Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Флударабін (Fludarabine)

Категорія: ГематологіяЦитостатичні засобиФлударабін

Флударабін (Fludarabine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НЕТРАН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ФЛУДАРА®, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ФЛУДАРА®, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ (вторинне пакування), Україна
  • ФЛУДАРАБІН-ЛТФ, ТОВ "Львівтехнофарм", м. Львів, Україна
  • ВЕРО-ФЛУДАРАБІН, ТОВ "ЛЕНС-Фарм", м. Одинцово, Російська Федерація
  • НЕТРАН, Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд., Індія
  • ФЛУДАБІН, Сіндан Фарма СРЛ, Румунія
  • ФЛУДАРА®, Байєр Шерінг Фарма АГ/Шерінг АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина/Німеччина
  • ФЛУДАРА®, Байєр Шерінг Фарма АГ/Шерінг АГ/Інтендіс Мануфактурінг С.п.А./Бакстер Онколоджі ГмбХ, Німеччина/Німеччина/Італія/Німеччина
  • ФЛУДАРАБІН "ЕБЕВЕ", ЕБЕВЕ Фарма Гес.м.б.Х. Нфг. КГ, Австрія
  • ФЛУДАРАБІН-ТЕВА, Фармахемі Б.В., Нідерланди

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Флударабін (Fludarabine)

Фармакотерапевтична група: L01ВВ05 - антинеопластичні засоби. Антиметаболіти. Структурні аналоги пурину

Основна фармакотерапевтична дія: фторований нуклеотидний аналог противірусного засобу від арабіну; швидко дефосфорилюється до метаболіту, який поглинається клітинами і потім всередині клітин фосфорилюється дезоксицитидинкіназою до активного три фосфату; завдяки біоперетворенням інгібірує синтез ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота), частково інгібірує РНК-полімерази і послідовно зменшує синтез протеїнів; хоча деякі аспекти механізму дії все ще залишаються нез'ясованими, вважається, що дія на ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота), РНК (рибонуклеїнова кислота) і синтез протеїнів сприяє інгібіруванню синтезу ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) та росту клітин пухлини, що є домінуючим фактором.

