Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тиклопідин (Ticlopidine)

Категорія: КардіологіяЗасоби, що регулюють кровообіг головного мозкуАнтитромботичні засобиАнтиагреганти. Комбіновані препарати.Тиклопідин

Тиклопідин (Ticlopidine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТИКЛОПІДИН-ДАРНИЦЯ®, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ВАЗОТИК, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
  • ІПАТОН®, ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС, Угорщина
  • ТИКЛИД®, Санофі Вінтроп Індастріа, Франція
  • ТИКЛИД®, Санофі Вінтроп Індастріа/САНОФІ-АВЕНТІС С.А., Франція/Іспанія
  • ТИКЛОПІДИН ГЕКСАЛ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Гексал АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина
  • ТИКЛОПІДИН-РАТІОФАРМ, Доппель Фармацеутіці C.р.Л./Меркле ГмбХ, Італія/Німеччина
  • ТИКЛОПІДИН-РАТІОФАРМ®, "Доппель Фармасьютик" С.р.А., Італія для "Меркле ГмбХ", Німеччина, Італія/Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тиклопідин (Ticlopidine)

Фармакотерапевтична група: B01АС05 - антитромботичні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: антитромботична, антиагрегаційна.

Показання для застосування ЛЗ: ризик первинного чи повторного інсульту в хворих, що перенесли тромбоемболічний чи ішемічний інсульт; минуще ішемічне порушення мозкового кровообігу, включаючи монокулярну сліпоту; профілактика ішемічних ускладнень у хворих із хр. (Хронічний) ураженнями коронарних артерій і артерій нижніх кінцівок (переміжна кульгавість); профілактика тромбозів, викликаних оперативним втручанням з екстракорпоральним кровообігом або хр. (Хронічний) гемодіалізом, г. (Гострий) оклюзії коронарних стентів.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо під час їди по 0,25 г 2 р/добу (кількість разів на добу); при необхідності доза може бути збільшена до 1 г/добу; при добрій переносимості тривалість лікування визначається індивідуально (2 - 6 місяців).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: геморагічний с-м (Синдром), тромбоцитопенічна пурпура, кровотечі, гематурія; нейтропенія (у перші 3 місяці прийому препарату) аж до агранулоцитозу, тромбоцитопенія, панцитопенія, аплазія кісткового мозку (особливо виражена в пацієнтів літнього віку); зниження апетиту, нудота, гастралгія, діарея, абдомінальні болі, метеоризм, підвищення активності “печінкових” трансаміназ і лужної фосфатази (у перші 4 місяці), холестатична жовтяниця, гіпербілірубінемія; запаморочення, головний біль, шум у вухах, астенія; шкірний висип (макулопапульозний), свербіж, кропив’янка; васкуліт, вовчакоподібний с-м (Синдром), нефрит; гіперхолестеринемія і гіпертригліцеридемія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату; кровотеча, гемофілія або інші порушення коагуляції чи системи гемостазу, геморагічний діатез (у т. ч. в анамнезі), подовження часу кровотечі; лейкопенія, тромбоцитопенія чи агранулоцитоз (у т. ч. в анамнезі); виразкова хвороба шлунка й ДПК (дванадцятипала кишка), варикозне розширення вен стравоходу; геморагічний інсульт у г. (Гострий) і підгострій фазі, внутрішньочерепний крововилив (у т. ч. в анамнезі); печінкова недостатність; вагітність і період годування груддю; супутня гепаринотерапія; первинна профілактика тромбозу у здорових пацієнтів; дитячий вік.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 250 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Підвищений ризик виникнення кровотечі з: НПЗП, аспірин, клопідогрель, тирофібан, ептифібатид, абциксимаб і ілопрост. Застосування декількох інгібіторів агрегації тромбоцитів, їх комбінація з гепарином, пероральними антикоагулянтами та тромболітиками може збільшувати ризик виникнення кровотечі. З теофіліном, імінофіліном можливо підвищення рівня теофіліну в плазмі, підвищується ризик його передозування; дозу останнього змінювати під час лікування і після його закінчення. Підвищення рівня фенітоїну в плазмі з ознаками його передозування (пригнічення метаболізму фенітоїну); визначення концентрації фенітоїну в крові. Концентрація циклоспорину в крові знижується, збільшити дозу циклоспорину та контролювати його концентрацію в крові. Після відміни тиклопідину дозу циклоспорину зменшити. 

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Призначати з обережністю.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Терапевтична активність препарату не залежить від віку.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перед початком лікування і у процесі терапії контроль периферичної крові кожні 15 днів протягом перших 3 місяців. Лікування препаратом припиняють за 1 тиждень до проведення планових операцій (за винятком випадків, коли тромбоцитарна дезагрегація є бажаною). З появою в процесі лікування фарингіту, виразок на слизовій оболонці порожнини рота, загострення тонзиліту, пропасниці чи кровотечі, гематом, припинити лікування. Поновлення лікування буде залежати від результатів екстреного дослідження крові і наступної клінічної оцінки стану пацієнта. З обережністю застосовувати при планованих оперативних втручаннях, травмах, важкій нирковій недостатності. Клінічний діагноз тромбоцитопенічного акроангіотромбозу (хвороба Мошковіча) характеризується наявністю тромбоцитопенії, гемолітичної анемії, неврологічних симптомів, дисфункції нирок і високої температури. Може розпочатися раптово, у більшості випадків в перші 8 тижнів від початку лікування. Ризик летального кінця при підозрі на тромбоцитопенічний акроангіотромбоз. Плазмаферез поліпшує прогнозування захворювання
Інформація для пацієнта: При підвищенні температури, болю в горлі, укриванні виразками порожнини рота, при тривалих або незвичних кровотечах, появі синців, пурпури, темного або світлого калу, жовтухи, темної сечі припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.