Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ібупрофен (Ibuprofen) *

Категорія: НеонатологіяАнальгетики та неспецифічні протизапальні засобиІбупрофен

Ібупрофен (Ibuprofen) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІІ. ПЕДЕА, Merckle GmbH" для "Orphan Europe S.A.R.L." для "Nycomed Austria GmbH", Німеччина/Австрія/Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Ібупрофен (Ibuprofen)

Фармакотерапевтична група: M01AE01 - нестероїдні протизапальні препарати

Основна фармакотерапевтична дія: аналгезуюча, жарознижувальна, протизапальна.

Показання для застосування ЛЗ: лікування гемодинамічнозначущої відкритої артеріальної протоки у недоношених новонароджених дітей із гестаційним віком менше 34 тижнів BNF.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: препаратом для в/в (внутрішньовенне введення) застосування слід проводити тільки у відділеннях інтенсивіної терапії новонароджних під наглядом досвідченого неонатолога; курс лікування становить 3 ін'єкції з інтервалом між введеннями 24 год (Година); дозу ібупрофену підбирають залежно від маси тіла: 1-а ін’єкція - 10 мг/кг; 2-а та 3-я ін’єкції - 5 мг/кг; препарат призначають у вигляді короткого 15-хв вливання, бажано у нерозведеному вигляді; за необхідністю, об'єм, що вводиться, може бути відкоригований р-ном натрію хлориду 9 мг/мл (0,9 %) для ін’єкцій або р-ном глюкози 50 мг/мл (5 %) для ін’єкцій; якщо після застосування першої або другої дози у дитини розвивається анурія або олігурія, наступна доза призначається тільки після відновлення адекватного діурезу; якщо артеріальна протока залишається відкритою через 24 год (Година) після останньої ін’єкції або відкривається повторно, може бути призначений повторний курс, який так само складається з 3 доз (див. вище); якщо після повторного курсу лікування стан не змінюється, може знадобитися хірургічне лікування відкритої артеріальної протоки.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: загострення виразкової хвороби шлунка, порушення функції печінки і нирок, головний біль, запаморочення, тимчасовий розлад слуху, шкірні висипання, тромбоцитопенія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату, ацетилсаліцилової кислоти, інших НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби); виразкова хвороба шлунка (нині або в анамнезі); БА (бронхіальна астма) (під час загострення); діти до 12 років.

Форма випуску: р-н для ін'єкцій, 5 мг/мл по 2 мл в амп. (Ампула).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Останній триместр вагітності протипоказаний.Лише в тих випадках, коли потенційна користь від застосування перевищує можливий ризик для плода.
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжких порушеннях функцій.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма).

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не застосовувати водночас із іншими НПЗ. Перед початком курсу виключити наявність таких захворювань, як: БА (бронхіальна астма), що пов’язана з хр. (Хронічний) ринітом, синуситом та поліпами в носі (може викликати напад астми); лікування антикоагулянтами (викликати серйозні ШК розлади); розлади травлення (виразка шлунку та ДПК (дванадцятипала кишка), шлункові кровотечі, грижі); порушення функції нирок або печінки; порушення слуху.
Інформація для пацієнта: Хворим, які дотримуються безсольової або низькосольової дієти, пам’ятати, що кожна табл. (Таблетки) препарату містить 150 мг натрію, брати до уваги це, розраховуючи добове вживання солі. Хворим на ЦД (цукровий діабет), хворим, які дотримуються дієти зі зниженим вмістом цукру, пам’ятати, що кожна табл. (Таблетки) містить 1,4 г лактози, треба мати на увазі, розраховуючи щоденне надходження цукру в організм. Якщо випадково не була прийнята чергова разова доза, не слід у наступний прийом її збільшувати.