Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Індометацин (Indometacin)

Категорія: ОфтальмологіяПротизапальні засобиНестероїдні протизапальні засобиІндометацин

Індометацин (Indometacin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІНДОКОЛЛІР 0,1%, Лабораторія Шовен, Франція

Інструкція для застосування: Індометацин (Indometacin)

Фармакотерапевтична група: S01BС01 - засоби, що застосовуються в офтальмології. Нестероїдні протизапальні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: знеболювальна і протизапальна дія.

Показання для застосування ЛЗ: інгібування міозу під час операції з приводу катаракти, запальні процеси після хірургічних втручань, профілактика набряку зорового нерва до і після операції, пов’язаної з вилученням та імплантацією кришталика, запальні процеси неінфекційної природи із залученням передніх відділів ока, посттравматичне запалення після проникаючих і непроникаючих поранень очного яблука.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для місцевого застосування в офтальмології доза, частота і тривалість застосування визначаються індивідуально; дози для дорослих - інгібування міозу під час операції: 4 кр. за день перед операцією і по 4 кр. за 3 год (Година) до операції; профілактика набряку зорового нерва після операції з приводу катаракти - по 1 кр. 4 - 6 р/добу (кількість разів на добу) до повного зникнення симптомів захворювання, починаючи лікування за 24 год (Година) до операції; при інших показаннях призначають по 1 крап. (Краплі) 4 р/добу (кількість разів на добу); якщо під час лікування препаратом одночасно застосовуються крап. (Краплі) для очей, що містять іншу активну речовину, інтервал між застосуванням цих р-нів повинен становити не менше 15 хв (Хвилина).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: фотосенсибілізація (АР після дії сонячного світла в очі), короткочасне відчуття печіння, порушення зорового сприйняття, помутніння рогівки, кон’юнктивіт.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; напади БА (бронхіальна астма), спричинені ацетилсаліциловою кислотою або іншими НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби); вагітність, лактація; діти до 14 років.

Форми випуску ЛЗ: краплі очні, 1 мг/мл по 5 мл.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Під час лікування слід припинити годування груддю

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність), АГ (артеріальна гіпертензія).
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Застосовувати з обережністю

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не можна носити контактні лінзи. Після зняття контактних лінз очі закапати ч/з 5 хв (Хвилина). При наявності інфекції або загрозі її розвитку одночасно призначають місцеве антибактеріальне лікування. Якщо застосовуються краплі для очей, що містять іншу активну речовину, інтервал між застосуванням цих р-нів становить не менше 15 хв (Хвилина).
З обережністю при захворюваннях печінки, нирок, травного тракту в анамнезі, при диспептичних симптомах на момент призначення препарату, АГ (артеріальна гіпертензія) (затримка рідини в організмі і зниження ефективності антигіпертензивних препаратів), СН (серцева недостатність), відразу після серйозних хірургічних втручань, при паркінсонізмі, епілепсії, алкоголізмі, ЦД (цукровий діабет). З обережністю застосовувати індометацин у хворих на БА (бронхіальна астма), з алергічним («сінним») нежитем, поліпами слизової носа, при ХОЗЛ (хронічні обструктивні захворювання легенів) і хр. (Хронічний) інфекціях дихальних шляхів у зв’язку з небезпекою виникнення нападу БА (бронхіальна астма), набряку Квінке або уртикарій. Контроль за функцією печінки і нирок, картиною периферичної крові (у пацієнтів з нирковою недостатністю легкого і помірного ступеня, при спільному застосуванні з циклоспорином). У випадку проведення аналізу на 17-кетостероїди препарат відмінити за 48 год (Година) до дослідження.
Інформація для пацієнта: Утримуватися від керування автотранспортом і виконання потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають концентрації уваги, підвищеної швидкості психомоторних реакцій, ч/з можливість виникнення запаморочення, сонливості і почуття втоми.