вагітність: призначається з урахуванням переваги користі від його застосування порівняно з потенційним ризиком для плода
Лактація: призначається з урахуванням переваги користі від його застосування порівняно з потенційним ризиком для дитини

Рибофлавін:
Вагітність: Не протипоказаний
Лактація: Не протипоказаний

Тіамін:
Вагітність: Застосування можливе.
Лактація: Застосування можливе

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Піридоксин:
Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при ІХС (ішемічна хвороба серця).
Порушення функції печинки: З обережністю при тяжких ураженнях.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Заліза сульфат:
Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Піридоксин:
Діти, до 12 років: Парентерально препарат призначають із розрахунку 1-2мг/кг маси тіла.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Рибофлавін:
Діти, до 12 років: З метою лікування дітям після року призначають
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає

Тіамін:
Діти, до 12 років: Добова потреба у вітаміні В1: для дітей залежить від віку.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Заліза сульфат:
Інформація для лікаря: Кожні 3–4 тиж контролювати морфологічний склад крові та концентрацію заліза у крові.
Інформація для пацієнта: Табл. не запивати кавою, чаєм або молоком, при цьому всмоктування іонів заліза значно зменшується.

Піридоксин:
Інформація для лікаря: Обережно застосовувати хворим на виразкову хворобу шлунка, ДПК (дванадцятипала кишка) у зв’язку з можливим підвищенням кислотності шлункового соку, при важких ураженнях печінки, хворим на ІХС
Інформація для пацієнта: Обмін піридоксину порушується при регулярному вживанні алкоголю.

Рибофлавін:
Інформація для лікаря: Спеціальних рекомендацій немає
Інформація для пацієнта: Не впливає на психофізичний стан, здатність керувати автотранспортними засобами та механічними пристроями.

Тіамін:
Інформація для лікаря: Застосовувати при лікуванні хворих з порушеннями всмоктування в кишечнику, при тяжких формах захворювань, на початку лікування для прискорення досягнення терапевтичного ефекту. З обережністю: при алергічних захворюваннях, гіпертонічній хворобі, підвищеній збудливості нервової системи, виразковій хворобі ДПК (дванадцятипала кишка) (гіперацидні форми). Починати парентеральне введення рекомендується з малих доз (не більше 0,5 мл 5 % р-ну), при добрій переносимості вводять більш високі дози. При в/м (внутрішньом’язеве введення) введенні препарат вводити глибоко в м’яз, при в/в (внутрішньовенне введення) – повільно. П/ш, а іноді і в/м (внутрішньом’язеве введення) ін’єкції болючі ч/з низький рН р-ну. У жінок в клімактеричному та передклімактеричному періодах, у хворих на алкоголізм можливе посилення симптомів побічної дії .
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає