Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кальцію глюконат (Calcium gluconate) *, ** [тільки Табл.]

Категорія: НеонатологіяРозчини електролітівКальцію глюконат

Кальцію глюконат (Calcium gluconate) *, ** [тільки Табл.]

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КАЛЬЦІЙ ФРУКТОВИЙ, АТ (артеріальний тиск) "Галичфарм", м. Львів/ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна/Україна
  • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, АТ (артеріальний тиск) "Галичфарм", м. Львів/ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна/Україна
  • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
  • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна
  • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
  • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, ТОВ "Агрофарм", м. Київ, Україна
  • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ СТАБІЛІЗОВАНИЙ, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ ФРУКТОВИЙ, ТОВ "Стиролбіофарм", м. Горлівка, Донецька обл., Україна
  • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ-ДАРНИЦЯ, КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ-ДАРНИЦЯ (СТАБІЛІЗОВАНИЙ), ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ-ЗДОРОВ'Я, КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ-ЗДОРОВ'Я (СТАБІЛІЗОВАНИЙ), ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, РУП "Бєлмедпрепарати", Республіка Білорусь

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кальцію глюконат (Calcium gluconate)

Фармакотерапевтична група: А12АА0З - препарати кальцію.

Основна фармакотерапевтична дія: усуває гіпокальціемію; протиалергічна, протизапальна, кровоспинна дія; іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладких і скелетних м’язів, функціонуванні міокарда, згортанні крові; вони є необхідними для формування кісткової тканини, функціонування інших систем і органів; концентрація іонів кальцію в крові зменшується при багатьох патологічних процесах, а виражена гіпокальціємія сприяє виникненню тетанії; кальцію глюконат, крім усунення гіпокальціємії, зменшує проникність судин.

Показання для застосування ЛЗ: при недостатній функції паращитоподібних залоз, підвищеному виведенні кальцію з організму ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), при алергічних захворюваннях та алергічних ускладненнях медикаментозної терапії, для зменшення проникності судин при патологічних процесах різноманітного ґенезу, при паренхіматозному гепатиті, токсичних ураженнях печінки, нефриті, еклампсії, гіперкаліємії БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), при шкірних захворюваннях, як кровоспинний засіб, а також як антидот.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дітям в/м (внутрішньом’язеве введення) вводити препарат не рекомендується через можливість розвитку некрозу; дітям в/в (внутрішньовенне введення) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), залежно від віку, 10-% р-н глюконату кальцію вводять у наступних дозах - до 6 місяців – 0,1-1 мл, в 7 – 12 місяців – 1 - 1,5 мл.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, діарея, брадикардія, відчуття жару у ротовій порожнині, а потім по всьому тілу, котрі швидко проходять самостійно; нудота, блювання, діарея, болі в животі, запори (обструктивні процеси у кишечнику, зумовлені утворенням кальцієвих каменів); брадикардія; гіперкальціємія, гіперкальціурія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: схильність до тромбозів, гіперкальціємія, виражений атеросклероз, підвищене згортання крові; гіперчутливість до компонентів препарату, тяжка ниркова недостатність.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій 10 % по 5 мл, по 10 мл в амп; табл. (Таблетки) для жування по 500 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Сповільнює абсорбцію тетрациклінів, утворює нер-нні комплекси, т.ч. знижується антибактеріальний ефект. Сповільнює всмоктування дигоксину, пероральних препаратів заліза. Знижує ефект кальцітонину при гіперкальціємії, знижує біодоступність фенітоїну. З хінідином - вповільнення внутрішлуночкової провідності та підвищення токсичності хінідину. Знижує ефективність блокаторів повільних кальцієвих каналів. З препаратами вітаміну Д підвищує біодоступність кальцію.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю і при регулярному контролі рівня екскреції кальцію з сечею призначають пацієнтам з помірною гіперкальціурією, яка перевищує 300 мг = 7,5 ммоль/добу, нерізко вираженими порушеннями функції нирок, сечокам’яною хворобою в анамнезі. Уникати прийому високих доз вітаміну D або його похідних, якщо для цього немає особливих показань Одна табл. (Таблетки) кальцію глюконату містить 0,045 г елементарного кальцію.
Інформація для пацієнта: Хворим із схильністю до утворення конкрементів у сечовивідних шляхах рекомендується збільшити об’єм споживаної рідини. Дотримуватись інтервалу не менше 3 год (Година) між прийомом табл. (Таблетки) та препаратами для перорального застосування естрамустину, етидронату, інших біфосфонатів, фенітоїну, хінолонів, а/б (Антибіотик) тетрациклінового ряду, пероральними препаратами заліза і препаратами фтору.