Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Мірамістин (Myramistin) **

Категорія: ОфтальмологіяПротимікробні засобиАнтибактеріальні засобиІнші засобиМірамістин

Мірамістин (Myramistin) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ОКОМІСТИН®, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна

Інструкція для застосування: Мірамістин (Myramistin)

Фармакотерапевтична група: S03 - антимікробні засоби, що застосовуються в офтальмології.

Основна фармакотерапевтична дія: катіонна поверхнево-активна речовина з антисептичною дією; має виражену антимікробну дію відносно грампозитивних і грамнегативних, аеробних і анаеробних, спороутворюючих і аспорогенних бактерій у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами з полірезистентністю до антибіотиків; діє згубно на збудників захворювань, що передаються статевим шляхом, гонококи, бліді трепонеми, трихомонади, хламідії, а також на віруси герпеса, імунодефіциту людини; протигрибкову дію на аскоміцети роду Aspergillus і роду Penicillium, дріжджові (Rhodotorula rubra, Torulopsis gabrata і т.д.) і дрожджеподібні (Candida albicans, Candida tropicalis, Candida krusei і т.д.) гриби, на дерматофіти (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophyton schoenleini, Trichophyton violaceum, Epidermophyton Kaufman-Wolf, Epidermophyton floccosum, Microsporum gypseum, Microsporum canis і т.д.), а також на інші патогенні гриби (наприклад Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur)) у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи грибкову мікрофлору з резистентністю до хіміотерапевтичних препаратів; під дією препарату знижується стійкість мікроорганізмів до антибіотиків; має протизапальну та імуноад’ювантну дію, підсилює місцеві захисні реакції, регенераторні процеси, активізує механізми неспецифічного захисту внаслідок модуляції клітинної і місцевої гуморальної імунної відповіді; проявляє місцеву дію - дані про можливість проникнення препарату в системний кровоток відсутні.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) та хр. (Хронічний) кон’юнктивіти, блефарокон’юнктивіти, спричинені ГР(+) та Гр(-) бактеріями, хламідіями, грибами та вірусами; гонобленорея, ураження слизової оболонки ока, викликані бактеріями, хламідіями, грибами та вірусами профілактика та лікування гнійно-запальних ускладнень у передопераційному та післяопераційному періодах, при термічних та хімічних опіках, травмах ока.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при лікуванні травм, г. (Гострий), хр. (Хронічний) кон’юнктивітів, блефарокон’юнктивітів, гонобленореї та запальних захворювань очей бактеріальної, грибкової, вірусної, хламідійної природи закапують у кон’юнктивний мішок дорослим по 2 - 3 крапл., дітям до 12 років по 1 – 2 крапл., 4 - 6 р/добу (кількість разів на добу) до повного одуження, тривалість, звичайно, не перевищує 2 тижнів; для лікування опіків очей, після промивання ока великою кількістю води, проводять часті інстиляції (кожні 5 - 10 хв (Хвилина).) протягом 1 - 2 год (Година); для подальшого лікування використовують препарат дорослим по 2-3 крап. (Краплі) 3 р/добу (кількість разів на добу) протягом 3-5 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: короткочасне відчуття печіння, що зникає саме собою через 15 - 20 секунд і не потребує припинення лікування.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату.

Форми випуску ЛЗ: краплі очні/вушні/ для носа, р-н 0,01% по 5 мл.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Дозволяється застосовувати
Лактація: Не має даних про негативну дію.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не проявляє місцевоподразнюючої дії, не має алергізуючих властивостей. Після обробки сечовивідних каналів, піхви, внутрішніх поверхонь стегон, лобка і статевих органів не рекомендується мочитися протягом 2 год (Година) При місцевому застосуванні підвищує ефективність а/б (Антибіотик).
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає