Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Офлоксацин (Ofloxacin) *

Категорія: ОфтальмологіяПротимікробні засобиАнтибактеріальні засобиАнтибіотикиОфлоксацин

Офлоксацин (Ofloxacin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КОФЛОКСИН, Алкон Парентералс (Індія) Лтд., Індія
  • ФЛОКСАЛ, Др. Герхард Манн, Хем.-фарм. Фабрик ГмбХ, Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Офлоксацин (Ofloxacin)

Фармакотерапевтична група: S03AА – засоби, що застосовуються в офтальмології. Протимікробні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: препарат групи фторхінолонів; має широкий спектр бактерицидної дії щодо аеробних та анаеробних мікроорганізмів.

Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: проникає до ока та його придатків, кумуляція не призводить до перевищення терапевтичних доз.

Показання для застосування ЛЗ: бактеріальні інфекції передніх ділянок очей, що спричинені чутливими до офлоксацину патогенними мікроорганізмами.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: по 1 крап. (Краплі) у кон’юнктивальний мішок, кратність застосування за добу залежить від тяжкості стану, але не менше 4 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); тривалість застосування препарату обмежена; застосовується при лікуванні дорослих та дітей; при одночасному призначенні інших очних крап. (Краплі) – застосовувати з часовим інтервалом; у формі очної мазі рекомендовано вводити дорослим у кон’юнктивальний мішок ураженого ока смужку мазі довжиною 1 см (еквівалентно 0,12 мг офлоксацину) 3 р/добу (кількість разів на добу) (при хламідійніх інфекціях – 5 р/добу); лікування маззю не повинно перевищувати 2 тижнів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: можливі печія та почервоніння кон’юнктиви, симптоми реакції гіперчутливості; порушення зору безпосередньо після закапування (слід враховувати керуванні автомобілем).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, неінфекційні захворювання та інфекції задніх ділянок очей.

Форми випуску ЛЗ: краплі очні 0,3 % по 5 мл у фл. (Флакон); мазь очна 0,3% по 3 г.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Тільки у випадку, коли очікуваний терапевтичний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плоду чи дитини.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при порушеннях функції.
Порушення функції нирок: З обережністю при порушеннях фукнції.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Протипоказаний.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: За відсутності даних про сумісність з іншими інфузійними р-нами необхідно застосовувати окремо. Препарат сумісний з ізотонічним сольовим р-ном, р-ном Рінгера, 5% р-ном глюкози або фруктози. Рекомендується перейти на лікування відповідними дозами табл, якщо дозволяє стан хворого. Препарат з обережністю призначають хворим з порушеннями ЦНС (центральна нервова система) (церебральний атеросклероз, епілепсія). Коригувати дозу, час введення препарату хворим з нирковою недостаністю, щоб компенсувати сповільнене виділення. Контроль при одночасному прийманні інсуліну, кофеїну, теофіліну, циметидину, циклоспорину, нестероїдних протизапальних засобів, антиконвульсантів, ліків, які метаболізуються за допомогою цитохрому Р450.
Інформація для пацієнта: Може порушуватися швидкість психомоторних реакцій, утримуватися від керування транспортними засобами і механізмами. Уникати прямого сонячного опромінення.  Під час лікування краплями очними не користуватися м’якими контактними лінзами. Хворі повинні вживати достатню кількість води, щоб уникнути кристалурії.