Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тобраміцин (Tobramycin)

Категорія: ОфтальмологіяПротимікробні засобиАнтибактеріальні засобиАнтибіотикиТобраміцин

Тобраміцин (Tobramycin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТОБРЕКС®, Алкон-Куврьор, Бельгія
  • ТОБРЕКС® 2Х, Алкон Кузі, С.А, Іспанія
  • ТОБРИМЕД, Е.І.П.І.Ко., Єгипет
  • ТОБРИН, Балканфарма-Разград АТ (артеріальний тиск), Болгарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тобраміцин (Tobramycin)

Фармакотерапевтична група: S01АA12 - засоби, що застосовуються в офтальмології. Протимікробні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: антибіотик з групи аміноглікозидів, що протидіє як грампозитивним, так і грамнегативним мікроорганізмам; виявляє бактерицидну дію за рахунок пригнічення комплексу поліпептидів і синтезу у рибосомах бактерій; під час клінічних досліджень продемонстровано, що тобраміцин є ефективним при поверхневих інфекціях ока проти грампозитивних бактерій: Staphylococcus aureus; Staphylococcus epidermidis; Streptococcus pneumoniaе; інші види Streptococcus та грамнегативних бактерій: Acinetobacter spp; Citrobacter spp; Enterobacter spp; Escherichia coli; Haemophilus influenzae; Klebsiella pneumoniae; Moraxella spp; Proteus mirabilis; Pseudomonas aeruginosa; Serratia marcescens.

Показання для застосування ЛЗ: поверхневі бактеріальні інфекції ока (кон’юнктивіти), спричинені чутливими або умовно чутливими мікроорганізмами; профілактика післяопераційних інфекційних ускладнень в офтальмології.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: лікування підлітків і дорослих, включаючи людей літнього віку; при слабкому та помірному прояві захворювання закапувати по 1-2 крап. (Краплі) у кон’юнктивальний мішок(-ки) ураженого ока (очей) кожні 4 год (Година) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); при г. (Гострий) захворюваннях закапувати по 1-2 крап. (Краплі) у кон’юнктивальний мішок(-ки) ураженого ока (очей) кожну год (Година) до поліпшення стану; частоту застосування препарату слід поступово зменшувати аж до повного припинення; як правило, лікування триває 7-10 днів; після інстиляції рекомендується обережне закриття повік або нососльозова оклюзія - це знижує системну абсорбцію ліків, введених в око, що зменшує ймовірність виникнення системних побічних ефектів; застосування в педіатрії: були отримані дані, що підтверджували безпеку та ефективність застосування препарату для лікування дітей, включаючи новонароджених з кон’юнктивітом, яким застосовували очні краплі тобраміцин 5 р/добу (кількість разів на добу) протягом 7 днів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гіперчутливість до препарату, свербіж, набряки, почервоніння, припікання, поколювання в очах.

Протипоказання до застосування ЛЗ: індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату, мікобактеріальні інфекції очей, стан після видалення чужерідного тіла рогівки, неврит слухового нерва.

Форми випуску ЛЗ: краплі очні 0,3 % по 5 мл.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Краплі слід застосовувати тільки у випадку, якщо потенційна користь від застосування препарату переважатиме над потенційним ризиком для плоду.
Лактація: Розглянути можливість тимчасового припинення годування груддю на час застосування препарату

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Отримані дані, що підтверджували безпеку та ефективність застосування препарату для лікування дітей, включаючи новонароджених з кон’юнктивітом, яким застосовували очні краплі
Особи похилого та старечого віку: Немає необхідності в корегуванні дози( крап.)

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Тривале застосування може призвести до посиленого росту не чутливих організмів, у т. ч. грибків. Рекомендується проводити посів до і після закінчення лікування, якщо клінічний результат незадовільний. У випадку застосування довше ніж 2 тиж. та у пацієнтів у яких в анамнезі глаукома – рекомендується регулярний контроль ВТ
Інформація для пацієнта: Тимчасова нечіткість зору, інші порушення зору можуть впливати на здатність керувати автотранспортом, механізмами. Якщо нечіткість зору виникає під час закапування, необхідно зачекати, доки зір проясниться, перш ніж керувати автотранспортом або працювати з механізмами. Носити контактні лінзи не допустимо

Комбіновані препарати, що містять Тобраміцин