Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Левофлоксацин (Levofloxacin)

Категорія: ОфтальмологіяПротимікробні засобиАнтибактеріальні засобиАнтибіотикиЛевофлоксацин

Левофлоксацин (Levofloxacin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ОФТАКВІКС, ОФТАКВІКС®, Сантен АТ (артеріальний тиск), Фінляндія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Левофлоксацин (Levofloxacin)

Фармакотерапевтична група: S01AХ20 - засоби, що застосовуються в офтальмології. Протимікробні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: L-ізомер офлоксацину; антибактеріальна активність в основному належить L-ізомеру; діє на комплекс ДНК-РНК-гіраз і на топоізомеразу IV; до сприйнятливих мікроорганізмів відносять аероби, грам негативні (Branhamella (Moraxella) catarrhalis, Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Pseudomonas aeruginosa), аероби, грам позитивні (Staphylococcus aureus, сприйнятливі до метициліну, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes), інші (Chlamydia trachomatis).

Показання для застосування ЛЗ: бактерійні зовнішні очні інфекції, спричинені чутливими мікроорганізмами.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: по 1-2 крап. (Краплі) в уражене око (очі) кожні 2 год (Година) до 8 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), протягом перших двох днів, а потім 4 р/добу (кількість разів на добу) на день з 3-го по 5-й день; при одночасному застосуванні інших місцевих очних лікарських препаратів між введеннями повинен бути щонайменше 15-хвилинний інтервал; звичайно термін лікування становить 5 днів; не можна вводити під кон’юнктиву; р-н не слід вводити безпосередньо у передній відділ ока.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: небажані реакції звичайно є слабкими, помірними або тимчасовими та обмежуються ділянкою ока; печіння у очах, погіршання зору та поява ниток слизу; затвердіння повік, хемоз, папілярна реакція кон’юнктиви, набряк повік, дискомфорт в очах, свербіж в очах, біль в очах, кон’юнктивальна ін’єкція, кон’юнктивальні фолікули, сухість ока, еритема повік, подразнення, дерматитний контакт, фотофобія та АР (алергічні реакції); реакції; можливі головний біль і риніт; контактна екзема та/або подразнення за рахунок активного компонента або хлорид бензалконію.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; дитячий вік до одного року.

Форми випуску ЛЗ: краплі очні, 5 мг/мл по 5 мл.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Призначати з обережністю.
Порушення функції нирок: Призначати з обережністю.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Застосовувати з обережністю.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Обережно призначають хворим з вираженим атеросклерозом судин головного мозку, порушеннями мозкового кровообігу, порушеннями функції нирок. Хворі з недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази можуть реагувати на хінолони розпадом еритроцитів (гемоліз). Обережно призначати хворим на епілепсію, захворювання ЦНС (центральна нервова система) з зниженим судомним порогом. При підозрі на псевдомембранозний коліт слід терміново припинити лікування. У хворих похилого віку слід враховувати часті випадки порушення функції нирок, що потребує відповідного дозування. Щоб запобігти розвитку кристалурії, не допускати перевищення рекомендованої добової дози, вживати достатню кількість рідини і підтримувати кислу реакцію сечі.  Не вводити під кон’юнктиву. Не вводити безпосередньо у передній відділ ока.
Інформація для пацієнта: Можливий тимчасовий вплив препарату на зір, необхідно зачекати, поки зір проясниться, до того як керувати автомобілем або оперувати механізмами. До складу очних крапель входить бензалконію хлорид, не застосовувати пацієнтам, які продовжують носити гідрофільні (м’які) контактні лінзи, що спричинює подразнення очей. Не застосовувати краплі у разі зміни їх кольору, помутніння або випадання осаду. Користуватись краплями необхідно виключно індивідуально