Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Піпекуронію бромід (Pipecuronium bromide)

Категорія: НеонатологіяКурареподібні препаратиПіпекуронію бромід

Піпекуронію бромід (Pipecuronium bromide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АРКУРОН, Харківське підприємство по виробництву імунобіологічних та лікарських препаратів ЗАТ "Біолік"
  • АРДУАН, ВАТ "Гедеон Ріхтер", Угорщина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Піпекуронію бромід (Pipecuronium bromide)

Фармакотерапевтична група: M03AC06 - міорелаксанти з периферичним механізмом дії.

Основна фармакотерапевтична дія: блокує передачу сигналу від нервових закінчень до м’язових волокон, забезпечує м'язову релаксацію,є нервово-м’язовим блокатором тривалої дії; недеполяризуючий нервово-м’язовий блокатор тривалої дії; за рахунок компетитивного зв’язку з нікотин-чутливими рецепторами ацетилхоліну, розташованими в моторних закінченнях поперечно - смугастих м’язових волокон, блокує передачу сигналу від нервових закінчень до м’язових волокон; його антидотами є інгібітори ацетилхолінестерази (наприклад, неостигмін, піридостигмін, ендрофоній); на відміну від деполяризуючих міорелаксантів (наприклад, сукцинілхолін), піпекуронію бромід не спричиняє м’язової фасцикуляції; піпекуронію бромід не чинить гормональної дії; навіть у дозах, що у декілька разів перевищують його ефективну дозу, необхідну для 90 % зниження м’язової контрактильності (ЕD90), не має гангліоблокуючої, ваголітичної та симпатоміметичної активності; при збалансованій анестезії дози ЕD50 і ЕD90 становлять 0,03 і 0,05 мг/кг маси тіла, відповідно; доза, що становить 0,05 мг/кг маси тіла, забезпечує 40-50-хвилинну м'язову релаксацію під час різних операцій.

Показання для застосування ЛЗ: міорелаксація на фоні загальної анестезії для полегшення ендотрахеальної інтубації та проведення хірургічних втручань, що вимагають більш ніж 20-30-хвилинну міорелаксацію.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: як і у випадках з іншими нервово-м’язовими блокаторами, дозу препарату підбирають для кожного хворого індивідуально, з урахуванням типу анестезії, передбачуваної тривалості хірургічного втручання, можливих взаємодій з іншими ЛЗ (лікарський засіб), які використовуються до або під час анестезії, супутніх захворювань і загального стану хворого; рекомендується застосовувати стимулятор периферичних нервів для забезпечення контролю нервово-м’язового блоку; застосовують препарат в/в (внутрішньовенне введення); безпосередньо перед введенням 4 мг сухої речовини препарату р-няють розчинником, що додається - 0,9 % р-ном натрію хлориду; у разі комбінованого наркозу початкова доза препарату для новонароджених та дітей віком до 1 року рекомендуються дози – 0,04-0,06 мг/кг; зазначені дози препарату забезпечують релаксацію при 25-35 - хвилинному хірургічному втручанні; при необхідності подовження міорелаксації ще на 25-35 хв (Хвилина) препарат вводять повторно у дозі, що становить 1/3 від початкової дози.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: брадикардія, зниження АТ (артеріальний тиск) (особливо якщо під час наркозу використовували галотан або фентаніл); АР (алергічні реакції) (шкірний висип, кропив’янка).

Протипоказання до застосування ЛЗ: міастенія, гіперчутливість до піпекуронію та бромідів, період вагітності.

Форми випуску ЛЗ: ліофілізат для р-ну для ін'єкцій по 4 мг у фл. (Флакон); порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 4 мг в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Підсилюють або продовжують дію:інгаляційні анестетики (галотан, метоксифлуран, діетиловий ефір, енфлуран, ізофлуран, циклопропан); анестезуючі засоби для в/в (внутрішньовенне введення) введення (кетамін, фентаніл, пропанідид, барбітурати, етомідат, γ-гідроксимасляна кислота); інші недеполяризуючі міорелаксанти, попереднє застосування сукцинілхоліну; деякі а/б (Антибіотик) і хіміотерапевтичні препарати (аміноглікозиди, поліпептиди, імідазоли, метронідазол); діуретики, α- і β-блокатори, тіамін, інгібітори МАО (Моноамінооксидаза), гуанідин, протамін, фенітоїн, антагоністи кальцієвих каналів, солі магнію, лідокаїн для в/в (внутрішньовенне введення) введення. Дію послаблюють: тривале попереднє застосування ГКС (глюкокортикостероїди), неостигміну, едрофонію, піридостигміну, норадреналіну, азатіоприну, теофіліну, калію хлориду, натрію хлориду, кальцію хлориду. Дію підсилюють або послабляють: попереднє застосування деполяризируючих міорелаксантів (залежно від дози, тривалості застосування та індивідуальної чутливості пацієнта).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Дані, достатні для доказу нешкідливості відсутні..
Лактація: Невідомо, чи проникає препарат у грудне молоко

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при захворюваннях.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Застосовувати в умовах, що дозволяють негайно приступити до лікування анафілактичної і анафілактоїдної реакцій. Дози, що викликають міорелаксацію, не мають істотного кардіоваскулярного ефекту, не викликають брадикардію. Застосування і дозування ваголітичних препаратів з метою премедикації підлягає ретельній попередній оцінці; також врахувати стимулюючий вплив на вагус інших ЛЗ (лікарський засіб), які використовують одночасно, і тип операції. З обережністю вводити препарат пацієнтам з АР (алергічні реакції) на інші міорелаксанти в анамнезі ч/з можливу перехресну алергію. Нервово-м’язові захворювання: призначають з обережністю ч/з можливе як посилення, так і послаблення дії препарату.. Перед початком анестезії необхідно компенсувати наявні водно-електролітні розлади і порушення рН крові. Гіпотермія може пролонгувати дію препарату. Гіпокаліємія, дигіталізація, прийом діуретиків, гіпермагніємія, гіпокальціємія (трансфузія), дегідратація, ацидоз, гіпопротеїнемія, гіперкапнія, кахексія можуть сприяти посиленню і продовженню дії препарату. Може частково знижувати тромбопластиновий і протромбіновий час. Застосовувати винятково свіжоприготовлений р-н. Змішування з інфузійними р-нами не рекомендується. Застосування під час операції кесаревого розтину не змінює показники шкали Апгар, м’язовий тонус і кардіоваскулярну адаптацію новонародженого.
Інформація для пацієнта: У перші 24 год (Година) після припинення міорелаксуючої дії не керувати автомобілем та іншими механізмами, робота на яких пов’язана з підвищеним ризиком травматизму.