Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Натрію хлорид (Sodium chloride) *

Категорія: НеонатологіяРозчини електролітівНатрію хлорид

Натрію хлорид (Sodium chloride) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НО-СОЛЬ®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • САЛІН, Істітуто Де Анжелі С.р.л., Італія
  • САЛІН, Сагмел, Інк./ІДА (Інстітуто Де Анджелі), США/Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Натрію хлорид (Sodium chloride)

Фармакотерапевтична група: R01AX10 - засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа.

Основна фармакотерапевтична дія: зволожуюча, замісна дія; ефективно зволожує слизову оболонку носа, розріджує рясний слиз, розм’якшує сухі кірочки в носі і сприяє їх легкому видаленню; високоочищений стабілізований 0,65% р-н натрію хлориду максимально відповідає природному назальному секрету; покращує нюхову та транспортну функції миготливого епітелію, сприяє відновленню носового дихання, скорочує період реабілітації і дозволяє знизити дозу і частоту використання судинозвужуючих засобів місцевої дії.

Показання для застосування ЛЗ: дегідратація ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), гіпонатріємія, гіпохлоремія ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), інтоксикації різної етіології, тяжкий перебіг післяопераційного періоду, великі опіки, шок, тривала діарея, нестримне блювання, г. (Гострий) масивні крововтрати, тривалі гарячкові стани, неможливість перорального введення необхідної добової норми води та електролітів, приготування р-нів ЛЗ (лікарський засіб) для зовнішнього та парентерального застосування; місцево для промивання ран, очей, слизової оболонки носа БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), а також катетерів і систем для трансфузії.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають в/в (внутрішньовенне введення) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ректально та зовнішньо БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); в/в (внутрішньовенне введення) краплинно зі швидкістю 4 - 10 мл/кг/год, призначають у клізмах по 75 - 100 мл, застосовують для промивання ран, очей, слизових оболонок.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: не описані.

Протипоказання до застосування ЛЗ: відсутні.

Форми випуску ЛЗ: краплі назальні 0,65% по 10 мл у фл. (Флакон); спрей назальний 0,65% по 10 мл або по 15 мл, по 30 мл або по 44 мл у фл.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних застережень немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перед розчиненням ЛЗ (лікарський засіб) в ізотонічному р-ні натрію хлориду уважно ознайомитися з інструкцією для медичного застосування ЛЗ (лікарський засіб), щоб уникнути несумісності лікарського засобу і розчинника. З обережністю вводять хворим з порушеною видільною фунуцією нирок; при шокових станах і втратах крові одночасно здійснюють гемотрансфузії, переливають плазму і плазмозамінники; при тривалому введенні, особливо у великих об’ємах, контролюють вміст електролітів, діурез.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Натрію хлорид