Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Глюкоза (Glucose)

Категорія: НеонатологіяПрепарати для парентерального живленняГлюкоза

Глюкоза (Glucose)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГЛЮКОЗА, ТОВ "Ніко", м. Макіївка, Донецька обл., Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Глюкоза (Glucose)

Фармакотерапевтична група: В05ВА03 – р-ни для парентерального живлення. Вуглеводи. B05CX01- перфузійні р-ни.

Основна фармакотерапевтична дія: р-н глюкози має плазмозамінну, гідратуючу, метаболічну та дезінтоксикаційну дію; підтримує об’єм циркулюючої крові та поповнює об’єм втраченої рідини; у процесі метаболізму глюкози у тканинах виділяється значна кількість енергії, яка необхідна для життєдіяльності організму.

Показання для застосування ЛЗ: гіпер- та ізоосмотична дегідратація, колапс, шок, інтоксикація, гіпоглікемія БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: препарат застосовують в/в (внутрішньовенне введення) краплинно БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); дітям доза залежить від віку, маси тіла, стану хворого; дітям у разі необхідності поповнення об’єму циркулюючої крові дозування 5% р-ну глюкози проводять з урахуванням дефіциту рідини в організмі та добової потреби в рідині дитини, що становить у дітей до 1 року 130 БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) - 150 мл/кг/добу; у дітей старше 1 року, як і у дорослих – 20 - 30 мл/кг/добу; об’єм клізми з 5% р-ном глюкози повинен відповідати віку дитини у тій самій дозі, що для в/в (внутрішньовенне введення) інфузій, бажано краплинно.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: порушення іонного балансу, АР (алергічні реакції), гіперглікемія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: ЦД (цукровий діабет) і різні стани, що супроводжуються гіперглікемією; гіпергідратація, анурія, циркуляторні порушення, які загрожують набряком мозку та легень, набряк мозку, легень, гіперчутливість до глюкози; не можна вводити одночасно з препаратами крові.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 400 мг/мл по 10 мл в амп. (Ампула); р-н для інфузій 10 % по 200 мл або по 400 мл у пляшках; по 200 мл, по 250 мл, по 400 мл, по 500 мл у фл. (Флакон); р-н для інфузій 5% по 200 мл, по 400 мл у пляшках; по 200 мл, по 250 мл, по 400 мл, по 500 мл у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не вводити в одному шприці з гексаметилентетраміном; анестетики та снодійні - знижується їх активність; р-ни алкалоїдів - відбувається їх розпад; анааналгетики, адреноміметики — послаблення дії; ністатин — знижує ефективність; інактивує стрептоміцин. До складу препарату входить хло хлористоводнева кислота. Таким чином, препарат не може бути розчинником для препаратів, що дестабілізуються у кислій рН.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дозують залежно від вікової здатності утилізувати глюкозу
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Застосовувати під контролем рівня цукру в крові та рівня електролітів. Не рекомендується призначати р-н глюкози в г.період тяжкої ЧМТ (черепно-мозкова травма), при г. (Гострий) порушенні мозкового кровообігу, тому що ЛЗ (лікарський засіб) може збільшувати пошкодження структур мозку і погіршувати перебіг захворювання (крім випадку корекції гіпоглікемії). При гіпокаліємії введення глюкози р-ну необхідно поєднувати одночасно з корекцією дефіциту калію (ч/з небезпеку посилення гіпокаліємії); при гіпотонічній дегідратації – одночасно із введенням гіпертонічних сольових р-нів.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Глюкоза