Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Метилкобаламін (Methylcobalamin) **

Категорія: ГематологіяАнтианемічні засобиПрепарати вітаміну В12 і фолієвої кислотиВітамін В12 (ціанокобаламін та його аналоги)Метилкобаламін

Метилкобаламін (Methylcobalamin) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НЕЙРОМІН, Каплін Поінт Лабораторіз Лімітед, Індія

Інструкція для застосування: Метилкобаламін (Methylcobalamin)

Фармакотерапевтична група: В03ВА01 - антианемічні засоби. Препарати вітаміну В12 та фолієвої кислоти.

Основна фармакотерапевтична дія: антианемічна.

Показання для застосування ЛЗ: злоякісні, постгеморагічні та залізодефіцитні анемії, апластичні анемії у дітей, анемії аліментарного характеру, а також спричинені токсичними речовинами і ЛЗ (лікарський засіб), інші анемії, пов’язані з дефіцитом вітаміну В12, незалежно від причин дефіциту (резекція шлунка, глистові інвазії, порушення процесу всмоктування із кишечнику, вагітність).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводять в/м (внутрішньом’язеве введення), п/ш (підшкірне введення) або в/в (внутрішньовенне введення), а також інтралюмбально; при В12-дефіцитних анеміях препарат застосовують дорослим в дозах 100 - 200 мкг (0,1 - 0,2 мг) через день до досягнення ремісії; при появі симптомів фунікулярного мієлозу (Аддисона-Бірнера) і при макроцитарних анеміях з ушкодженням нервової системи препарат застосовують дорослим у разовій дозі 400 - 500 мкг (0,4 - 0,5 мг) і більше; на першому тижні вводять щоденно, а потім з інтервалами між введенням 5 - 7 днів (одночасно призначають фолієву кислоту); у тяжких випадках вводять у спинномозковий канал, починаючи з разової дози 15 - 30 мкг, і при кожній наступній ін’єкції дозу збільшують (50, 100, 150, 200 мкг); інтралюмбальні ін’єкції роблять кожні 3 дні, всього на курс необхідно 8 - 10 ін’єкцій; у період ремісії при відсутності явищ фунікулярного мієлозу для підтримуючої терапії призначають по 100 мкг двічі на місяць, при наявності неврологічних симптомів – по 200 - 400 мкг 2 - 4 рази протягом місяця; при постгеморагічних та залізодефіцитних анеміях дорослим призначають по 30 - 100 мкг 2 - 3 рази на тиждень; при апластичних анеміях у дітей вводять по 100 мкг до настання клінікогематологічного поліпшення; при анеміях аліментарного характеру в ранньому дитячому віці і анеміях у недоношених дітей призначають по 30 мкг/добу протягом 15 днів; при боковому аміотрофічному склерозі, неврологічних захворюваннях з больовим с-мом вводять в зростаючих дозах від 200 до 500 мкг на ін’єкцію (при покращанні – 100 мкг на день), курс лікування до 2 тижнів; при травмах периферичних нервів призначають 200 - 400 мкг 1 раз у 2 дні протягом 40 - 45 днів; дітям раннього віку при дистрофічних станах після захворювань, хворобі Дауна, дитячому церебральному паралічі призначають по 15 - 30 мкг через день; при гепатитах і цирозах печінки дорослим і дітям призначають по 30 - 60 мкг/добу або по 100 мкг через день протягом 25 - 40 днів; при діабетичних невропатіях, спру, променевій хворобі дорослим вводять 60 - 100 мкг щоденно протягом 20 - 30 днів; тривалість лікування препаратом та проведення повторних курсів залежать від характеру захворювання і ефективності лікування.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції), головний біль, запаморочення, нервове збудження, біль у ділянці серця, тахікардія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: г. (Гострий) тромбоемболічні захворювання, гіперчутливість до препарату, еритремія, еритроцитоз, новоутворення за винятком випадків, що супроводжуються мегалобластичною анемією та дефіцитом вітаміну В12.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 500 мкг/мл по 1 мл в ампулах.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Ведення з фолієвою кислотою підвищує всмоктування та засвоєння вітаміну В12. Не призначати одночасно інші вітамінні препарати, що містять вітамін В12.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Немає даних в інструкції
Лактація: Немає даних в інструкції

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при стенокардії.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Може посилити АР (алергічні реакції), викликані вітаміном В1. При тенденції до розвитку еритро- і лейкоцитозу дозу зменшують чи тимчасово припиняють лікування. Контролювати згортання крові і дотримуватись обережності у пацієнтів зі схильністю до тромбоутворення. Не вживати хворим з г. (Гострий) тромбоемболічними захворюваннями. Хворим зі стенокардією застосовувати з обережністю й у менших дозах.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає