Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кліндаміцин (Clindamycin) *

Категорія: НеонатологіяАнтибактеріальні засобиАнтибіотикиЛінкозаміниКліндаміцин

Кліндаміцин (Clindamycin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КЛІНДAМІЦИН-ФАРМЕКС, ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль/ВІНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД/ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Україна/Індія/Україна
  • КЛІНДАМІЦИН, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • КЛІНДАМІЦИН-М, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • КЛІНДАМІЦИН-НОРТОН, Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд./ВІНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД/ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Індія/Індія/Україна
  • ДАЛАЦИН Ц, Пфайзер Пі.джі.Ем./Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В., Франція/Бельгія
  • ДАЛАЦИН Ц ФОСФАТ, Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В., Бельгія
  • КЛІНДАГЕКСАЛ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Гексал АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина
  • КЛІНДАМІЦИН, Балканфарма-Разград АТ (артеріальний тиск), Болгарія
  • КЛІНДАМІЦИН-ФАРСІ, Каспіан Тамін Фармасьютикал Ко., Іран

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кліндаміцин (Clindamycin)

Фармакотерапевтична група: J01FF01 - антибактеріальні засоби для системного застосування. Лінкозаміди.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна або бактеріостатична дія (залежно від чутливості м/о (Мікроорганізм) і концентрації а/б); напівсинтетичний а/б (Антибіотик); порушує внутрішньоклітинний синтез білка; має широкий спектр дії; діє на такі форми м/о: аеробні грам (+) коки: Staph. aureus, Staph. epidermidis, (штами, що продукують і не продукують пеніциліназу); відзначається швидкий розвиток стійкості допрепарату у деяких стафілококових штамів, резистентних до еритроміцину; Str. spp. (за винятком Enterococcus faecalis); Str. pneumoniae; анаеробні грам (-) бактерії: Bacteroides species (включаючи групу В. fragilis і групу В. melaninogenicus), Fusobacterium specie; анаеробні грам (+) бактерії, що не утворюють спори: Propionibacterium spp.; Eubacterium spp.; Actinornyces spp.; анаеробні і мікроаерофільні грам (+) коки: Peptococcus spp.; PeptoStr. spp.; Microaerophilic streptococci; Clostridium spp.; більшість видів клостридій, зокрема Сlоstridium perfringens, чутливі до кліндаміцину, але деякі види, як наприклад C.sporogenes і C.terium, часто стійкі, тому потрібно проводити проби на чутливість.

Показання для застосування ЛЗ: лікування інфекцій, викликаних чутливими до нього анаеробними бактеріями або штамами Гр(+) аеробних м/о (Мікроорганізм) BNF, WHO - інфекції ВДШ (верхні дихальні шляхи), у тому числі: тонзиліт, фарингіт, синусит, запалення середнього вуха і скарлатина; інфекції порожнини рота; інфекції НДШ (нижні дихальні шляхи); інфекційні захворювання черевної порожнини; септицемія та ендокардит; інфекційні захворювання шкіри і м’яких тканин; інфіковані рани; інфекційні захворювання кісток і суглобів BNF, WHO.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дози і спосіб застосування препарату залежать від тяжкості захворювання, стану хворого і чутливості збудника інфекції до призначеного препарату; в/м (внутрішньом’язеве введення) і в/в (внутрішньовенне введення) введення; новонародженим кліндаміцин призначають у дозі 15 – 20 мг/кг/добу, розподілені на 3 – 4 однакові дози; для маленьких недоношених дітей може бути достатньою менша доза препарату: 10 – 15 мг/кг/добу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: біль у животі, нудота, блювання і пронос, явища езофагіту; макуло-папульозний висип, кропив’янка, генералізований кореподібний висип легкого і середнього ступеня вираженості, мультиформна еритема, що нагадує с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона, анафілактоїдні реакціі; жовтяниця і порушення функції; свербіж, вагініт, ексфоліативний і везикуло-бульозний дерматит; гемопоез - транзиторна нейтропенія (лейкопенія), еозинофілія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату або лінкоміцину; міастенія; патологія щитовидної залози.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 150 мг, по 300; р-н для ін'єкцій, 150 мг/мл по 2 мл або 4 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Між лінкоміцином та кліндаміцином існує перехресна резистентнісь. Існує антагонізм між кліндаміцином та еритроміцином. Може посилювати дію інших нейромускулярних блокаторів, необхідно призначати з обережністю хворим, які отримують міорелаксанти. Зазначені препарати фізично несумісні з кліндаміцином: ампіцилін, фенітоїн натрію, барбітурати, амінофілін, глюконат кальцію та сульфат магнію. Фізично і хімічно сумісний, коли він р-нений у 5% декстрозі на воді або р-ні хлориду натрію для ін’єкцій, з а/б (Антибіотик), що використовуються в стандартних концентраціях: амікацину сульфат, азтреонам, цефамандолу нафат, цефазолін натрію, цефотоксим натрію, цефокситин натрію, цефтазидим натрію, цефтизоксим натрію, гентаміцину сульфат, нетилміцину сульфат, піперацилін та тобраміцин. Сумісність і стабільність лікарських сумішей буде залежати від концентрацій та інших умов.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: У разі гострої потреби..
Лактація: У разі гострої потреби.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Контроль за функцією при тривалому лікуванні.
Порушення функції нирок: Контроль за функцією при тривалому лікуванні.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Для старших 1 місяця
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Може розвиватися коліт тяжкої форми, що призводить до загибелі пацієнта. Токсини, які виробляються клостридіями, особливо С. difficile, є безпосередньою причиною розвитку коліту, які чутливі до ванкоміцину – при його призначенні - припинення проносу. Уникати призначення препаратів, що пригнічують перистальтику кишечника. Не призначати для лікування менінгіту, він погано проникає ч/з гематоенцефалічний бар"єр. При тривалому лікуванні - слідкувати за функцією печінки та нирок.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Кліндаміцин