Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Гідрокортизон (Hydrocortisone) *

Категорія: ОфтальмологіяПротизапальні засобиГлюкокортикоїдиГідрокортизон

Гідрокортизон (Hydrocortisone) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГІДРОКОРТИЗОН, Галеніка а.д., Сербія
  • ГІДРОКОРТИЗОН, Фармзавод "Єльфа" A.Т., Польща
  • ГІДРОКОРТИЗОН - ПОС, УРСАФАРМ Арцнайміттель ГмбХ, Німеччина
  • ГІДРОКОРТИЗОН - ПОС, УРСАФАРМ Арцнайміттель ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Гідрокортизон (Hydrocortisone)

Фармакотерапевтична група: S01BA02 – засоби, що застосовуються в офтальмології. Протизапальні засоби Кортикостероїди.

Основна фармакотерапевтична дія: виявляє протизапальну, антиалергічну, протисвербіжну та протинабрякову дії: гальмує розвиток запальної реакції, спричиненої механічними, хімічними або імунологічними подразниками в тканинах ока при місцевому використанні; зменшує набряк, випадіння фібрину, розширення кровоносних судин, міграцію лейкоцитів, проліферацію кровоносних судин, відкладення колагену та рубцювання.

Показання для застосування ЛЗ: алергічні захворювання очей та країв повік; запальні стани судинної оболонки ока, рогівки, склери та сполучної оболонки очей; стани після травми або операційного втручання на очному яблуці БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (не раніше, як через 7 днів після операції чи травми; асептичний опік (хімічний, термічний чи спричинений випромінюванням).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: закладається в кон'юнктивальний мішок 2-3 р/добу (кількість разів на добу); тривалість курсу лікування повинна бути не більше 2 тижнів; лікар може продовжити термін застосування препарату.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: можливий розвиток АР (алергічні реакції), свербіж очей при підвищеній чутливості до компонентів препарату; розвивається частіше при недотриманні правил застосування препарату; застосування при порушеннях цілісності рогівкового епітелію може затримати загоєння та сприяти інфікуванню глибших частин ока; на фоні застосування препарату можливе розповсюдження інфекційного процесу, особливо вірусного.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гнійні, вірусні, туберкульозні, грибкові захворювання очей; первинна глаукома; дефекти рогівкового епітелію; не застосовувати більше 2 тижнів без перерви.

Форми випуску ЛЗ: мазь очна 0,5% по 3 г, 1 % або 2,5 % по 2,5 г, 1% по 5 г, 10 мг/г по 2,5 г, 25 мг/г по 2,5 г.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: За життєвими показаннями.
Лактація: За життєвими показаннями.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дози залежать від тяжкості захворювання і отриманого клінічного ефекту, враховувати вік і масу тіла дитини.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При тривалому застосуванні призначати препарати калію для попередження гіпокаліємії. Здійснювати контроль АТ (артеріальний тиск), рівня цукру у крові, контролювати стан системи згортання крові, діурез і масу тіла хворого. Не рекомендується проводити вакцинацію. Доза повинна знижуватися поступово. Лікування гідрокортизоном може маскувати прояви інфекційного процесу; при застосуванні високих доз протягом короткого періоду можливий розвиток пептичних виразок; При герпетичному ураженні очей застосовують з обережністю у зв’язку з небезпекою перфорації рогівки. Може ускладнити попередню емоційну нестабільність або психотичні тенденції. З обережністю застосовують при неспецифічному виразковому коліті, коли існує небезпека перфорації, розвитку абсцесу або іншої гнійної інфекції, при дивертикуліті, за наявності свіжих кишкових анастомозів, при активних або латентних пептичних виразках, остеопорозі і злоякісній міастенії.
Інформація для пацієнта: Не можна носити контактні лінзи. Після застосування очної мазі зір може тимчасово погіршуватися через утворення плівки на рогівці, що призводить до зниження швидкості реакції під час керування автомобілем та роботи з механізмами, тому рекомендується наносити мазь лише ввечері перед сном. У період лікування рекомендується дієта з підвищеним вмістом калію, вітамінів і білків, обмежити вживання солі з їжею. Під час лікування не можна проводити вакцинацію

Комбіновані препарати, що містять Гідрокортизон