Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кислота урсодеоксихолева (Ursodeoxycholic acid)

Категорія: НеонатологіяЗасоби для лікування захворювань шлунково-кишкового трактуІнші засобиКислота урсодеоксихолева

Кислота урсодеоксихолева (Ursodeoxycholic acid)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • УРСОХОЛ®, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • пмс-УРСОДІОЛ, Фармасайнс Інк., Канада
  • УРСОЛІЗИН 150 мг, УРСОЛІЗИН 300 мг, Мітім С.р.л., Італія
  • УРСОСАН, ПРО. МЕД. ЦС Прага а.т., Чеська Республіка
  • УРСОФАЛЬК, Др. Фальк Фарма ГмбХ, Німеччина
  • ХОЛУДЕКСАН, СІГМА Фармасьютікал Індастріз, Єгипет

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кислота урсодеоксихолева (Ursodeoxycholic acid)

Фармакотерапевтична група: A05AA02 – засоби, які застосовуються при захворюваннях печінки та жовчовивідних шляхів. Препарати жовчних кислот.

Основна фармакотерапевтична дія: мембраностабілізуюча, гепатопротекторна, жовчогінна, холелітична, імуномоделююча дія; вбудовується в мембрану гепатоцита, стабілізує її структуру і захищає печінкову клітину від ушкоджуючих факторів; конкурентно інгібірує всмоктування ліпофільних жовчних кислот у кишечнику, підвищує їх «фракційний» оборот при ентерогепатичній циркуляції; індукує утворення жовчі, багатої бікарбонатами, що приводить до збільшення її пасажу і стимулює виведення токсичних жовчних кислот через кишечник; заміщаючи неполярні жовчні кислоти, формує нетоксичні змішані міцели; гальмує синтез холестерину в печінці; утворює з молекулами холестерину рідкі кристали і перешкоджає його всмоктуванню в кишечнику, зменшує літогенність жовчі, знижує холато-холестериновий індекс, сприяє розчиненню холестеринових каменів і попереджує їх утворення; при холестазі активує Са2+-залежну α-протеіназу і стимулює екзоцитоз, зменшує концентрацію жовчних кислот (холевої, литохолевої, дезоксихолевої та ін.); імунологічна активність обумовлена зменшенням експресії а/г (Антиген) гістосумісності HLA-1 на гепатоцитах і HLA-2 на холангіоцитах, знижує «атаку» імунокомпетентних Ig (у першу чергу Ig M), зменшує утворення цитотоксичних Т-лімфоцитів.

Показання для застосування ЛЗ: симптоматичне лікування первинного біліарного цирозу за умови відсутності декомпенсованого цирозу печінки; для розчинення рентгенконтрастних холестеринових жовчних каменів.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при різних показаннях рекомендуються нижче наведені добові дози; приблизно 10 мг/кг маси тіла щодобово БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), що відповідає при масі тіла від 5 до 7 кг ¼ мірні ложки (1,25 мл); суспензію слід приймати відповідно до схеми дозування, наведеної вище, регулярно; застосування суспензії урсофальку при первинному біліарному цирозі може продовжуватись без обмежень у часі.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: діарея, підвищення рівня трансаміназ у крові, АР (алергічні реакції), шкірний свербіж, нудота, біль в епігастральній ділянці живота.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, г. (Гострий) запальні захворювання кишечнику, жовчного міхура і жовчовивідних шляхів; цироз печінки у стадії декомпенсації; неспецифічний виразковий коліт; хвороба Крона; виражені порушення функції нирок, підшлункової залози; вагітність; при необхідності призначення препарату в період лактації варто вирішити питання про припинення грудного вигодовування; кальциновані жовчні конкременти, повна обструкція жовчовивідних шляхів, порушення скоротливої функції жовчного міхура, печінкова коліка.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) для перорального застосуваня по 150 мг, по 300 мг; капс. (капсули) по 250 мг; суспензія для перорального застосування, 250 мг/5 мл по 250 мл у пляшках ; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 250 мг; по 500 мг