Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ідарубіцин (Idarubicin)

Категорія: ГематологіяЦитостатичні засобиІдарубіцин

Ідарубіцин (Idarubicin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕФТРИН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ІДАЛІК®, Харківське підприємство по виробництву імунобіологічних та лікарських препаратів ЗАТ "Біолік", м. Харків, Україна
  • ЕФТРИН, Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд., Індія
  • ЗАВЕДОС, Актавіс Італія С.п.А., Італія
  • ЗАВЕДОС, Актавіс Італія С.п.А./Пфайзер Італія С.р.л., Італія/Італія
  • ЗАВЕДОС, Пфайзер Італія С.р.л., Італія
  • ЗАВЕДОС, Пфайзер Італія С.р.л./Пфайзер Італія С.р.л., Італія/Італія
  • РУБІДА, ТОВ "ЛЕНС-Фарм", м. Одинцово, Російська Федерація

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Ідарубіцин (Idarubicin)

Фармакотерапевтична група: L01DB06 - протипухлинні антибіотики та споріднені препарати.

Основна фармакотерапевтична дія: антрацикліновий антибіотик, що має антибластичну активність, інтекалюючи в молекулу ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота), виявляє інгібуючий ефект на синтез нуклеїнових кислот; модифікація антрациклінової структури у положенні 4 зумовлює високу ліпофільність, що приводить до збільшення швидкості проникнення препарату в клітину у порівнянні з доксорубіцином; має більш високу активність у порівнянні з доксорубіцином і є ефективний при лейкемії та лімфомі; його основний метаболіт індарубіцинол виявляє протипухлинну активність.

Показання для застосування ЛЗ: г.нелімфоцитарний лейкоз БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (як при первинних випадках, так і при рецидиві), г.лімфолейкоз БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (для дорослих і дітей).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: повинен вводитися в/в (внутрішньовенне введення) повільно, протягом 5-10 хв (Хвилина) з 0,9% р-ном натрію хлориду; г.нелімфоцитарний лейкоз: дорослим вводять із розрахунку 12 мг/м2 в/в (внутрішньовенне введення) щоденно протягом 3 днів, у поєднанні з цитарабіном; інша схема: монотерапія або у поєднанні з іншими репаратами із розрахунку 8 мг/м2 в/в (внутрішньовенне введення) щоденно протягом 5 днів; г. (Гострий) лімфолейкоз : при монотерапії дорослим дозу встановлюють із розрахунку 12 мг/м2 в/в (внутрішньовенне введення) щоденно протягом 3 днів; для дітей - із розрахунку 10 мг/м2 в/в (внутрішньовенне введення) щоденно протягом 3 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: лейкопенія, нейтропенія, анемія, тромбоцитопенія, геморагії; синусова тахікардія, зміни на ЕКГ (Електрокардіограма), тахіаритмія, атріовентрикулярна блокада пучка Гіса, асимптоматичне зменшення викиду лівого шлуночка, застійна СН (серцева недостатність), перикардит, міокардит, флебіт, тромбофлебіт, тромбоемболія; анорексія, нудота/блювання, дегідратація, мукозит/стоматит, езофагіт, біль в животі чи печія, ерозія/виразки, шлунково-кишкова кровотеча, діарея, коліт, важкий ентероколіт/нейтропенічний ентероколіт з перфорацією в тому числі; підвищення рівня печінкових ферментів та білірубіну; припливи; алопеція, висипання/свербіж, зміни шкіри, гіперпігментація шкіри та нігтів, гіперчутливість до подразнення шкіри, кропив’янка, акральна еритема; анафілаксія, інфекції, сепсис/септицемія, вторинна лейкемія, гарячка, шок, гіперурекемія; забарвлення сечі в червоний колір на 1 – 2 день після початку застосування.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, тяжкі ураження функції нирок або печінки; тяжка СН (серцева недостатність); недавній ІМ (інфаркт міокарда) з вираженою аритмією); персистуюча мієлосупресія з попереднім лікуванням максимальними кумулятивними дозами ідарубіцину та/або іншими антрациклінами і антрацендіонами.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 10 мг; ліофілізат для р-ну для ін'єкцій по 5 мг; порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 5 мг; порошок ліофілізований для приготування р-ну для інфузій по 5 мг; р-н для ін'єкцій, 1 мг/мл по 5 мл або по 10 мл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Препарати, що спричиняють мієлотоксичну і пневмотоксичну дії: виникнення адитивних токсичних ефектів, особливо щодо кісткового мозку, гематологічні та гастоінтестинальні прояви; кардіоактивні препарати (блокатори кальцієвих каналів)— моніторинг функції серця протягом лікування; будь-які р-ни з лужним рН— може призвести до руйнування препарату; гепарин— не можна змішувати з із-за утворення осаду.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не повинен застосовуватися без очевидної потреби..
Лактація: Припинити грудне вигодовування до початку лікування препаратом.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Частий ЕКГ-контроль. З обережністю при хворобах серця.
Порушення функції печинки: Оцінка функції перед початком лікування при метастазах у печінці, супутньому підвищенні рівня білірубіну та печінкових ферментів у 4 рази
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Ефективність не встановлена
Особи похилого та старечого віку: Чинник віку істотно не впливає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Лікування проводити під гематологічним контролем. Призначати не раніше, як ч/з 1 місяць після попередньої хіміотерапії іншими протипухлинними засобами. Рекомендується проводити контроль картини крові і ЕКГ (Електрокардіограма) перед лікуванням і перед кожним наступним курсом. Якщо пацієнт виявляє ранні симптоми чи ознаки реакції на інфузію – слід негайно її припинити, ввести відповідний лікарський засіб для премедикації (антигістамінний препарат або швидкодіючий кортикостероїд) та відновити процедуру з меншою швидкістю. Не вводити у вигляді болюсної ін’єкції чи нерозведеного р-ну. Рекомендується, щоб система для інфузії препарату була приєднана ч/з бічний порт до в/в інфузії 5 % глюкози для забезпечення додаткового розведення та зменшення ризику тромбозу та екстравазації. Інфузія може бути здійснена ч/з периферичну вену. Не використовувати системи з вбудованими фільтрами. Не повинен вводитися в/м (внутрішньом’язеве введення) чи п/ш (підшкірне введення). При лікуванні  пильне спостереження за хворими і систематичний контроль лабораторних показників.
Інформація для пацієнта: Введення у вигляді ліпосомальної композиції знижує можливість ушкоджень при транссудації. При виникненні ознак чи симптомів транссудації ( печіння, еритема) негайно припинити інфузію і розпочати заново в іншу вену. Накладання льоду на місце транссудації приблизно на 30 хв (Хвилина). може полегшити місцеву реакцію.
Має незначний вплив на здатність керувати автомобілем і складними механізмами; зрідка можуть відзначатися запаморочення та сонливість; при розвитку цих симптомів уникати керування автомобілем та користування складною технікою.