Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Лінезолід (Linezolid)

Категорія: НеонатологіяАнтибактеріальні засобиАнтибіотикиОксазолідиниЛінезолід

Лінезолід (Linezolid)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛІНЕЗОЛІД, ТОВ "Люм’єр Фарма", м. Київ, Україна
  • ЗИВОКС, Пфайзер Фармасютікалз ЛЛС/Фармація і Апджон Компані, США/США
  • ЗИВОКС, Фрезеніус Кабі Норге АС/Фармація АБ, Норвегія/Швеція
  • ЛІЗОЛІД В/В, ЛІЗОЛІД-600, Гленмарк Фармасьютикалз ЛТД., Індія
  • ЛІЗОМАК 600, Маклеодс Фармасьютикалс Лімітед, Індія
  • ЛІНЕЗОЛІД, Алкон Парентералс (І) Лтд., Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Лінезолід (Linezolid)

Фармакотерапевтична група: J01XХ08 - антибактеріальні засоби для системного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: антимікробна активність; синтетичний протимікробний засіб; селективно інгібує синтез білка в бактеріях; активний in vitro відносно аеробних грам (+) бактерій, деяких грам (-) бактерій та анаеробних м/о: грам (+) аероби Corynebacterium jeikeium, Enterococcus faecalis (включаючи глікопептидрезистентні штами), Enterococcus faecium (включаючи глікопептидрезистентні штами), Enterococcus casseliflavus, Enterococcus gallinarum, Listeria monocytogenes, Staph. aureus (включаючи метицилінрезистентні штами), Staph. epidermidis, Staph. haemolyticus, Str. agalactiae, Str. intermedius, Str. pneumoniae (включаючи штами з проміжною чутливістю до пеніциліну і пеніцилінрезистентні штами); Str. pyrogenes, стрептококи групи Viridans, стрептококи групи С.грам (-) аероби Pasteurella canis, Pasteurella multocida;грам (+) анаероби Clostridium perfringens, PeptoStr. anaerobius, PeptoStr. spp.;грам (-) анаероби Bacteroides fragilis, Prevotella spp.; інші: Chlamydia pneumoniae; м/о (Мікроорганізм) з проміжною чутливістю: Legionella spp., Moraxella catarrhalts, Mycoplasma spp.; перехресної резистентності між лінезолідом та іншими препаратами не існує; резистентність відносно лінезоліду розвивається повільно.

Показання для застосування ЛЗ: лікування інфекцій, що спричинені чутливими анаеробними і аеробними Гр(+) м/о (Мікроорганізм) BNF, включаючи інфекції, що супроводжуються бактеріємією, такі як: нозокоміальна пневмонія; позагоспітальна пневмонія; інфекції шкіри і м’яких тканин; ентерококові інфекції, включаючи спричинені резистентними до ванкоміцину штамами

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначається 2 р/добу (кількість разів на добу) в/в (внутрішньовенне введення); р-н для інфузій слід вводити протягом 30—120 хв (Хвилина); дози, що рекомендовані для дітей - нозокоміальна пневмонія, позагоспітальна пневмонія, інфекції шкіри та м’яких тканин -10 мг/кг в/в (внутрішньовенне введення) кожні 8 год (Година), 10-14 діб; ентерококові інфекції - 10 мг/кг в/в (внутрішньовенне введення) кожні 8 год (Година) 14-28 діб; тривалість лікування залежить від збудника, локалізації та тяжкості інфекції, а також від клінічного ефекту.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: біль, спазм у животі, здуття, відхилення гематологічних показників та показників функції печінки, діарея, головний біль, кандидомікоз, нудота, зміна смакових відчуттів, блювання, минуща анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія і панцитопенія; рідко - нейропатія (периферична, зорового нерву), особливо при перевищенні рекомендованої тривалості лікування в 28 днів.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 2 мг/мл по 100 мл або по 300 мл у фл. (Флакон); р-н для інфузій, 2 мг/мл по 300 мл у системах для в/в (внутрішньовенне введення) введення; р-н для інфузій, 200 мг/100 мл по 100 мл у фл. (Флакон); табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 600 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 600 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Р-н для інфузій сумісний з такими р-нами: 5% р-н декстрози, 0,9% р-н хлориду натрію, р-н Рінгер-лактат для ін’єкцій. Не вводити додаткові компоненти у р-н лінезоліду для інфузій. Якщо лінезолід призначається одночасно з іншими ліками, то кожний препарат повинен вводитись окремо. У р-ні для інфузій фізико-хімічно несумісний з: амфотерицин В, хлорпромазину гідрохлорид, діазепам, пентамідину ізетіонат, фенітоїн натрію, еритроміцину лактобіонат та триметоприм-сульфаметоксазол. Р-н хімічно не сумісний з цефтріаксоном натрію. Може спричиняти посилення пресорної дії псевдоефедрину гідрохлориду і фенілпропаноламіну гідрохлориду. Рекомендується зменшити початкові дози адренергічних препаратів, таких як допамін (або його агоністи), в подальшому здійснювати титрування дози. 

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: За абсолютними показаннями.
Лактація: Виявляти особливу обережність при застосуванні

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції нирок: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Кліренс вищий у дітей і знижується зі збільшенням віку.
Особи похилого та старечого віку: Фармакокінетика істотно не змінюється.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Псевдомембранозний коліт різного ступеня тяжкості може розвинутися на фоні застосування, що враховувати при розвитку діареї. Може розвинутися минуща мієлосупресія, що залежить від тривалості терапії. Контролювати показники розгорнутого аналізу крові у пацієнтів які мають підвищений ризик кровотечі, прояви мієлосупресії, приймають препарати, здатні зменшити кількість Hb (рівень гемоглобіна) чи кількість тромбоцитів, функціональні властивості тромбоцитів, тривалості лікування більше 2 тиж. В/в інфузія здійснюється протягом 30 – 120 хв (Хвилина). Не з’єднуйте інфузійні пакети послідовно. Видалити захисну оболонку із фольги безпосередньо перед використанням і протягом приблизно 1 хв (Хвилина). стискувати пакет, щоб впевнитись у відсутності витоку. Залишки невикористаного р-ну вилити у відходи. Не використовувати частково заповнені упаковки.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає