Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ампіцилін + сульбактам (Ampicillin + sulbactam)

Категорія: НеонатологіяАнтибактеріальні засобиАнтибіотикиПеніциліниАмпіцилін + сульбактам

Ампіцилін + сульбактам (Ampicillin + sulbactam)

Комбінований препарат

Активні речовини

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • І. АМПІСУЛЬБІН®, порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 1,5 г у фл. (Флакон), 1 фл. (Флакон) містить ампіциліну - 0.5 г, сулбактаму - 0.25 або: ампіциліну - 1.0 г, сулбактаму - 0.5 г; ВАТ "Київмедпрепарат"
  • ІІ. АМПІСИД™, порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 250 мг/125 мг по 500 мг/250 мг у фл. (Флакон) у комплекті з розчинником (0,5 % р-н лідокаїну гідрохлориду) по 1 мл в амп. (Ампула); 1 фл. (Флакон) містить 265,75 мг ампіциліну натрію та 136,75 мг сульбактаму натрію, що відповідає 250 мг ампіциліну та 125 мг сульбактаму або 531,5 мг ампіциліну натрію та 273,5 мг сульбактаму натрію, що відповідає 500 мг ампіциліну та 250 мг сульбактаму; Мустафа Невзат Ілач Санаї А.Ш., Туреччина
  • АМПІСИД™, Порошок для приготування розчину для ін'єкцій по 1000 мг/500 мг у флаконах у комплекті з розчинником по 3,5 мл в ампулах, 1 флакон містить: 1063,0 мг ампіциліну натрію та 547,0 мг сульбактаму натрію, що відповідає 1000 мг ампіциліну та 500 мг сульбактаму; Мустафа Невзат Ілач Санаї А.Ш., Туреччина
  • СУЛЬБАЦИН®, порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 0,5 г/0,25 г та по 1 г/0,5 г у флак.;1 флакон 0,75 г містить: ампіциліну натрієвої солі 0,5 г та сульбактаму натрієвої солі 0,25 г або 1 флакон 1,5 г містить: ампіциліну натрієвої солі 1 г та сульбактаму натрієвої солі 0,5 г; Юнікем Лабораторіз Лтд., Індія
  • УНАЗИН®, порошок для приготування р-ну для ін`єкцій по 0,75 г, або 1,5 г, або 3,0 г у фл. (Флакон), 1 флакон містить: сульбактаму натрію - 0.274 г, ампіциліну натрію - 0.531 г або: сульбактаму натрію - 0.547 г, ампіциліну натрію - 1.063 г, або: сульбактаму натрію - 1.099 г, ампіциліну натрію - 2.132 г, , Пфайзер Італія С.р.л./Хаупт Фарма Латіна С.р.л., Італія/Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Ампіцилін + сульбактам (Ampicillin + sulbactam)

Показання для застосування ЛЗ: лікування інфекцій, що спричинені чутливими штамами до комбінації ампіцилін/сульбактам: інфекції ЛОР-органів (г. і хр.синусит, г. (Гострий) і хр. (Хронічний) отит, заглотковий абсцес); інфекції дихальних шляхів (г. бронхіт із бактеріальною суперінфекцією, загострення хр. (Хронічний) бронхіту, пневмонія); інфекції жовчовивідних шляхів (холецистит, холангіт); інфекції шкіри та м’яких тканин (у тому числі рани від укусів); інфекції кісткової та сполучної тканини; інфекції сечовивідних шляхів; інфекції у гінекології; абдомінальні інфекції і післяопераційні ускладнення у черевній порожнині.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводити тільки в/м (внутрішньом’язеве введення); під час лікування більшості інфекцій у новонароджених та дітей доза становить 150 мг/кг/добу (що відповідає 50 мг/кг/добу сульбактаму та 100 мг/кг/добу ампіциліну); немовлятам та новонародженим препарат, як правило, вводять кожні 6 – 8 год (Година); новонародженим під час першого тижня життя (особливо недоношеним) препарат, як правило, призначають у дозі 75 мг/кг (сумарна доза ампіциліну та сульбактаму у співвідношенні 1:2) на добу з інтервалом 12 год (Година).

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Ампіцилін: Пробеніцид підсилює токсичну дію ампіциліну. Застосування з алопуринолом - ризик виникнення шкірних висипань. Може зменшувати ефективність пероральних гормональних контрацептивів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Ампіцилін:
Вагітність: Призначають з обережністю
Лактація: Призначають з обережністю

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Ампіцилін:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний.
Порушення функції нирок: Зменшити дозу при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: При БА (бронхіальна астма) - при одночасному застосуванні десенсибілізуючих засобів.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Ампіцилін:
Діти, до 12 років: Новонародженим призначають у добовій дозі 50 мг/кг
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Ампіцилін:
Інформація для лікаря: При БА (бронхіальна астма), сінній гарячці, інших алергічних захворюваннях застосовують, призначаючи одночасно десенсибілізуючі засоби. Вводять в/м (внутрішньом’язеве введення) або в/в (внутрішньовенне введення) (краплинно і струминно). При краплинному введенні дітям як розчинник використовують 5 – 10% р-н глюкози.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає