Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тетризолін (Tetryzoline) **

Категорія: ОфтальмологіяДеконгестанти та протиалергічні засобиСудинно-звужуючі засобиТетризолін

Тетризолін (Tetryzoline) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ВІАЛЬ, ВІАЛЬ® ЛАЙТ, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ВІЗИН®, Кеата Фарма Інк./Янссен Фармацевтика Н.В./Пфайзер Інк., Канада/Бельгія/Канада
  • ВІЗИН®, Пфайзер Інк., Канада

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тетризолін (Tetryzoline)

Фармакотерапевтична група: S01GA02 – засоби, що застосовуються в офтальмології. Симпатоміметики, що застосовують як протинабрякові засоби в офтальмології: αадреноміметик, похідне імідазолу.

Основна фармакотерапевтична дія: симпатоміметичний засіб, який безпосередньо стимулює α-адренорецептори симпатичної нервової системи, однак він не виявляє дії (або виявляє слабку дію) на β-адренорецептори; як симпатоміметичний амін, тетризолін виявляє судинозвужувальну дію і, таким чином, зменшує набряк тканин та надмірну ексудацію; використання препарату призводить до зменшення печіння, подразнення, свербежу, болючості та сльозотечі.

Показання для застосування ЛЗ: симптоматичне лікування набряку та вторинної гіперемії внаслідок помірного подразнювального впливу на кон’юнктиву диму, пилу, хлорованої води, АР (алергічні реакції), неспецифічного чи катарального кон’юнктивіту.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначений для дорослих та дітей, віком старше 6 років, по 1 або 2 крап. (Краплі) в уражене око (очі) до 4-х р/добу (кількість разів на добу); застосовувати препарат більше 72 послідовних год (Година) слід лише під наглядом лікаря; дітям молодше 6 років препарат застосовують лише під наглядом лікаря.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: спостерігалися поодинокі побічні прояви: відчуття печіння, різі, подразнення кон’юнктиви, реактивна гіперемія або в поодиноких випадках мідріаз; іноді можуть виникати системні симпатоміметичні ефекти.

Протипоказання до застосування ЛЗ: підвищена чутливість до препарату; глаукома, епідермально-ендотеліальна дистрофія рогівки; дитячий вік до 2 років.

Форми випуску ЛЗ: краплі очні 0,05 % по 10 мл, по 15 мл у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) або з трициклічними антидепресантами може викликати підвищення АТ (артеріальний тиск), що зумовлено судинозвужувальною дією його.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: З обережністю застосовують, враховуючи незначну можливість розвитку загальних реакцій.
Лактація: З обережністю застосовують, враховуючи незначну можливість розвитку загальних реакцій.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при ІХС (ішемічна хвороба серця), АГ (артеріальна гіпертензія).
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не застосовують у дітей молодше 2 років. Від 2 до 6 років лише під наглядом лікаря.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Хворим на тяжкі СС (серцево-судинний) захворювання (ІХС, АГ (артеріальна гіпертензія), феохромоцитома) з порушенням обміну речовин (гіпертиреоз, ЦД), хворим, які приймають інгібітори МАО (Моноамінооксидаза) або інші препарати, що здатні підвищити АТ (артеріальний тиск), призначати тільки в тих випадках, коли можлива користь переважає потенційний ризик.
Інформація для пацієнта: Якщо протягом 48 год (Година) стан не поліпшується або подразнення тривають чи зростають, припинити застосування крапель; якщо подразнення чи почервоніння пов’язані із серйозними захворюваннями органу зору ( інфекції, стороннього тіла чи хімічної травми рогівки), пацієнту рекомендується звернутися до лікаря; якщо з’являються інтенсивний біль в очах, головний біль, швидка втрата зору, раптова поява перед очами плям, що “плавають”, почервоніння очей, біль під час дії світла або в очах починає “двоїтися”, до лікаря звернутися негайно. Контактні лінзи перед закапуванням зняти, враховуючи можливість зменшення їх прозорості. Спостерігається розширення зіниці і виникає затуманення зору, яке може вплинути на здатність керувати автомобілем або механізмами.