Показання для застосування ЛЗ: стерильний ліофілізат - первинна терапія пацієнтів із В-клітинним хр.лімфолейкоз і для пацієнтів з хр.лімфолейкоз, для яких лікування, що включало принаймні один стандартний алкілуючий препарат виявилося неефективним або хвороба прогресувала під час/після лікування; лікування пацієнтів із неходжкінськимим злоякісними лімфомами низького ступеня злоякісності, для яких лікування, яке містило принаймні один стандартний алкілуючий препарат, виявилося неефективним або хвороба прогресувала під час/після лікування; табл.: первинна терапія у пацієнтів з В-клітинним хр.лімфолейкоз і для пацієнтів із хр.лімфолейкоз, для яких лікування принаймні з одним стандартним алкілуючим препаратом виявилося неефективним або хвороба прогресувала під час/після такого лікування.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймається усередину натще або під час прийому їжі, не розжовуючи і запиваючи водою, 40 мг/м2 щодня протягом 5 днів кожні 28 днів до одержання максимального ефекту (повної або часткової ремісії, у середньому необхідно проведення 6 циклів); лікування триває до досягнення найкращого результату (повна або часткова ремісія частіше настає через 6 циклів); неходжкінська лімфома низького ступеня злоякісності (НЛНХ) - курс лікування триває до досягнення найкращого результату (повна/часткова ремісія); після чого розглядається питання про необхідність проведення ще двох циклів лікування для закріплення результату; для пацієнтів з ослабленою функцією нирок дози потребують корекції - якщо кліренс креатиніну знаходиться в межах 30-70 мл/хв, дозу слід зменшити до 50%, і для оцінки токсичності необхідно проводити ретельний гематологічний моніторинг.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гарячка, інфекції, нездужання, слабкість і втома, мієлосупресія (нейтропенія, тромбоцитопенія та анемія) у більшості пацієнтів; ураження кісткового мозку можуть бути тяжкими та кумулятивними: тривалий вплив препарату на зменшення кількості Т-лімфоцитів може призвести до підвищеного ризику умовно-патогенних інфекцій, включаючи інфекції, зумовлені латентною вірусною реактивацією, наприклад, прогресуюча багатофокальна лейкоенцефалопатія; СН (серцева недостатність), аритмія; збудження, коматозний стан, епілептиформні нападки, периферична нейропатія; порушення зору, неврит зорового нерва, зорова нейропатія, сліпота; геморагічний цистит, набряки; шкірні висипання, с-м (Синдром) Стивенс- Джонсона, токсичний епідермальний некроліз (с-м Лайєлла); гіперурикемія, гіперфосфатемія, гіпокальціємія, метаболічний ацидоз, гіперкаліємія, гематурія, уратну кристалурія та ниркова недостатність; зміни активності ферментів печінки та підшлункової залози; анорексія, нудота, блювання, діарея, стоматит, шлунково-кишкової кровотечі; пневмонія, легеневі інфільтрати/пневмоніти/фіброз у поєднанні із задишкою та кашлем; часто висипання на шкірі.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, порушення функції нирок (кліренс креатинину <ЗО мл/хв), декомпенсована гемолітична анемія, вагітність, годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: концентрат для р-ну для ін'єкцій або інфузій, 25 мг/мл по 2 мл; ліофілізат по 50 мг для приготування р-ну для інфузій та ін`єкцій; порошок ліофілізований для приготування р-ну для в/в (внутрішньовенне введення) введення по 50 мг; порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 50 мг; порошок ліофілізований для р-ну для інфузій по 50 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 10 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Дипіридамол і інші інгібітори зворотного захвату аденозину послаблюють терапевтичну ефективність флударабіну Із пентостатином (дезоксикоформіцином) для лікування хр. (Хронічний) лімфолейкозу (ХЛЛ) високий відсоток фатального легеневого токсикозу, що виходить за межі допустимих побічних реакцій; не рекомендується застосовувати препарат в комбінації з пентостатином. Терапевтична дія препарату може зменшитися з дипіридамолом та іншими інгібіторами поглинання аденозину. З цитарабіном може збільшити внутрішньоклітинну концентрацію та внутрішньоклітинну експозицію Ara-CTP (активного метаболіту цитарабіну) у пухлинних клітинах.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Призначати з обережністю.
Порушення функції нирок: Зменшити дозу при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не призначають
Особи похилого та старечого віку: Застосовують з обережністю.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При прийомі великих доз у пацієнтів з г. (Гострий) лейкозом лікування супроводжується неврологічними побічними наслідками, включаючи сліпоту, кому та смерть. Необхідний моніторинг картини периферичної крові, проведення неврологічного огляду. Пацієнтам із послабленим станом здоров'я вводити обережно, після ретельного аналізу співвідношення ризик/користь. Це стосується пацієнтів із серйозними порушеннями функції кісткового мозку (тромбоцитопенія, анемія або гранулоцитопенія), імунодефіцитом, із захворюванням, спричиненим умовно-патогенною інфекцією в анамнезі. Спостерігається кумулятивне ураження кісткового мозку. Ураження кісткового мозку, спричинене хіміотерапією, часто є оборотним, введення препарату вимагає ретельного гематологічного моніторингу. Ретельно обстежувати для виявлення ознак гематологічного та негематологічного токсикозу. Для виявлення розвитку анемії, нейтропенії та тромбоцитопенії періодично проводити загальний аналіз периферійної крові. У пацієнтів, які хворіли на гемолітичну анемію, після провокаційної проби флударабіном розвивався рецидив гемолітичного процесу. Проводити ретельний моніторинг для виявлення ознак аутоімунної гемолітичної анемії (зниження Hb (рівень гемоглобіна), пов'язане з гемолізом і позитивною реакцією Кумбса). У разі гемолізу припинити лікування. У пацієнтів з хр. (Хронічний) лімфолейкозом і великими пухлинами на першому тижні лікування може спостерігатися с-м (Синдром) лізису пухлини.
Інформація для пацієнта: Уникати вакцинації живими вакцинами, використовувати протизаплідні засоби протягом 6 міс. після закінчення терапії.