Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тимолол (Timolol) *

Категорія: ОфтальмологіяПротиглаукомні засобиЗасоби, що пригнічують продукцію внутрішньоочної рідиниβ-адреноблокаториТимолол

Тимолол (Timolol) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТИМОЛОЛ, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ТИМОЛОЛ, ТОВ "Стиролбіофарм", м. Горлівка, Донецька обл., Україна
  • ТИМОЛОЛ-БІОФАРМА, ВАТ "Біофарма", м. Київ, Україна
  • ТИМОЛОЛ-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • АРУТИМОЛ, Шовен Анкерфарм ГмбХ, Німеччина
  • ІОТИМ 0,25%, ІОТИМ 0,5%, ФДС Лімітед, Індія
  • КУЗІМОЛОЛ®, Алкон Кузі, С.А, Іспанія
  • НІОЛОЛ ГЕЛЬ, ЕКСЕЛЬВІЖН АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія
  • НОРМАТИН, Е.І.П.І.Ко., Єгипет
  • ОКУМЕД, Промед Експортс Пвт. Лтд., Індія
  • ОКУПРЕС-Е, Каділа Фармасьютікалз Лімітед, Індія
  • ОКУРИЛ 0,25%, ОКУРИЛ 0,5%, Русан Фарма Лтд, Індія
  • ОФТАН® ТИМОЛОЛ, Сантен АТ (артеріальний тиск), Фінляндія
  • ТИМОЛОЛ, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
  • ТИМОЛОЛ, Елегант Індія, Індія
  • ТИМОЛОЛ-ПОС, УРСАФАРМ Арцнайміттель ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина
  • УНІТИМОЛОЛ 0,5%, ТОВ "УНІМЕД ФАРМА", Словацька Республіка

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тимолол (Timolol)

Фармакотерапевтична група: S01ED01 – неселективні b-адреноблокатори. Протиглаукомні засоби

Основна фармакотерапевтична дія: блокатор bb1- і bb2-адренорецепторів; знижує внутрішньоочний тиск за рахунок зменшення продукції водяної вологи; не впливає на акомодацію, рефракцію і розмір зіниці; знижує як підвищений, так і нормальний ВТ (внутрішньоочний тиск).

Показання для застосування ЛЗ: підвищений ВТ (внутрішньоочний тиск) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), відкритокутова глаукома ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ

, глаукома, яка зумовлена афакією, вторинні глаукоми (увеальна, афакічна, посттравматична) ВООЗ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: на початку лікування закапують 0,25% р-ну по 1 крап. (Краплі) 2 р/добу (кількість разів на добу) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) в кон’юнктивальний мішок ураженого ока; після стабілізації ВТ (внутрішньоочний тиск) можливе зниження дози до 1 крап. (Краплі) 1 р/добу (кількість разів на добу); при неефективності застосування 0,25% р-ну, можливе призначення 0,5% р-ну по 1 крап. (Краплі) 1 - 2 р/ добу ВООЗ

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нечіткість зору, сухість слизової оболонки очей, кон'юнктивіт, блефарит; бронхоспазм, закладеність носа, біль у грудях, задишка; тахікардія, брадикардія, аритмія, артеріальна гіпотензія, AV (атріовентрикулярний) блокада, с-м (Синдром) Рейно і СН (серцева недостатність); АР (алергічні реакції); сухість у роті, нудота, зміна смаку, діарея; головний біль, запаморочення, зміна настрою, шум у вухах, безсоння, астенія, погіршення проявів бульбоспінального паралічу ; статева дисфункція, с-м (Синдром) Пероньє; гіперглікемія, гіпоглікемія, гіпотиреоїдний стан, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, лейкопенія, зміна активності ферментів, біль у спині, артралгія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: БА (бронхіальна астма) або посилання на БА (бронхіальна астма) в анамнезі, синусова брадикардія, AV-блокада II та III ступеня, кардіогенний шок, тяжкі форми СН (серцева недостатність), тяжкі хр. (Хронічний) хвороби легенів з бронхообструктивним с-мом, гіперчутливість до компонентів препарату, тяжкий алергічний риніт, дистрофічні захворювання рогівки.

Форми випуску ЛЗ: гель очний 0,1 % по 5 г; краплі 0,25% або 0,5 % по 5 мл або по 10 мл у фл. (Флакон), краплі очні 2,5 мг/мл по 5 мл або по 10 мл у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З очними краплями, що містять адреналін, можливе розширення зіниці. З очними краплями, що містять адреналін та пілокарпін, посилює дію тимололу. При одночасному застосуванні блокаторів бета-рецепторів можливе двостороннє посилення дії як на очі (зниження ВТ), так і на ССС. Якщо очні крапліл застосовуються з засобами для зниження АТ (артеріальний тиск) або для лікування захворювань серця (антагоністи кальцію, резерпін, блокатори бета-рецепторів), можуть спостерігатися зниження АТ (артеріальний тиск) та уповільнення пульсу. Це враховувати і відносно засобів, які приймалися недавно і не встигли елімінуватися

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: FDA категорія тератогенності С
Лактація: Проникає в грудне молоко при всмоктуванні офтальмологічного р-ну.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 1 року протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У процесі лікування необхідно регулярно контролювати ВТ (внутрішньоочний тиск), ч/з 3-4 тижні після початку лікування і потім регулярно (ч/з 1 – 2 тижні). Під час терапії контролювати ЧСС (частота серцевих скорочень), АТ (артеріальний тиск). За 48 год (Година) до оперативних втручань препарат відмінити. Контролювати функцію сльозовиділення, цілість рогівки, поле зору. При застосуванні β-адреноблокаторів препарат відмінити.
Інформація для пацієнта: Очні краплі містять консервант бензалконію хлорид, який може осідати на м’яких контактних лінзах, можливо застосування лише жорстких контактних лінз. Дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом, заняттям іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги, швидкості психомоторних реакцій.

Комбіновані препарати, що містять Тимолол