Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Іфосфамід (Ifosfamide)

Категорія: ГематологіяЦитостатичні засобиІфосфамід

Іфосфамід (Ifosfamide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІФОС, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ІФОСФАМІД, ТОВ "Авант", м. Київ, Україна
  • ІФОСФАМІД-ЗДОРОВ`Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ВЕРО-ІФОСФАМІД, ВАТ "Верофарм", м. Москва, Російська Федерація
  • ВІЗФАМІД, НВ Ремедіз Пвт. Лтд., Індія
  • ІФОЛЕМ, Лемері С.А. де С.В., Мексіка
  • ІФОС®, Ципла Лтд, Індія
  • ІФОСФАМІД, Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд./НВ Ремедіз Пвт. Лтд., Індія/Індія
  • ХОЛОКСАН® 1 г, ХОЛОКСАН® 2 г, ХОЛОКСАН® 500 мг, Бакстер Онколоджі ГмбХ, Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Іфосфамід (Ifosfamide)

Фармакотерапевтична група: L01AA06 – антинеопластичні засоби. Алкілуючі сполуки.

Основна фармакотерапевтична дія: протипухлинна активність зумовлена алкілуванням нуклеофільних центрів полімерних біомолекул, у т.ч. ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота), порушує її утворення і функціонування; блокує мітотичний поділ пухлинних клітин; ушкодження ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) найчастіше відбувається у фазах G1 і G2 клітинного циклу, метаболічно активується ферментами печінки і пухлинної тканини.

Показання для застосування ЛЗ: неоперабельні злоякісні пухлини, чутливі до іфосфаміду: бронхіальна карцинома, карцинома яєчника, пухлини яєчка, саркоми м'яких тканин, рак молочної залози, карцинома підшлункової залози, гіпернефрома, карцинома ендометрію, злоякісні лімфоми.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: в/в (внутрішньовенне введення) введення окремими дозами (кожну дозу вводять 30 хв) протягом 3-5 днів; курсова доза становить 250-300 мг/кг; для нетривалої інфузії (30 хв (Хвилина).) розводять у 500 мл р-ну Рінгера, фізіологічного р-ну або р-ну декстрози; для безперервної інфузії (24-год) призначають в добовій дозі 125-200 мг/кг з наступною перервою на 3-5 тижнів; при інфузії протягом 5 днів дозу зменшують до 80 мг/кг/добу; інтервал між курсами становить 3-5 тижнів під контролем картини периферичної крові та моніторингом побічних ефектів; для 24-годинної інфузії р-н іфосфаміду розводять у 3 л 5% р-ну декстрози або фізіологічного р-ну.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: ШКТ (шлунково-кишковий тракт) і печінка - нудота і блювання, які можна зупинити або зменшити призначенням протиблювотних препаратів, рідко - порушення функції печінки, які найбільш можливі після проведеної раніше терапії етопозидом і цисплатином; система кровотворення - пригнічення кістково-мозкового кровотворення і зміни картини периферичної крові (лейкопенія до 0,7–3,6 х 109/л зазвичай спостерігається на 8-10-й день від початку лікування; тромбоцитопенія, відновлення показників в периферичній крові відбувається протягом наступних 8 дні); сечовивідна система - порушення функції нирок, підвищення рівнів креатиніну і сечовини в плазмі, цистит, за відсутності своєчасної діагностики та профілактики, особливо у дітей, можливий розвиток симптомів, характерних для с-му Фанконі(лужна реакція сечі, протеїнурія, глюкозурія, гіпоаміноацидурія (підвищення в крові глютатіону, треоніну та серину), фосфатурія); нервова система - енцефалопатія (дезорієнтація, сплутаність свідомості), яка зазвичай є оборотною; дерматологічні реакції: оборотна алопеція; інші - зниження імунітету, порушення функції статевих залоз, підвищується ризик розвитку вторинних пухлин (пізнє ускладнення терапії).

Протипоказання до застосування ЛЗ: виражена гіпоплазія кісткового мозку; порушення функції нирок; двостороннє порушення відтоку сечі; гіпопротеїнемія; вагітність і лактація; підвищена чутливість до іфосфаміду.

Форми випуску ЛЗ: порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 500 мг, по 1 г, по 2 г; порошок для приготування р-ну для інфузій по 1 г; порошок ліофілізований для р-ну для інфузій по 1 г; порошок, ліофілізований для ін'єкцій по 1,0 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Протидіабетичні засоби — посилює гіпоглікемізуючу дію; алопуринол, гідрохлортіазид —посилюється пригнічувальний вплив іфосфаміду на кістково-мозкове кровотворення; хлорпромазин, трийодотиронін або інгібітори альдегіддегідрогенази— посилення дії та токсичності іфосфаміду; цисплатин, аміноглікозиди, ацикловір або амфотерицин-В — попереднє або паралельне призначення цих засобів може посилити нефротоксичний ефект іфосфаміду, а також його гемотоксичний та нейротоксичний (вплив на ЦНС) ефекти; суксаметоній — посилення здатності суксаметонію розслаблювати м'язи. Варфарин: підвищення антикоагулянтної дії варфарину та ризик крововиливу.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Після Ι триместру вагітності, якщо терапію не можна відкласти і пацієнтка не бажає припиняти вагітність,можна використовувати тільки після застереження пацієнтки про можливий ризик тератогенного ефекту .
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Протипоказаний при недостатності функції або обструкції сечовивідних шляхів.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Обережно застосовувати

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Щоб уникнути або забезпечити ослаблення уротоксичних явищ, постійно поєднувати прийом з месною. До нормалізації картини крові (червона фракція, лейкоцити і тромбоцити) за необхідності її контролювати щодня.
Якщо перед початком лікування порушена функція печінки або нирок, зважувати застосування препарату в кожному окремому випадку. Регулярно контролювати дані лабораторних аналізів. У діабетиків регулярно перевіряти рівень цукру в крові для своєчасного коригування антидіабетичної терапії
Інформація для пацієнта: Жінкам дітородного віку забезпечити надійну контрацепцію протягом усього періоду лікування і протягом 3 місяців після його завершення. Може впливати на здатність керувати автомобілем, працювати з іншими механізмами; цей вплив може бути безпосереднім, коли іфосфамід призводить до енцефалопатії, і непрямим – як наслідок нудоти або блювання, особливо якщо ліки, приймають разом з алкоголем