Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Сульфацетамід (Sulfacetamide) **

Категорія: ОфтальмологіяПротимікробні засобиАнтибактеріальні засобиСульфаніламідиСульфацетамід

Сульфацетамід (Sulfacetamide) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • СУЛЬФАЦИЛ, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • СУЛЬФАЦИЛ НАТРІЮ, ТОВ "Стиролбіофарм", м. Горлівка, Донецька обл., Україна
  • СУЛЬФАЦИЛ-НАТРІЮ, ВАТ "Біофарма", м. Київ, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Сульфацетамід (Sulfacetamide)

Фармакотерапевтична група: S01AB04 – засоби, що застосовуються в офтальмології. Сульфаніламіди.

Основна фармакотерапевтична дія: має бактеріостатичний ефект щодо грампозитивних і грамнегативних бактерій - стрептококів, пневмококів, гонококів, кишкової палички, хламідій, актиноміцетів; механізм дії препарату зумовлений конкурентним антагонізмом з параамінобензойною кислотою (ПАБК) і конкурентним пригніченням дигідроптероатсинтетази, що призводить до порушення синтезу тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу пуринових і піримідинових основ; внаслідок цього порушується синтез нуклеїнових кислот (ДНК та РНК) бактеріальних клітин і гальмується їх розмноження.

Показання для застосування ЛЗ: інфекційно-запальні захворювання очей, спричинених чутливими до дії препарату бактеріями: кон’юнктивіт, блефарит, гнійні виразки рогівки, кератит, гонорейні захворювання очей у дорослих і новонароджених, профілактика бленореї новонароджених.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим закапують по 2-3 крап. (Краплі) в уражене око 5–6 р/добу (кількість разів на добу) (через кожні 4–5 год); для дітей застосовують р-н 200 мг/мл по 1-2 крап. (Краплі) в уражене око 4-5 р/добу (кількість разів на добу); курс лікування залежить від тяжкості захворювання; для профілактики бленореї новонароджених у кожне око безпосередньо після народження закапують по 2 крап. (Краплі) р-ну 300 мг/мл препарату, а потім ще по 2 крап. (Краплі) через 2 год (Година) після народження.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: фотосенсибілізація, подразнення кон’юнктиви, АР (алергічні реакції), місцеве подразнення, набряк, почервоніння, запальні реакції, головний біль, головокружіння, дезорієнтація.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, важкі порушення функції печінки, ниркова недостатність.

Форми випуску ЛЗ: краплі очні 20 % по 1 мл, 30% по 5 мл або 10 мл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З новокаїном, дикаїном, анестезином бактеріостатичний ефект зменшується; дифенін, ПАСК, саліцилати посилюють токсичність його; з антикоагулянтами непрямої дії підвищується специфічна активність останніх; при місцевому застосуванні несумісний із солями срібла.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендований
Лактація: Не рекомендований

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Застосовується з народження.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не застосовувати препарат у пацієнтів з алергією на фуросемід, інгібітори карбоангідрази, ті азидні діуретики, похідні сульфонілсечовини.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає