Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Заліза гідроксид (Ferrous hydroxydi)

Категорія: НеонатологіяЗасоби еритропоетичної діїЗаліза гідроксид

Заліза гідроксид (Ferrous hydroxydi)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФЕРУМБО, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
  • МАЛЬТОФЕР®, Віфор (Інтернешнл) Інк., Швейцарія
  • МАЛЬТОФЕР®, МАЛЬТОФЕР® ФОЛ, Віфор С.А., Швейцарія
  • ОРОФЕР, ЕМКЙОР ФАРМАСЬЮТІКАЛС ЛТД., Індія
  • ФЕРРУМ ЛЕК, ЛЕК д.д. Любляна, Словенія
  • ФЕРРУМ ЛЕК, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія, підприємство компанії Сандоз, Словенія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Заліза гідроксид (Ferrous hydroxydi)

Фармакотерапевтична група: В03АВ02 - антианемічний засіб. Препарати заліза; сироп В03А С04 - препарати тривалентного заліза для перорального застосування; табл. (Таблетки) В03АВ05 - препарати тривалентного заліза для перорального застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: антианемічна.

Показання для застосування ЛЗ: лікування латентного залізодефіциту; лікування залізодефіцитних анемій.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: доза препарату та тривалість його приймання залежить від ступеня залізодефіциту; лікування триває протягом 3 - 5 місяців до нормалізації рівня Hb (рівень гемоглобіна); після цього препарат застосовують ще протягом декількох тижнів для поповнення запасів заліза в організмі; Недношені діти 1 - 2 крап. (Краплі) на кг маси тіла протягом

3 - 5 місяців у формі крапель; діти до 1 року - початкова доза становить 2,5 мл (½ ложечки для дозування) сиропу на добу; дозу поступово підвищують до 5 мл (1 ложечка для дозування) сиропу на добу; латентний залізо дефіцит - лікування продовжується протягом 1 - 2 місяців; сироп можна змішувати з сокми або зі штучними сумішами для годування.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: біль у суглобах, збільшення лімфатичних вузлів, лихоманка, головні болі, нездужання, розлади ШКТ (шлунково-кишковий тракт), нудота, блювання; алергійні чи анафілактичні реакції; невірна техніка введення може призвести до фарбування шкіри, появи хворобливості і запалення в місці ін'єкції; при прийомі сиропу - нудота, блювання, діарея, відчуття переповнення шлунка, біль в епігастрії.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до полімальтозного комплексу гідроокису заліза в анамнезі, анемії не пов’язані з дефіцитом заліза, надлишок заліза в організмі, порушення утилізації заліза, с-м (Синдром) Ослера – Рандю – Вебера, хр. (Хронічний) поліартрит, БА (бронхіальна астма), інфекційні захворювання нирок у г. (Гострий) стадії, некомпенсований цироз печінки, інфекційний гепатит, перший триместр вагітності; для сиропу - Гемохроматоз, гемосидероз, гемолітична анемія, сидероабластна анемія, таласемія, анемія при свинцевій інтоксикації та інші види анемій, що не пов’язані з дефіцитом заліза, гемофілія; діти до 1 року.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули); краплі оральні, 50 мг/мл по 30 мл або по 10 мл у фл. (Флакон) або контейнерах (тубах); р-н для ін'єкцій, 100 мг/2 мл по 2 мл, 50 мг/мл по 2 мл в амп. (Ампула); сироп по 150 мл (50 мг/5 мл), 10 мг/мл по 75 мл або по 150 мл у фл. (Флакон); табл. (Таблетки) жувальні по 100 мг.